Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a GYES letelte után (jövő...

Ha a GYES letelte után (jövő március) visszavesznek munkahelyemre, de a gyermekem csak szeptembertől járhat majd oviba, akkor mit csináljak? Bővebben lent, kicsit bonyolult.

Figyelt kérdés

Úgy volt, hogy lányom jövő hétfőtől bölcsibe fog jármni én meg megyek vissaz dolgozni, csak hogy tegnap - 1 heto telefonálgatás után- végre közölék, most nincs hely, majd márciusban, ha lejár gyes, írjak új kérvényt.

Akkor talán, addig meg reménykedjek.

A bölcsit lemondtam, nem fogom járatni, fizetni havi összeget, ha úgyis itthon vagyok,ráadásul oda munkáltatói igazolás is kellene.

Én naív úgy gonodlta, ha betölti a 3-at, majd mehet oviba.

De ott ma közölték, hogy -nem úgy van az már, májusban jeletkezzek és ha van hely, szeptembertől járhat.

Ha azt akartam volna, hogy jövő márciustól járjon, idén májusban már jelentkezbni kellet volna.

Raádsul nem is körzetes ovi, ez is ma derül ki (9 éve még az volt), de ez van legközelebb, meg amúgy is 5 éves kor alatt senkit sem kötelező felvenni.



Szóval, ha márciusban lesz hely és vissza tudom menni dolgozni, akkor mit csinálja lányommal?,

Adjam be értékmegőrzőbe, vagy adjak fel a net-en hirdetést, hogy lízingbe adom.-((

Ha számolom a szabikat (kb 50 nap lehet), akkor sem tudom kíhúzni itthon szeptemberig.


Muiéárt a gyrekeseket kell állandóan szívatni??


2011. szept. 8. 10:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A bölcsit nem mondanám vissza... különben hogy fogsz állást keresni? (ha nem vesznek vissza gyes után mégsem?)


Munkáltatóit bárkitől tudsz szerezni az ismeretségi körben, akinek van cége. Nekem a barátnőm adott egy igazolást, hogy az ő cége fog foglalkoztatni xy időponttól.. és ennyi elég volt a bölcsinek. (Közben tudtam munkát keresni).

2011. szept. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem értem világosan, miért mondtad le a bölcsit. Munkáltatói igazolást tudsz vinni, hisz nem állsz felmondás alatt. Ha tavasszal lesz bölcsi, akkor tavasztól viszed, és visszamész dolgozni, nem?


Oviban (is) a nevelési év szeptemberben kezdődik. Mivel nyáron ugye szünet van, valóban májusban vannak a beíratkozások, de persze év közben is be lehet íratni a gyereket, hiszen gondoljuk csak el, az ember bármikor lakóhelyet válthat. Persze ha később íratod be, lehet, hogy hátrébb sorolják a várólistán, bár nem biztos, nálunk pl életkor szerint sorolják a gyerekeket, illetve a szociálisan rászoruló és a bántalmazott meg hasonló szmorú sorsú gyerekeket veszik előre - na meg az ismerősöket, meg akinek már a tesója oda jár, satöbbi satöbbi. Van, akit csak januártól fognak jratni, csak májusban tölti a hármat, mégis ott foglalja a képzeletbeli helyet addig is, mert a tesója oda jár - ha éppen nem a nagymamánál van. Az enyémet meg nem vették föl, pedig idősebb. Szóval a helyzet közel sem igazságos.


Azt tanácsolom, ha visszamehetsz dolgozni, keress egy családi napközit. Megmondom, miért. A gyerek 3 éves koráig a munkáltatód nem rúghat ki. Addigra annyira "visszadolgozod magad", hogy már szüksége lesz rá és ezért nem fog kirúgni. A gyerek kisebb közösségbe kerül, mint egy bölcsiben vagy oviban, nem lesz annyit beteg, könnyebben be is szokik,jobban tudnak rá figyelni, a gondozónő sokkal motiváltabb, a környezet sokkal családiasabb. Igaz, nem olcsó megoldás, de anyagilag akkor is jobban jársz, mint a gyessel, nálunk például havi 50 a csana (de a böli is benne lenne egy tízesben, én is oda járatnám amúgy, ha felvennék..., szóval a különbség 40e), ennél azért még hat órában is többet lehet keresni.

2011. szept. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, munkáltatói igazolást köteles a cég kiadni neked akkor is, ha otthon vagy a picivel. Elvégre állományban vagy, ez alapján akkor sem kellene igazolást adniuk, ha táppénzen vagy.

Az oviban - ez tapasztalat - annak van helye, akinek nagyobb a szája. Tehát a következőket ajánlom:

- családvédelmisek. Itt sírd el bánatod, mondd, hogy ha nem mész vissza dolgozni, éhenhaltok, segítsenek ovit találni.

- jegyző. Nála lehet az ovik felvételi módszere ellen tiltakozni. Kérj tőle időpontot, vigyél keresetigazolást, a családvédelmisektől kapott iratot, és mond meg, hogy neked vissza kell menned dolgozni, de a gyereket nem tudod kire bízni.

Ha ezeket végigcsinálod, valószínűleg lesz helye a gyereknek, legfeljebb nem a legközelebbi oviban, de hát az nem tragédia.

2011. szept. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
29%

Nem íratta be oviba, utolsó. Hova menjen?

Legközelebbi beíratás jövő május a 2012/2013-as tanévre. És egyébként nem körzetes oviba fellebbezni, hogy nem veszik fel az egyébként be sem íratott gyereket.

Oké, persze nehéz elfogadni a szabályokat, de azért ez is visszás.

Nem beszélve arról, ha beírattad volna, akár szeptembertől mehetett volna, mert 2,5 éves kortól felvehető a gyerek.


Nem szívatás, egy társadalom működésének alapja a rend és a rendszer. Kérdezd meg az oviban, hány anyukának sikerült májusban beíratni a gyereket? A többségnek biztosan.


Hát ha már így elcseszetd, oviba be sem írattad, bölcsit lemondtad, akkor kell keresned, aki vigyáz rá. Vagy szeptemberben mész vissza dolgozni.

Egyébként az ovi június első hetéig tart és aztán nyári szünet, pár hátig van ügyelet, de aztán általában minden ovi bezár több hétre. erre is számíts, hogy ezt is meg kell oldanod. Mert az ovi (ha márciusban kezdheti is)szinte pont az 50 nap szabadságodig tart és ugyanúgy meg kell oldanod szeptemberig az elhelyezését a gyereknek.

2011. szept. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem akarom bölcsibe járatni, ha úgyis otthon vagyok.
2011. szept. 8. 10:52
 6/14 A kérdező kommentje:

Nekem tök evidensnek tűnt, hogy nem írattam oviba, ha bölcsibe járt volan jövő szeptemberig.

Bölcsibe meg azért járt volna, mert dolgozom, nem azért, hogy otthn lógassam lábamat.

CSANA-ba nem fogom adni, havi 60-70 ezerért, azért dolgozakk hogy azt fizessem.

(Fiam jár magánoviba is évekkel ezelőtt, eléégé lehangoló véleményem az egész ilyen magándolgokról.)


Én semmi mást nem akarok, csak dolgozni, ennyi.

Ha 3 évig jár gyes- akkor utána miért nem biztosított gyerek elhelyzése.

Most írassam be bölcsiobe márciustól-szeptemberig?


A fiamat anno 3 évesen szó nélkül átvették az bölcsiből az oviba, pedig január volt.

2011. szept. 8. 10:58
 7/14 A kérdező kommentje:

uotlónka:

NEM MEHET OVIBA 2,5 évese, azt még régebben megkérdeztem, csak 3 éves kortól, de egy ismerősöm is megkérdezte a napokban

Hiába szobítiszta, itt nincs mini csoport.

2011. szept. 8. 10:59
 8/14 anonim ***** válasza:

Még mindig nem vágom. Ha tényleg dolgozni akarsz

- vagy márciustól beadod a bölcsibe és nem lógatod otthon a lábadat, hanem visszamész dolgozni

- vagy ha már most akarsz, keresel egy jó magánintézményt, még ha 70-et kell is fizetned érte, akkor is marad jócskán a fizetésedből, az egyéb felsorolt előnyökről nem is beszélve.


De azt sem értem, hogyhogy most derült ki, hogy nincs bölcsi, hisz erről is tavasszal szoktak értesítést küldeni.

2011. szept. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem bölcsi nincs, hanem most nem tudok most visszamenni, ahogy terveztem és eddig szó volt róla.

De 2 hete jött valami rohadt nagy átszervezés, így minden felbolydult.

Márciusban ha lejár a gyes, újra megvizsgálják, hogy van-e munkakör, ha nincs,akkor felmentés végkielégítéssel.

De ha van és lehetne dolgozni akkor mi csinálok a kicsivel, ez legnagyobb gondom.

VAGyIS, HOGY 3 ÉVES KORTÓL NEM MEHET OVIBA, CSAK 3,5.


A magánbölcsi értelmetlen, hisz elvinné a hasznot, a nettóm felét minimum.



Most írassam bölcsibe mércuustól szeptemberig??

2011. szept. 8. 12:46
 10/14 anonim ***** válasza:

Miért ne írathattad volna be oviba, attól, hogy bölcsis?

De egyébként ez amúgy is veszett fejsze nyel.

Én most a jővőre koncentrálnék és elkezdenék ovit keresni, már most, mert sokan jártak úgy, hogy még 3,5 évesen sem került oviba a gyerek.Különösen, ha nem is körzetes oviba szeretnéd járatni.

Kicsit más a helyzet, mert a mi városunkban nagyon nehéz bejutni, tömve vannak az ovik, különösen a jók, de amikor én tavaly felírattam a gyerekemet várólistára, már legalább10-en voltak a listán, mire beiratkozás lett, azt mondták 150 várólistás volt a 30-40 helyre.

Úgyhogy kezdj el már most keresgélni valami biztos helyet és legyen talonban még. Ha nálatok is teltházzal mennek az ovik.

2011. szept. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!