Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi alapján vesztek karácsonyra...

Mi alapján vesztek karácsonyra ajándékot gyermeketeknek?

Figyelt kérdés

1:megfigyeled mi az amire azt mondja,hogy kell neki,és azt veszed meg?

2:megfigyeled mit szeretne,elgondolkodsz,hogy valóban kell-e,szüksége van rá?

3:csak olyat veszel neki,amire szüksége van,mindegy ő mit szeretne?

4:megveszed amit akar,és mellé valami kisebb dolgot,de hasznosat?



Olyan sok minden van a reklámokban,annyi mindenre mondja,hogy azt kéri karácsonyra,de nem tudok dönteni.A pénztárcához is kell alkalmazkodnom.


2011. nov. 1. 21:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Én figyelem, hogy mit szeretne, de ha haszontalan azt nem veszem meg neki. Igaz, nekem a kisfiam még csak 32 hónapos. Most nálunk autó mánia van. Kinézett a játékboltban egy markolót aminek mozog a markolója fel-le. Elemes. 5000 Ft. Azt megkapja, de mást már nem kap mellé. Annak a híve vagyok, hogy nem kell 2-3 fajta ajándék egy alkalomra, hiszem olyan gyorsan megunják őket.
2011. nov. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%

Nem veszünk külön ajándékot.Veszünk majd egy pici fát,azt feldíszítjük.

Igaz még csak 1 éves, de azt szeretném, hogy minden évben elkészítsünk majd egy egyedi fadíszt.Mire nagy lesz és már a tesói is nagyok lesznek, addigra lesz egy szép fánk, csupa saját készítésű dísszel.És mindegyikről eszünkbe jut majd az, mikor készítettük.E mellett a karácsony valódi jelentéséről szereténk minden évben megemlékezni.Jézus születéséről, szolgálatáról.

Amire szüksége van fiamnak(és majd a tesóinka)azt úgyis megkapják az év folyamán, ha megtehetjük, akkor a játékok megvételvel sem fogunk várni szülinapig, karácsonyig.

Nekem annyira nem jön be, hogy ennyire el van anyagiasodva ez a világ....ja és megússzuk a karácsonyi "agyrém-vásárlást":)

De ezek mi vagyunk, csak leírtam, amiért kérdezted:)

2011. nov. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Veszek olyat, ami ő kér, és olyat is, amit én hasznosnak gondolok az érdeklődése és a korosztálya alapján.
2011. nov. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 18 hónapos a lányom,igy ő még nem kéri az ajándékot.

Viszont fog kapni,én amit gondolok,illetve közösen a férjemmel választjuk ki.Mivel igazi kislány,szeret babázni,főzni,babakonyhát kap majd,és egy állatos épitő kisvasutat.Mellette ágynemüt is szeretnék neki,pizsamát,szóval hasznosabb dolgokat.Pénztárca függő,de neki több mindent szeretnék.Most árulgatom a régebbi cuccait,azok ára is megy a karácsonyi ajándékaiba.

2011. nov. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok. Ruhát, ilyesmiket kap évközben meg ami kell. Na meg a családtól kérjük, ha megkérdezik. Már az első karácsonyára is kapott ajándékot 10 hónapos volt. Egy kis zörgős, fejlesztő katica bogarat. 100 Ft-osba vettem azt hiszem 600-700 FT-ért. Imádta, 1,5 éves koráig játszott vele. Tavaly meg egy autópálya mintás szőnyeget kapott. De most már ugye eljött az ezt szeretném korszak is, ami nem azt jelenti, hogy mindég meg is fogja kapni azt a valamit.
2011. nov. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én azt csinálom, hogy karácsony előtt mindig átválogatom az összes játékát, ami még kell és használja azt megtartom, amit kinőtt azt vagy leadom jótékonysági helyeken, vagy a családban tovább adom.(sógornőm így fog az ő fiának idén thomasos vonatkészletet ajándékozni hogy mi kinőttük) Aztán van amit ebből félrerakok a kicsinek aki még csak 1 hónapos.

Így a családban sok játék több gyereket is kiszolgál.

A kicsimnek nem veszünk még semmit, a nagy 5 éves ő már "ír" listát, de mondtam neki, hogy a jézuska nem tud egyszerre annyi mindent hozni, és csak olyat hoz amiből még nincs neki, úgyhogy a lista egyre jobban körvonalazódik. A végére marad 5-6 dolog amiket tv-ben látott, vagy van valakinek az oviban. Ebből választok ki kettőt azt megveszem én a többit leosztom a nagyik és a keresztszülők között. A legdrágábbat mindig mi vesszük. Így végülis elég sok ajándékot kap karácsonykor, csak nem egy helyről. ehhez hozzátartozik, hogy nálunk a felnőttek közt nincs ajándékozás, a férjem és én sem veszünk egymásnak semmit, inkább ünnepek után leárazáskor elmegyünk együtt és veszünk magunknak valamit amire vágyunk. A fa alá meg elég a gyerekek öröme is:)

2011. nov. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
úgy kezdem nem vagyok gazda,de ha már így alakult ez a csúnya világ akkor igenis kap ajándékot.Még az elsőre is pedig fél éves volt.n meg azt nem értem hoyg pici akkor még nem ap semmit mert úgyse fogja fel....nálatok nincs karácsonyi fénykép?no mindegy ne vitatni akarom.Kedvenc meséje a Thomas,Rorry így mindkét meséből kap.Thomasból könyveket,Rorryból versenyautót.Ruhát na azt amit nem veszek karácsony,szüli,-és névnapra.Ezt hülyeségnek tartom mert azt úgyis meg kell venni.Így az az egy ami kimarad a fa alól.Nekünk még a névnapja is decemberre esik 30-ára de eszem ágában sincs össze vonni a karácsonyal.Két különböző ünnep.Szóval én nagyon is azt nézem hogy mi az ami szeretne.2.persze hasznos is(készségfejlesztő)3.pénztárcám is elbírja.
2011. nov. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Emiladri válasza nagyon tetszett,ebből biztos fogok ötletet meríteni.Konkrétan arra gondolok,hogy elosztom a család között! Erre tényleg nem gondoltam! :)


Többiek válaszát is nagyon szépen köszönöm,azok is hasznosak voltak.

Ja,igen,még a minden karácsonyra saját készítésű díszek is nagyon tetszik!!

2011. nov. 1. 22:35
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Figyelem, hogy mi az ami tetszik neki, de közben nézem azt is, hogy tényleg játszik -e majd vele.

Általában kap olyat, amit szeretne, de pl. társasjátékot, könyvet, logikai játékot minden évben veszek mindkét gyermekemnek mert ezekkel évekig játszanak.

2011. nov. 2. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
ami nekem haszontalan az lehet neki nagy öröm.3 éves lesz,én úgy csinálom,hogy sokat megyünk játszóházba,ismerősökhöz,hogy meglássam mi tetszik neki,mihez nyúl először ami esetleg neki még nincs.ha játszik mondjuk egy fajta játékkal és nagyon el van vele,nagy az öröm,felkerül a listámra.vannak mese mániái,pl thomas,chagginton,ezek közül valamilyen játékot biztos kap,pl egy könyvet vagy egy mozdonyt.vasutat szülinapjára kap,ami karácsony után lesz.de veszek neki,számomra hasznost is,pl készségfejlesztőt,már kinéztem egy labirintusos játékot pont neki való.és kap puzzlékat is mert azokat is imádja.természetesen elosztom a család közt.
2011. nov. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!