Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért adtok két nevet a...

Miért adtok két nevet a gyermeketeknek?

Figyelt kérdés
Sosem értettem miért adnak a szülők két nevet. Úgyis csak az egyiket szólítják. Van egy neve az embernek és kész. Nem?
2011. szept. 30. 15:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom neve: Lia Nikolett


Lia = nagyon régóta tetszik ez a név és úgy gondoltam, hoygha lányom lesz, ezt a nevet adom neki. Páromnak is egyből tetszett.

Nikolett = legjobb barátnőm (keresztanyja) neve.


Nekem is két nevem van, dédnagymamám nevét viselem másodikként. Nővéremnek is kettő van, ő apukán anyukájának a nevét viseli magán.

2011. szept. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is két nevem van.László és Gábor.László azért is lettem,mert apámnak is ez volt a mellékkereszneve(a főkeresztneve a Gyula)


Nincs ezzel szerintem semmi baj.Ha valaki felnőttként aztán később nem szereti az egyik nevét,még mindig ott a másik.

2011. szept. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Vidéken egyáltalán nem divat a 2név, szerintem azért adják h különlegesebbnek tűnjön. Én kerestem egy ritkább keresztnevet, ne bajlódjon a gyerek a neve végigírásával.Nem bántam meg.
2011. szept. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Eredetileg a két név a keresztelés miatt volt. Régen ha a babának olyan nevet adtak ami nem volt benne a bibliában, akkor kapott egy második keresztnevet is, valamelyik szent után, hogy Isten előtt kedvesebb legyen. Ma már nem kell keresztelni a két névhez.
2011. szept. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! a legjob barátnőm Eszter Anna és így is szólítják. amikor valaki nekem eszterként, vagy annaként emlegeti őt, nem is kapcsolok :D szerintem szép és egyedi.

a lányom Liza Viktória, mert a viki az egyik kedvenc nevem, de anyós, sóginő és még vagy négy rokon neve ez. ezért raktunke elé egy modernebbet, ami a férjemnek tetszett. és sokszor szólítjuk Liza Vikinek. nekem tetszik így, egyedi.

2011. szept. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is két nevem van.

Petra Klára.

Azért lettem Klára, mert a nagymamám is Klára volt és azért is, mert nem tudták, hogy a Petra is szent név...(a Péter után)

Nekem is tetszik több név is, de bőven elég egy a babámnak, én is gyűlöltem, hogy hosszú a nevem.. :)

23 hkm:)

2011. szept. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A lányunknál már sok-sok évvel korábban megvolt, hogy miként szeretnénk hívni, aztán a kh-ba autózva menet hasított belém egy újabb név, hogy milyen szép lenne ez így együtt, két keresztnévvel. Így lett Anna Tünde (Mondjuk érdekes, végig kis tündéremnek hívtam a várandósság alatt). A családnév is rövid, összesen 4 betű (van benne n és magasak a magánhangzók), nagyon szép dallamos együtt kimondva, jobb, mint csak simán az egy szem választott kedvenc keresztnévvel.

Még így se túl hosszú a neve, és nem hiszem, hogy valaha is zavarni fogja.


Fiúnevünk is volt már régről eldöntve, de az édesapja nevét kapta másodiknak, mert náluk apai ágon a sokadik generáció viseli ugyanezt a nevet (Ők szerették volna, ha első név lesz, de én mindenképpen csak másodiknak akartam). Ő Botond Mihály lett.


Felnőttként sem kötelező ám mindig mindenhol a teljes névvel bemutatkozni, az ember használhatja azt, amelyik kedvesebb számára. Írásban meg lehet kezdőbetűt rövidíteni.

2011. szept. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%

Mert tetszett-röviden ennyi.

Sosemértettem miért kapja egy gyerek az anyja vagy az apja kereszetnevét. Na?

2011. szept. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Párommal nem tudtunk megegyezni ezért lett két neve.
2011. szept. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Lányom neve Maja Lili. Azért, mert jól hangzik együtt. Férjem még régebb óta úgy gondolta, Maja Lilla lesz a lánya, ha az lesz, ebből lett a Maja Lili. Szerintem mindenkinek magánügye, ha 2 nevet akar adni.
2011. szept. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!