Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Én nem tudom már mit tegyek,...

Én nem tudom már mit tegyek, hogy szoktassam le erről a helytelen viselkedésről? Sok problémát okoz sajnos!

Figyelt kérdés

Előszőr még nem nagyon vettem komolyan, gondoltam milyen aranyosan próbálja felhívni magára a figyelmet.


Mostanra 3 éves kislányunk folyamatosan "meg akar vezetni" egy kis foglalkozásért cserébe. 2 hete kezdte az ovit, igazából azóta csinálja.


Pl: nemrég meg volt fázva, köhögött, kapott gyógyszert. Köhögni azóta is köhög, szinte fulladásig .... direkt. Bejövünk az udvarról, megkérem vegye le a cipőjét el kezd köhögni h nem tudja mert köhög.

Vagy más: kéri a gyógyszerét, mert csak akkor nem fog köhögni (nagyon ízlik neki). Apja ha kint van kiáll az ajtóba köhögni, és utána ha rákérdezek mondja h azért h jöjjön be apa.

Nem akar este lefekvés előtt pisilni, mert majd inkább éjjel menjek hozzá h kimenjünk.

Éjjel felkel, ordít mintha nyúznák, átmegyek, és persze az a gond, hogy leesett a párna, vagy felhajlott a takaró sarka, de ha már ott vagyok akkor maradjak is ott.

Fájlalja a lábát, a hasát, ami éppen eszébe jut.

Az oviba már mondták, h reggel (mikor nincs kedve bemenni, mert inkább menjünk doktor nénihez), meg du. (nincs kedve haza menni, vagy hiányol vmit) milyen csúnyán köhög. Napközben meg semmi.


Hihetetlen "félrevezetésekre" képes. Hogy értessem meg vele ez így nem helyes viselkedés. 100szor elmondtam már



Ennél többet már képtelenség vele foglalkozni, már a házimunkát is akkor csinálom mikor lefeküdt (kivéve ha együtt csináljuk). Hozzá teszem nem most "szakadt el" tőlünk, bölcsödébe is járt ezelőtt.


2011. okt. 13. 09:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyszerűen ne törődj a hisztijével!
2011. okt. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne regálj rá ha köhög.

Azért csinálja,mert rájött, hogyha köhög akkor vele foglalkozol. (olyan mint a sírás csecsemőnél)

2011. okt. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lányom is nagyon élvezte az extra figyelmet,ha beteg volt!! Igazából nem tudtam vele mit csinálni utána,egyszer csak abba maradt.
2011. okt. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Alinaaa ***** válasza:
100%

Én a fiamnak elmeséltem a Pásztorfiú aki farkast kiáltott-

és magyaráztam neki, ha mindig azt meséli hogy beteg nem fogok neki hinni, ha tényleg igaz.......

4 éves és egy kicsit megértette:)

Sok sikert

2011. okt. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hányásig csinálja ha nem foglalkozom vele. :(

És ha nem köhögés akkor mást talál ki :(

2011. okt. 13. 10:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk az volt, hogy fáj a lába. Én azt a taktikát vetettem be, hogy jaj, fáj a lábad, akkor menj feküdj le, és akkor nincs játék, nem megyünk a játszótérre, vagy éppen nem játszom vele, amit elterveztünk, mert ugye akinek fáj a lába, annak feküdnie kell. Eleinte elment lefeküdt, de pár perc múlva felkelt, és akkor elmagyaráztam neki én is, hogy milyen rossz dolog, ha nem mondd igazat, mert majd ha tényleg fáj a lába, akkor nem fogom elhinni neki. Persze az ő - akkor még 2,5 éves - szintjén.

Ma már csak akkor fáj a lába, ha azt akarja, hogy apa vigye fel a lépcsőn, az apja is tudja, hogy nem igaz, de ez már náluk egy játék, ok felviszlek, de közben megcsócsálom a nyakadat stb.

2011. okt. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is voltak, néha még vannak ilyen bepróbálkozások.

Én mindig azt mondtam neki, hogy ha álmos, fáj valamije, köhög, stb... akkor menjen, feküdjön le az ágyába pihenni, mert aki beteg, fáj vmije, annak pihennie kell. Érdekes, olyankor egyből "meggyógyult" és : "anya már nem köhög, anya már nem fáj ez az amaz..."

2011. okt. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!