Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyereked van úgy, hogy...

2 éves gyereked van úgy, hogy nem alszik már napközben?

Figyelt kérdés
köszi
2011. szept. 13. 15:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Volt pár ilyen nap 2 éves kora körül, csak sajna ilyenkor este 6 körül elaludt bárhol, bármilyen körülmények között, bicikli ülésben, autóban, karomban, ülve a játszótéren...


Most 3 lesz, és hálistennek helyreállt az alvása, 2-3 órákat alszik délután.

2011. szept. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Előfordul. Amikor reggel alszik fél10-ig, akkor már nem teszem le Őt délután, mert csak 5 körül tudna elaludni, akkor meg este éjfélig-egyig is fent lenne. Így inkább kihúzom vele este 8-ig, akkor meg már mehet az ágyba:-)

Már többször volt ilyen.

2011. szept. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hároméves a lányom, két éves kora óta nem alszik délután. Reggel 7-8 között kel, este 8-kor alszik, de napközben csak akkor alszik el, ha hosszan autózunk, abban unatkozik és elalszik. Igaz, ha csak egy-másfél órát alszik délután, már nem lehet este 10 előtt lerakni. Már nem is próbálkozom. Úgy tűnik, ennyi az alvásigénye. Biztos tőlem örökölte, én se vagyok nagy alvó, sose voltam.
2011. szept. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2 éves lesz jövő hónapban a fiam, kb. másfél éves korában kezdte először kihagyogatni, majd végleg elhagyni a délutáni alvást. Most fél 8-kor fekszik, fél 7 körül ébred, és nem ájuldozik napközben a fáradságtól. Jól beálltunk erre a ritmusra.
2011. szept. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%
1. vagyok. Anyám ovonő, és ő javasolta, hogy szoktassuk vissza valahogy a délutáni alvásra, mert az oviban nem lesz neki jó. Ott ugyanúgy feküdni kell, vagy néma csendben játszani amig a többiek alszanak.
2011. szept. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%

Nálunk pont úgy volt, mint az elsőnél. Aztán beszélgettem a 4 gyerekes barátnőmmel, aki azt mondta, hogy egyrészt az ovi miatt (délutáni kötelező alvás), másrészt a saját érdekében, mert a gyerek kb. 5 éves koráig szükséges a délutáni alvás az idegrendszer megfelelő fejlődéséhez. Ezt a gyerekorvosunk is megerősítette, így némi küzdelemmel, de visszaszokott a délutáni alvásra, azóta ki van cserélve ő is, én is. Persze vannak kivételek, amikor pl. hétvégén reggel sokáig alszik apával, de akkor nem is olyan baj, hogy kicsit más, mint hétköznap.

2. babás 22. hkm

2011. szept. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
két éves a fiam,déltől alszik 2-3 órát.nagyon ritka,ha nem alszik,utoljára három hónapja volt ilyen.
2011. szept. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!