Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy alakult 3-4 év körüli...

Hogy alakult 3-4 év körüli gyermekkel és kúszó-mászó babával az első néhány heted?

Figyelt kérdés
3 és fél éves a nagyobbik fiam, a pici 5 hónapos. Még nem nagyon forog, le szoktam tenni a földre egy kemény szivacsra, nagyon szereti. A naggyal egyedül merem hagyni kb 2 percre, mondjuk míg pisilek, vagy átszaladok valamiért a másik szobába. De mondjuk főzni nem mernék már kimenni, pedig a nagy nagyon aranyos vele, imádja, csak hát tudjátok, az ördög nem alszik. Mi van, ha játék közben ráesik, vagy véletlenül odanyom neki egyet, stb...És belegondoltam, hogy nemsokára mászik, szerintem max 4 hónapom van addig. Meg hát ha már forog, minél többet szeretném letenni. Van járókánk, de az inkább utazóágy és nem szereti. A tesója se szerette járókát, jobban elvolt a kiságyban, de ahogy nőtt a mozgásigénye, őt is kivettem. Úgy volt megoldva, hogy a szobaajtóra tettünk egy rácsot, nem tudott kijönni így a konyhába mikor főztem, meg a konvektort és a felborulós ruhaszárítót barikádoztuk el. Ez most is így lesz szerintem, de továbbra sem tudom elképzelni, hogyan látom majd el a háztartást, míg mindkét gyerek a szőnyegen.
2011. szept. 12. 06:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Milyen a konyhád? oda nem fér el valami a földre? a mienk nagy, így ott is kialakítottam egy játszósarkot, végülis a nap felét ott töltjük, főzés, evés, mosogatás, stb.

Oda polifómot vettem, és az van a földön.

Nálunk nincs elbarikádozva semmi.

Találj ki valamit, nem lehetsz egész nap a szőnyegen.

ne tegyél rácsot az ajtóra, inkább a ruhaszárítót szüntesd meg, a konvektort meg nem kell elbarikádozni, az nem olyan meleg. Nekünk is az van.

2011. szept. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de nem látom a válaszodban, hogy mi a tanácsod a 2 gyermekkel kapcsolatban. Nem az a lényeg, hogy hogyan tegyem a lakást biztonságossá, mint írtam is, ezt megoldom, csak azt nem tudom, hogy működik 2 gyerekkel, hogy a nagy ne piszkálja a picit, merthogy nincs járókában. Azt szeretném, ha valaki, akinek van 2 ilyen korú gyermeke, leírná hogy náluk ez hogy alakult!
2011. szept. 14. 12:06
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mit nem értesz ezen? Nekem két gyerekem van.

Mindig viszem magammal oda, ahol vagyok.

Így szem előtt van. a nagy meg persze jön utánunk.

Ha főzök, akkor a konyhában játszanak, azért mondtam, hogy ott IS van egy hely kialakítva nekik.

Azért kérdeztem, hogy nálatok milyen lehetőségek vannak.

2011. szept. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem írtad, hogy 2 van, meg azt sem, hogy egymással mit művelnek, pedig engem ez érdekelne. A kérdésem: "hogy alakult az első pár hetetek, ...."

A konyha pici, az étkező a nappalival van egybe, kuckónak hely ott sincs, csak a szoba ahol letehetem amíg annyira pici hogy max kúszik.

Bocs, ha myersnek tűnök, nem célom, és megköszönök minden segítséget. Csak a kérdést többször is feltettem átfogalmazva, de valahogy nem akarja érteni senki, mire gondolok és nem jön válasz, én meg hülyének érzem magam.

2011. szept. 14. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!