Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Már majdnem 3 éves a fiam, és...

Már majdnem 3 éves a fiam, és a bilit-wc-t messziről kerüli. Nem hajlandó ráülni egyikre sem, hatalmas hisztiben tör ki ha megkérem hogy üljünk rá. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A gondozónő is azt mondta a bölcsiben, hogy érett már rá, mert ébredés után száraz a pelus. Zsaroljam meg, hogy kap valamit ha ráül? Nem vagyok híve az ilyen módszereknek, de ilyen esetben mit lehet még tenni? Az nem érdekli hogy a többi kisgyerek már wc-re megy. Nem erőltettem eddig, de meddig várjak?
2011. szept. 11. 19:43
 1/8 A kérdező kommentje:
Egyébként 2 hónap múlva 3 éves.
2011. szept. 11. 19:44
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak türelem. Zsarolni, megvesztegetni nem szabad. Tegyél úgy, mintha neked teljesen mindegy volna hogy pelusba pisil vagy sem, és a gondozóknak is ezt kellene tenniük. Így hamarosan saját maga fogja ledobni a pelust, saját akaratából. Tapasztalatból mondom.
2011. szept. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiamat még a 3. szülinapján(idén májusban) se érdekelte.Egyáltalán nem!2 héttel később ő kérte,hogy vegyem le a pelust.Azóta stabilan szobatiszta,és a délutáni alváshoz sem kell pelenka.Múlt héten kezdte az ovit(nem volt bölcsis)ott sincs semmi gond,alváskor sem.Éjszakára igényli a pelenkát.Engem ez nem különösebben érdekel,5 éves korra kell éjszakára is ágytisztává válni.
2011. szept. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Holnap lesz 3 éves a fiam, kedden megy oviba. A nyáron 3x próbálkoztam a pelus levétellel, de mindig csak rosszabbodott a dolog.

2 hete eltüntettem a szekrényből a pelusokat (nem látta, nem tudott róla), és rácsodálkoztunk együtt, "óóóó, hát nézd, elfogyott.. sajnos már nem is kapni többet ebben a méretben.. most alsónadrágot veszünk fel.."

1-2 baleset volt az első napokban, de 1 hét után nappal már szólt, ha pisilnie kellett, vagy ment magától a wc-re, bilire. Most 2 hete nincs rajta, 2-3 napja délután se volt már rajta, nem is lett pisis, és tegnap éjszaka felébredt magától, szólt hogy pisilnie kell.

Egy próbát megér, hátha nektek is bejön. Nagyon értik már a lényegét, csak valamiért dacolnak.

2011. szept. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válasz tetszik!

Én nem tenném alá többet. Nagyon jól tudja ő, h miért csinálja. Ez a kényelmesebb neki. Akkor és ott pisilhet, amikor csak akar, és közben még a játékot sem kell abbahagyni. Vagy vegyél leszoktató pelenkát, vagy csak alsónacit adj rá, de hadd pisiljen csak be, amit ne egyből vegyél le róla. Nem baj, ha érzi , h neki is rossz, ha bepisil. Ha leszoktatót veszel, akkor mondhatod neki, h már csak ilyet lehet kapni a boltban, elromlottak.

Szerintem ez be fog válni.

2011. szept. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezt itthon meg is tehetem, csak mit érek vele ha a bölcsiben egész nap pelusban van? Ott nem engedik neki hogy bárhová bepisiljen. De jó ötleteket kaptam, köszi:)
2011. szept. 12. 12:27
 7/8 anonim ***** válasza:
A bölcsire akkor pont jó megoldás lenne a leszoktató pelenka! Ki nem folyik, de belül nedves marad.
2011. szept. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm!!
2011. szept. 15. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!