Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyereknek mivel,...

2 éves gyereknek mivel, milyen gyakran és hogyan mossátok a haját?

Figyelt kérdés
Az enyém már akkor üvölt, ha meglátja a samponos dobozt.
2011. szept. 7. 14:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Heti 2x (szerda,vasárnap). Vagy a dm-es agy a rossmanos babasampont használjuk.Mi még együtt fürdünk a gyerekemmel,és én úgy mosom a haját,hogy az ölembe fektetem,és kis pohárral bevizezem a haját,aztán az egyik kezemben tartom a kis fejét amég besamponozom,öblítéshez megint az ölemben van a feje,és pohárral óvatosan leöblögetem,Addig adok valami játékot a kezébe és el van.De vannak ilyen hajmosó karikák is.


[link]

2011. szept. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mikor milyen babasampon (könnymentes).Heti 2x, nyáron minden másnap mostuk. Leöntöm vízzel a fejét(teli a kád játékkal, flakonok stb, abból választok:-) , rá a sampont, utána zuhannyal gyorsan leöblítem. Nem igazán szereti, de hagyja.
2011. szept. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én hajmosáskor vele együtt szoktam fürdeni. Amikor ráteszem a sampont azt tűri, meg tetszik is neki a sok hab, de amikor lemosom az nem. Úgy szoktam lemosni, hogy a lábamra fektetem és úgy öblítem le a haját, így kevésbé megy bele a víz az arcába, ez általában két másodperc, mert tovább nem bírja. Azért kell hogy én is benne legyek a vízbe, mert csak így tudom olyan pózba lefektetni, hogy ne érje az arcát a víz, mert akkor üvölt. Általában hetente szoktam megmosni a haját, kivéve amikor homokos lesz, akkor sűrűbben. Nálunk ez vált be, de kíváncsi lennék én is hogy más hogy csinálja.
2011. szept. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is együtt fürödtem vele hajmosáskor, ölembe ültettem és mondtam neki, hogy nézze a ruhákat (felhúzós ruhaszárító van a kád fölött, mindig elmeséltettem vele kinek a ruhája van rajt és milyen ruha, addig letusoltam neki. (Elég hosszú haja volt).

3 éves lesz, már nem fürdök vele, de még mindig a ruhákat nézi közben.

2011. szept. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az enyém is üvölt, de hajat mosni kell.

Én Gabi babasampont használok.

Nagylányom 3 éves, ő az üvöltős. Neki hetente 1X mosom, mert nem igényel többet a haja, igazából még azt sem igényelné. Nyáron, ha megizzad, összekeni harc árán, de megmosom többször is. Feláll a kádban, hátrahajol, lezuhanyozom a haját, leül, besamponozom, megint feláll, és lezuhahyozom. A szárítás hosszú idő, nagyon sok, dús haja van, váll alá ér már neki.

Kislányom másfél éves,neki többször mosom, heti 2-3 alkalommal, mert neki igényli a haja-nem egyformák. Neki még kevés van, könnyebb, és nem sír. Belefektetem a kádba, bevizezem, megmosom, megint belefektetem, lemosom és kész.

Túl kell élni, ha nem tetszik, akkor is kell hajat mosni.

2011. szept. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Gabi samponnal, hetente egyszer. Ha a melegben naponta leizzad, akkor minden nap.

Nálunk egyedül van a kádban, nem fürdök vele együtt (35 hetes terhes vagyok). Lefekszik szépen a kádban, kb. a füléig ér a víz, és kis pohárral leöntöm, majd egyik kezemmel tartom a tarkójánál a fejét és a másikkal samponozom, majd megint a poharas öblítés. Persze most apa fürdet, mert én már nem bírok annyira lehajolni.

2011. szept. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha a fiamon múlni minden nap lenne hajmosás. Ő ugyanis szereti. :)

Kevés vizet engedek csak és élvezi, hogy egyedül bele tud feküdni, szépen lassan hátradől míg vizes nem lesz a haja, aztán rányomom a sampont és egyedül vakargatja a fejét, begyűjti a habot, aztán én is megmosom neki, a végén pedig ő száríthatja meg.


Johnson's kamillás samponja van, heti 1-2* mosom.

2011. szept. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Babe, hetente 1x
2011. szept. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Johnsons búzacsírás sampont vettem most de előtte rossmanos volt.Az én fiam sincs oda a hajmosásért de valahogy megkell mosni.Amikor lemosom már szépen hátradőlti a fejét így szépen letudom öblíteni neki.Most már csak a végefelé nyöszörög kicsit.Hetente 2-szer mosom neki.
2011. szept. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!