Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a GYES letelte után (jövő...

Ha a GYES letelte után (jövő március) visszavesznek munkahelyemre, de a gyermekem csak szeptembertől járhat majd oviba, akkor mit csináljak? Bővebben lent, kicsit bonyolult.

Figyelt kérdés

Úgy volt, hogy lányom jövő hétfőtől bölcsibe fog jármni én meg megyek vissaz dolgozni, csak hogy tegnap - 1 heto telefonálgatás után- végre közölék, most nincs hely, majd márciusban, ha lejár gyes, írjak új kérvényt.

Akkor talán, addig meg reménykedjek.

A bölcsit lemondtam, nem fogom járatni, fizetni havi összeget, ha úgyis itthon vagyok,ráadásul oda munkáltatói igazolás is kellene.

Én naív úgy gonodlta, ha betölti a 3-at, majd mehet oviba.

De ott ma közölték, hogy -nem úgy van az már, májusban jeletkezzek és ha van hely, szeptembertől járhat.

Ha azt akartam volna, hogy jövő márciustól járjon, idén májusban már jelentkezbni kellet volna.

Raádsul nem is körzetes ovi, ez is ma derül ki (9 éve még az volt), de ez van legközelebb, meg amúgy is 5 éves kor alatt senkit sem kötelező felvenni.



Szóval, ha márciusban lesz hely és vissza tudom menni dolgozni, akkor mit csinálja lányommal?,

Adjam be értékmegőrzőbe, vagy adjak fel a net-en hirdetést, hogy lízingbe adom.-((

Ha számolom a szabikat (kb 50 nap lehet), akkor sem tudom kíhúzni itthon szeptemberig.


Muiéárt a gyrekeseket kell állandóan szívatni??


2011. szept. 8. 10:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Most írassam bölcsibe mércuustól szeptemberig??


Igen! Az enyém is 8 hónapot fog most október 1-től bölcsibe járni, mert 3 hónap híján (akkor lenne 3 éves) nem vették fel az oviba. Nem értem, mi ezen a problémáznivaló.

2011. szept. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Az, hogy semmi értelme 3 éves korától bölcsibe járnia, mire beszokna lenne április vége, aztán ott a nyári zárás, szóval hülyeség.


Márciusig meg itthon vagyok, addig nem fogom járatni..


Na mindegy engem már az oktatási rendszer többször megszívatott a fiammal.


őt 5,5 évesen egyik másus végén kirakták a nem körzetes oviból, huzavona, szakértői bizottség.. végül szeptember végén lett másik oviban kijelölve helye.

Még dolgoztam, anyám-anyósom vigyázott rá.

Majd ahova ment volna suliba, az a kezdés eltt befuccsolt (alapítványi kislétszámú osztályos)

A körzeti suli nem vette fel, végül az Önkormányzat az asztalra csapott és kijlölt egy másik iskolát.

2011. szept. 8. 14:38
 13/14 anonim ***** válasza:

Lehet persze ellenérveket keresni, de ha tényleg dolgozni akarsz, mondom megint, akkor miért ne járathatnád márciustól szeptemberig bölcsibe?

A munkahelyedre meg akkor mész vissza, amikor akarsz, a te döntésed, hogy mikor szakítod meg a fizetés nélküli szabadságodat. Ha nem tudnak munkát adni, akkor állásidőt kell fizetniük, ami a béred 100%-a. Az én fizum felét is elviszi a napközi, de mivel dolgozni akarok, és a fél fizetés is sokkal több asemminél, így megyek és dolgozom, ennyi az egész. Mondhatnám, hogy nincs bölcsi, nincs ovi, mert tényleg nincs, de megoldom, mert meg akarom oldani.

2011. szept. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

lehet nem vokltam egyértelmű

Hiába akartam most visszamenni, nincs munkakör és márciusban sem biztos, hogy lesz.

ha lejár márciusban gyes kötelezően megvizsgálják, a lehetőségeket, keresnek de ha nincs munkakör, akkor ha letelik szabim, kiraknak.

A régi munkakokörörmet állománytábla változáskor, idén január 1-én megszüntették, most munakjogi állományban vagyok



Ha mégis lesz munakörörm márciustól, akkor a gyereket nem tudom hobva rakni, majd elpaterolom nygszülőkhöz és nem látom egész nyáron:-((.



Én csak 1 dolgot akarok dolgozni márciusról és gyreket 3 éves korától oviba járatni, de egyik sem rajtam múlik

2011. szept. 9. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!