Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, hogyan lehet úgy...

Anyukák, hogyan lehet úgy változatosan reggelit, vacsorát adni egy kisgyereknek, hogy elkerüljük a rengeteg adalékanyagot, tartósítószert?

Figyelt kérdés
Engem annyira zavar, hogy nem tudom úgy változatosra kreálni kisfiam egy heti étkezését, hogy ne lenne mindig valami "E" vagy egyéb mesterséges cucc a kajákban. Sokan írják, hogy adnak virslit, párizsit, kolbászt, sonkát és egyéb felvágottakat. Én is adok néha virslit, pulyakasonkát, de szinte lelkiismeretfurdalásom van. Körbekutattam már az interneten, eddig egy helyen találtam olyan bio baromfi és mangalica virslit (egész normális áron is), amit oda mernék adni nyugodt lélekkel. Ti mit gondoltok erről? Vagy csak én parázom túl? És olyan érdekes, mert több anyukától olvastam, hogy a gyerkőc szinte semmit nem eszik meg, bezzeg a párizsi meg a virsli simán lecsúszik. Pont azok, amikben a legtöbb "szemét" van. Remélem, senkit nem sértek meg, aki rendszeresen ad ilyesmiket kicsijének. A hét hét napján nem ehetünk folyton tojást (amit persze nagyon szeret kisfiam főtt tojás, bundáskenyér, tükörtojás formájában). Néha megeszi a tonhalkrémet, illetve a vajas kiflit is sokszor elfogadja uborkával, paradicsommal. Semmilyen egyéb kenyérre kenhető cuccot nem eszik meg (pl. kőrözött, fűszeres túrókrém, krémsajt, stb.) Korábban nagyon szerette az avokádót is, de ma már nem eszi meg azt sem. A palacsintát csak úgy magában nagyon szereti, illetve a tejbegríz is nyerő szokott lenni. Sajtokat egyáltalán nem eszi meg. Egy időben a mini mozzarellát és a camembert sajtot falatozgatta, most viszont semmilyen sajtot nem tudok neki adni. Amúgy jó étvágyú, az ebédeknél minden oké, nagyon szereti a főzelékeket, tésztákat, húst. Csak a reggeli és a vacsi ilyen problémás. Vagy legalábbis én elégedetlenkedem miatta. Bármilyen javaslatot szívesen veszek. Ha tudtok olyan felvágottakról, amiben vagy egyáltalán vagy csak minimális mesterséges cucc van, kérlek, írjátok meg. Nem vagyok bigott bio mániás vagy ilyesmi, csak amennyire lehet, jó lenne elkerülni ezeket a dolgokat. Minél kevesebb jut a szervezetbe, annál jobb.
2011. szept. 13. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Adj neki tejet,lekváros,mézes vagy zsíros kenyeret,házi kolbászt. Vegyél zsírszalonnát,süsd ki és adj neki töpörtyűt. Hajában főtt krumpli zsírral,tejföllel.
2011. szept. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is hasonló a problémánk. Kisfiam nem eszi meg kiflin, zsömlén vagy kenyéren a színes dolgokat (pl. lekvár, méz, májkrém), csak a margarint, vajat vagy sajtkrémet. 2 napja adtam neki melegszendvicset, amire ráolvasztottam a sajtot, alatta jó minőségű sonka volt és felkockázva villával hajlandó volt megenni. Mintha ebéd lenne, mert ugye meleg is. Az ebéddel nálunk sincs probléma, de a reggeli és a vacsora időnként rémálom. Eygébként ő még a virslit és párizsit sem eszi meg...

Azzal próbálkozok még, hogy vacsorára is valami könnyű meleg dolgot adok neki, pl. pizza kevés feltéttel, sajtos-tejfölös tészta. Reggelire pedig nem baj, ha nem eszik sokat, akkor ebédre többet eszik. Reggel nekünk még a kalács nagyon megy joghurttal.

2011. szept. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Kipróbálom ezeket. Jó éjt Nektek!
2011. szept. 13. 23:12
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Natur joghurt gyümölccsel , össze is turmixolhatod, szerintem ugy könnyebben megeszik, mintha darabos lenne, tehetsz rá fahéjat. A fiam ezt uzsira eszi, de mehet reggel is.
2011. szept. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a házi készítésű májkrémet, padlizsánkrémet. De keverhetsz a vajba/joghurtba/tejfölbe is hagymát, zöldségeket, s azzal kend meg a kenyeret. Esetleg pirítós (enyhén pirítani, s csak simán vajjal vagy zsírral). Oldalas sütéséből megmaradt fokhagymás zsír. A vajas, sajtos melegszendvics házi ketchuppel sokáig volt a kedvence a fiamnak. Pörköltszaft kicsi tejföllel elkeverve, rá a kenyérre. Házi készítésű lekvár. Vagy készíts otthon kakaós csigát, mazsolás kalácsot stb.
2011. szept. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

én, ha felvágottat veszek, mindig megnézem, hány százalékos a hústartalma. óriási eltérések vannak.


A kisfiam imádja a virslit, talán az az egyetlen reggeli, amit egészen biztosan megkóstol. Ezért szoktam virslit venni, de csak a spar-ból Zimbo márkájú bécsi virslit, aminek ha jól emlékszem, 82% a hústartalma. A többinek jó, ha 70.

Felvágottak közül sonkát szoktam....nem jut eszembe a márkája, de 90% körüli a hústartalma.


Ettől még persze tartósítószer van benne sajnos, de legalább hús is. Talán.


Nálunk nyerő még néha a bio natúr kukorica vagy tönkölypehely, ezt is a Spárból szoktam venni. Magában is ropogtatja, vagy tejbe áztatva szokta enni.


Vagy a baba részlegen van egy német márkás gabonapehely, nem jut eszembe a neve, de van azt hiszem zabpehely, meg abból is valami tönkölyös. Úgy néz ki, mint a tejpépes, tápszeres dobozok, de nem az, hanem nagyon vékonyra, porlósra készített pehely van benne, amit felfőzök tejjel, kása lesz belőle. Nem szoktam ízesíteni, mert így magában is nagyon finom. Bio ez is.

2011. szept. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én egy héten egyszer szoktam adni vagy zimbo virslit, vagy valamilyen csirkemellsonkát. Néha én is ezt érzem mint te, de néha meg úgy érzem, hogy már nem nagyon lehet mit tenni az E-k ellen. Ha meg itthon nem is kap, de a bölcsiben, oviban nem fog neki senki biot adni. És a tojást sem tudod, mivel kezelik, ha nem a ti tyúkjaitok tojják :o(


Szóval szerintem ne parázd túl, adj minél többször olyat a gyerkőcnek, amit te is elfogadsz, de ha párszor eszik virslit, felvágottat, szalámit stb-t, semmi baja nem lesz.


Ma pl. siettünk, nem voltunk itthon, az úton ette a fiam a magos kiflit (sparból) Ez volt a reggeli, így natúr.

De csináltam már pl. hagymás májat magunknak, és egy részét leturmixoltam, és májkrém lett belőle. Azt hiszem sűrűbben fogok, és akkor nem kell a májkrémeket vennünk. Amúgy abból hamét szoktam libamájast, de abban is sok az E.

Padlizsánkrém, tojáskrém, a fiam nagyon szereti a tőkehalmájat (én is), rio mare tonhalat, valami makrélafilé paradicsomos szószban és társai, lekváros kenyér, mézes kenyér. Heti 1-szer szokot müzlit enni, dm-ből nem cukrozott müzlik. Tejallergiagyanus még, de ha kiderül, hogy nem az, akkor túróból is fogok csinálni több krémet, pl. kőrözöttet. És van, hogy csak vajas kiflit adok neki, valami zöldséggel, sőt van, hogy péksütit eszik. Pl múltkor is mentünk a dokihoz reggel (nekem) és sajtos pogácsa volt a reggeli az autóban. (mert hiába csinálom meg a szendvicset, nem tudja még egyedül enni a 21 hónaposom).

2011. szept. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat, olyan megértően írtatok, jól esett. Igyekszem akkor nem túlparázni. Ma reggel például csak a sima vajas kifli ment macikávés (bio gabonakávé) rizsitallal. Próbáltam este a mézes vajas kenyeret, sajna nem jött be, beleharapott, rázta a fejét és kiköpte. Na, sebaj, majd eljön egyszer ennek is az ideje. Viszont a mézet meg magában kiskanállal kéri. Érdekes, nem? Aranyosak ezek a kis tücskök, jó kis feladatokat adnak nekünk, lelkiismeretes anyukáknak. :)))

Igen, az is igaz, hogy az oviban aztán végképp nem lesz a kaja minőség terén nagy odafigyelés, hacsak nem az ember olyan oviba adja a gyerkőcöt, ahol erre külön szánnak figyelmet. Köszönöm még egyszer, valahogy nyugodtabb lettem az egész témával kapcsolatban. Sokat segítettetek. :)

2011. szept. 15. 12:28
 9/10 anonim ***** válasza:
A vajas mézes kenyeret én sem bírom megenni, pedig szeretem a mézet, teában is, magában is....csak vajaskenyéren nem.
2011. szept. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó válaszoló, teljesen megértelek. Nekem meg hol bejön, hol nem. Néha nagyon megkívánom, de van, hogy rá se tudok gondolni. Attól is függ, milyen kenyérre van kenve, de talán kalácson a legfinomabb, ha épp megkívánom. Hát, kisfiamnál még sok minden kialakulhat ebben a kérdésben is.
2011. szept. 15. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!