Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon nehezen akar beszokni...

Nagyon nehezen akar beszokni a kisfiunk az oviba. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

39 ónapos kisfiunk múltéten kezdte az óvodt. már reggel itton sír,hogy nem akar menni.

másnál hogy volt? mikorra szokta meg?


amúgy itthon vagyok a kicsivel, aki 22 hónapos, a nagy úgy tudja, hoy a kicsi bölcsiben van, mi meg dolgozunk. ezt mondjuk neki....

az oviban nem eszik, nem iszik, nem wc-zik :(

mit csináljunk???

köszi.


2011. szept. 13. 10:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sokat beszélgessetek vele, meséljetek neki óvodás történeteket akár a ti gyerekkorotokból is! Próbáljátok meg kideríteni, mi okozza benne azt a hatalmas szorongást, tudatosítsátok benne, hogy az óvoda az ő "munkahelye", ahová a nagy gyerekek járnak.


Fontos, hogy tudja, minden nap mentek érte, nem hagyjátok ott örökre. Mindig mondjátok meg neki, mikor mentek, (Pl. ebéd után, alvás után, stb.) és mindig tartsátok is be, amit ígértek! Legyetek határozottak, ha sír is, igyekezzetek figyelmen kívül hagyni, simogassátok meg a fejét, adjatok neki puszit, de ettől függetlenül határozottan induljatok el az oviba, és ott is határozottan induljatok el haza, miután bevittétek a csoportszobába.


A sírás valószínűleg nem is az ovinak szól, hanem nektek. Próbálkozik, és nem szabad neki engedni, mert annál rosszabb lesz később. Biztassátok, hogy játsszon a többiekkel, és kérdezzétek meg az óvónénit, mit csinál, amikor nem vagytok ott. Ha egész nap nem oldódik fel, akkor van valami a háttérben, valami rossz élmény, vagy hasonló. Ez kiderülhet, ha beszélgettek vele, megkéritek, hogy meséljen az oviról pl. a kedvenc játékának. A játék abban is segíthet, hogy ne érezze magát annyira elanyátlanodva. Nálunk a fiam pl. minden reggel Macit viszi az oviba, ő meg csak elkíséri, és vigyáz rá! :)


Kitartás, menni fog, csak legalább rajtatok ne érezze, hogy nektek is rossz őt otthagyni. Ha rajtatok látja, hogy biztonságban, jó helyen van, ő is könnyebben elfogadja majd a helyzetet.

2011. szept. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Megoldást nem tudok, csak azzal vígasztalni, hogy nálunk is ugyanez van!
2011. szept. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
Nálunk ugyanez volt. Én kivettem 3 hét után. Mindenki hülyének nézett. Fél év múlva kezdtük megint, akkor minden gond nélkül ment újra. Azóta is szereti az ovit. Kegyetlenség ezt hagyni, ha amúgy otthon vagy. Ha meg rájön hogy hazudtatok neki és otthon vagy a kicsivel, (márpedig rájön, mert valaki biztos elszólja magát, a gyerek meg nem hülye) akkor a bizalom alapjaiban fog megingani. Én nem vinném a helyedben. Nem érett még az ovira.
2011. szept. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
én nem értem,ha otthon vagy miért engeded hogy szenvedjen?miért hazudtok már most neki?bár ti tudjátok hogy nevelitek,de igy biztos nagy bizalma lesz felétek,és te fogod őt jó lelkiismerettel őszintének nevelni.próbáld meg 2 hónap múlva,mert mit látod még nem ovi érett.ez előfordul sok gyereknél,ha van rá mód akkor otthon kell tartani,gond akkor van ha nincs rá mód,de nálatok van,hisz csak a gyereknek dolgoztok,amúgy nem.
2011. szept. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Óvónők mondtak valami okosat?
2011. szept. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hatalmas hiba, hogy hazudtok neki. Ha egyszer rájön mit gondolsz, mit fog érezni szegény gyerkőc? Ha megteheted akkor maradjon még otthon. Sok a gyerek egy csoportban, nem mindegyik viseli jól. Kevés idő jut 1-re. Ráadásul vegyes csoportok vannak. Valahol jó ez, de nem minden gyerkőcnek jön be. Egyébként az oviban hogy viselkedik? Mert ha ott nincs gond, akkor csak neked szól a sírás. Nekem kisfiam bölcsis 2 éves kora óta, fél éve kellett hozzá mire beszokottnak tekintettük. Értem ez alatt, hogy reggelente mindég sírt, délelőtt nem igazán játszott, délutánra oldódott fel. 2 hónapig sírt, ha aludni kellett. A szívem szakadt meg érte, de nem volt választásom. Neked van. Aztán nyáron 7 hetet voltunk itthon, azóta nagyon ritkán sír, szeret járni, mesél róla. Mondhatni, hogy 2,5 éves korára érett meg a kisfiam a közösségre, de nem volt mit tenni, vissza kellett mennem dolgozni.
2011. szept. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

sok beszélgetés mese törődés mikor otthon van

legyél következetes és nem törj meg

mikor otthagyod ne lacafacázz ne legyen még egy puszi ölelés ne húzd az időt

ne érezze h idegesít a sírása

mond meg neki h pontosan mikor mész érte : pl ebéd után alvás után stb...


és NE HAZUDJ neki !!! pontosan tudja h otthon vagy a kisebbel !!!

a gyerekek még sokkal jobban hisznek a teabeszédnek mint a szavaknak !!!


az elején inkább hozd el ebéd után ha már otthon vagy !

majd ha megszokta akkor lehet lassan hozzászoktatni h bent alszik mikor már van barátja pajtása

próbálj meg minél türelmesebb lenni vele ha jó dolog történt vele azt emeld ki. meséld el neki h neked anno milyen volt az ovi mi volt a jeled stb....


ha nagyon nem megy akkor majd jövőre a kicsivel együtt próbáld meg akkor nagyobb is lesz és a tesó is ovis lesz már

2011. szept. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

bocsi :-)


szal testbeszédnek

2011. szept. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 8 hónap után szokta meg a bölcsit ,akkor mondták először,hogy látszott rajta jól érzi magát. Minden reggel sírt, most kezdtük az ovit ,megint sír minden reggel ebéd után elhozom! A bölcsibe és az oviba is azt mondták van olyan gyerek aki végig sír minden reggel.Ha eljövök már nincs ,gond vele szóval csak nekem szól a reggeli sírás. Sajnos rám hasonlít én is végig sírtam minden reggel ha anyu ott hagyott az oviba.
2011. szept. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Javult a helyzet?
2011. szept. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!