Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményed erről a...

Mi a véleményed erről a viselkedésről? Tennél bármit?

Figyelt kérdés

Anyósom tegnap közölte a másik két gyerekem társaságában, miközben fogta a harmadik babámat, hogy végül is kár lett volna elvetetni, mert szép. (Nem is akartam, csak ő szerette volna nagyon)

A nagyobbik lányomat folyamatosan a középső gyermekem elé sorolja. Pl.: várd meg míg játszik vele a másik, majd utána kaphatod csak meg (pedig ő teszi le eléjük a játékot, tehát nem a nagyobb találja meg hamarabb).

Egész délelőtt folyamatosan mondogatja (magyarázza be neki) a nagyobbik gyereknek, hogy ha majd haza jön hozzám mondja meg nekem, hogy nála akar aludni (a gyerek nem akar, ő maga mondja azután, hogy beleegyezek, hogy ott aludhat). Tegnap ezeket a szemem/fülem hallatára tapasztaltam.


2011. szept. 12. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem ritka,hogy 3. babánál így reagálnak a nagyszülők,aztán később esetleg szégyellik is,hogy olyasmit mondtak,hogy ne tartsák meg őket a szülők.


Az,hogy a legnagyobb unoka a kedvenc :-) abban sincs csodálkoznivaló ,ez is tipikus ,ha a középsővel és a kicsivel is van lehetősége a nagyinak időt tölteni ők is hozzánőnek és nem olyan éles lesz a különbségtétel.

2011. szept. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat. Nos én elfogadtam az ő véleményét a 3. babánkról, csak nem az alapján döntöttünk. Nem is ez a mostan kérdésem lényege, hanem az, hogy a 3 éves lányom előtt (akiben most virágzik a miért??? korszak) elég veszélyes kijelentés.

Az, hogy neki kedvence van a gyerekeim között egy dolog, de vajon hogyan dolgozza fel a másik gyerek ezt(aki ugyan annyi időt tölt a nagyival, mint a másik, nos nem tudom. Szívem szerint őt nem engedném a nagyihoz, de annyira egymáshoz van nőve a két gyerek, hogyan tehetném ezt? Meg persze ez is megkülönböztetés lenne, csak az én részemről.

2011. szept. 12. 11:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Amikor kiderült,hogy a második babánk is fiú,annyit mondtam,nem baj,így majd lesz egy harmadik gyerkőc is,ő már biztosan lány lesz.Erre anyum azt mondta,minek 3.gyerek,untig elég a kettő.(mondta ezt úgy,hogy mi is hárman vagyunk,én vagyok a középső,egyetlen lány)

Kicsit szarul esett,de ez az ő véleménye.Amit meg lehet hallgatni,de nem kell megfogadni.

Igen,tudom mikre képesek a 3évesek,a nagyobbik lassan tölti a 3.És "radar" fülei vannak.Amit nem is gondolnám,hogy hallja,megjegyzi.

A megkülönböztetésre azt tudom mondani,hogy anno a nagyinknál a 2 nagyobb fiú unoka volt a minden!És bevallom,nekem ez nagyon rosszul esett.Aztán ahogy felnőttünk,már elfogadott.

Szerintem ugyanúgy vidd el mind a 2-3 gyerkőcöt hozzá,és ha módod van rá,a középsőt hagyd ott egy kicsit.Mondjuk hazaugrasz pelusért,vagy tudom is én a naggyal és a picivel.A lényeg,hogy a mamával(se) vitázz a gyerkőcök előtt.Egyrészt,mert semmi értelme,(elsőszülött unoka effektus),másrészt így tényleg azt fogja kérdezgetni a nagy,hogy miért nem szereted a nagyit?

2011. szept. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ülj le vele négyszemközt mond el neki h ez nem jó amit csinál

ne mondogasson olyan dolgokat amit amúgy sem tudod befolyásolni

ne tegyen ennyire markáns különbséget a gyerekek között mert a másiknak ez nagyon rosszul esik

ha vinni akarja a nagyot akkor vigye a kicsit

ne legyen olyan h kivételez a naggyal

ne tukmálja a gyereket mert meg fogja utálni öt a gyerek


fogadja el h 3 gye4rek van és mindegyik az unokája akár akarja akár nem


legyél határozott és állj ki a gyerekeid mellet ha kell véd is meg őket

2011. szept. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Leállítanám. Ha nem siekrül neki leállni, nem kell többet látnia a gyerekeket... Ennyi.
2011. szept. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!