Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kihullik a hajam a lányom...

Kihullik a hajam a lányom viselkedésétől, csődöt mondtam, nem tudom kezelni ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

3 éves lányunk egyszerűen kifordult magából.

Ha velem van otthon, reggel ordít (de úgy igazából, mint akit vernek) h hiányzik apa, ha apával van ordít h én hiányzom. Ha mondom mindjárt itthon van apa, akkor az a baj.

Megkérem indulás előtt menjen el pisilni, meg sem próbálja, sikít h neki nem kell pisilni. Mondom akkor menj, öltözni, szintén ordít h Ő be fog pisilni. Le ragasztja apja az ujját, mert felszakadt a bőre, Ő kért rá ragtapaszt. Megkapja, mire kijön hozzám toporzékolva h ezt le kell venni. Folyik az orra (ki tudja egyedül fújni, ki is szokta) akkor szintén sírás, ha segíteni akarok szintén sírás.


Igazából már mindent ezzel reagál le. Pedig következetesek vagyunk, amint kezdi a hisztit, be kell állnia a sarokba. De ott sem adja fel ám egyhamar. Idáig mindig kézben tudtam tartani a dolgokat, de most ....

kicsúszott a kezemből úgy érzem, nem tudom már mit csináljak. Nem állhat reggeltől estig a sarokban, azért nem szeretném tönkre tenni a lelkét azzal h azt gondolja anya mindig csak bünteti


2011. okt. 18. 09:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Probálj meg minden ilyen dolgot más szemszögböl megközelíteni.


pl hiányzik apa? akkor irány a fényképes album nézzünk képet apárol. fogjunk egy polóját és öleljük át apa polóját.


ne azon kezdejetek el vitázni, hogy psilni kell menni, hanem azt mond neki, hanem kérdezd meg hogy wc után segítsél-e lehúzni a wc-t vagy megy egyedül is.

ha nem akar öltözni akkor ne azt mond hogy menj öltözni hanem kérdezd meg töle hogy a piros vagy a lila polót veszi fel ma?


próbálj ne nemmel közelíteni, hanem más szögböl nézd meg. hogyan lehet másképp közölni vele mit akarsz.


pl hiszti hogy nem kap csokit ebéd elött. akkor kap csokit, na de ebéd után. vagy is egy nemmel kevesebb.

2011. okt. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ez nem lehet butaság, megpróbálom így is.


Mondjuk amit pl te is kiemeltél, hogy hiányzik apa, akkor ha azt mondom gyere felhívjuk apát, akkor meg nem akar vele beszélni, ha hazajön akkor már nem akar odamenni hozzá. Velem ugyanez a szituáció.


Mindegy mi van, csak az ellentéte a jó.

2011. okt. 18. 10:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem figyelem felhívásnak tűnik, hogy "FOGLALKOZZATOK VELEEEEEM!". Hiszen a negatív figyelem (fegyelmezés, büntetés) is figyelem. Így vagy több játék, közös program kell, vagy ha ez már bőven megvan akkor a hisztit nem szabad tudomásul venni, tehát nem sarokba állítani, magyarázni, miegyéb, ami alapján közönség leszel a műsorhoz, hanem egyszerűen tudomást sem venni róla amíg tart a cirkusz. Kimész a helyiségből, mosogatsz, kiteregetsz, leülsz a nethez, ő pedig fetreng egy sort. Gyorsan abbahagyják ám, ha látják hogy nem vagyunk partner a játszmában. Azután amikor lehiggadt meg lehet beszélni a dolgokat. Persze még kicsik, sokszor ők sem tudják mi a baj vagy egyszerűen csak nem tudják még szavakkal kifejezni, ill. nekik is lehetnek feszültebb napjaik, periódusaik, hiszen emberből vannak. Ezt el kell fogadni és amennyire lehet rugalmasan kezelni, még ha közben nekünk anyukáknak ki is hullik az összes hajunk :)
2011. okt. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Elsö vagyok.


Szerintem jó a két tanácsot össze venni.


vagy is megpróbálkozol amit én írtam, más szemszögböl való megközelítés, majd ha így is csak hiszti akkor se büntesd hanem egyszerüen ne foglalkozz vele. ülj le játszani, és már ott is lesz melletted és nem sír.


büntetés igazából nem ér semmit. habár nekem 1 éves csak a lányom de marha nehéz ez a gyereknevelés.

2011. okt. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok, az enyém 3 éves ex-hisztizsák, van bőven tapasztalat :) 1,5 éves kora óta nyomjuk és ez az egy ami bevált, előtte fél órákra is elhúzódott a hiszti a figyelem miatt, sőt egyre jobban belelovalta magát, őrjöngéssé fajult. Most is van hiszti, de a napi 4-5-ről, amivel anno indultunk kb. heti 1-re csökkent, ami azért nem rossz :)
2011. okt. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mintha a fiamról írtál volna, csak ő még nincs 2,5 éves.

- apával akaroooook aludni, apa bemegy, apa nem jóóóó anya keeeell oké.. megyek én... apaaaa gyereeeee. na nem. ketten nem fogunk ott állni fiam. utána már sírhat.

- kér lekvárt a palacsintába, összekeni, nem kell csak az üres. én meg utálom a lekvárt, ki fogja megenni fiam?!

-ő akarja becsukni az ajtót, nyitva hagyom neki nem kell, ott hagyja, de ha becsukom visít.


Szóval átérzem. Én átlépek rajta és ha befejezte a nyávogást akkor megbeszéljük. Hogy nem minden úgy van, ahogy ő akarja, és ha egyszer kért valamit (pl palacsinta) akkor egye meg.

Mindig elmondom neki, nálam nem ér el semmit a nyávogással. Az a baj, hogy az apját viszont nagyon ki tudja hozni a sodrából vele. :( Hiába mondom, hogy ne figyeljen rá, nem bírja hallgatni a nyivákolást...

2011. okt. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!