Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kisfiatok csapkod,...

2,5 éves kisfiatok csapkod, rúg-e?

Figyelt kérdés
Nálunk 1-2 hete visszaüt, csapkod és rugdos. Rászólok, hogy nem szabad, mégis tovább csinálja. Van,.hogy már oda legyintek a lábára vagy kezére, nem ütök, de legyintek, hogy hagyja abba, mert fáj. Vagy ok nélkül ráüt a nagyobb tesó fejére, hátára,aki meg persze vissza adja. Kezdek pánikolni,hogy miért ilyen, eddig nem volt durva. Ti mit tesztek ilyenkor?
2011. szept. 15. 14:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Voltak próbálkozások, következetes és kitartó büntetés (szobába küldés) megoldotta a problémát.
2011. szept. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

jár bölcsibe?nem ott tanulta?

Itt már nem elég az hogy rászolsz.előszőr figyelmeztesd,hogy hagyja abba ezt a viselkedést ,mert különben következményei lesznek.ha folytatja,találj ki valamit.pl: vidd be a szobájába,és addig nem jöhet ki amíg

nem bír normálisan viselkedni és kérjen bocsánatot is! vagy állítsd a sarokba,stb. a végén mindenképen kérjen bocsánatot.és magyarázd el neki,hogy miért volt a bünti.

Nyílván próbálkozni fog,és kifog jönni a szobájából,én volt hogy 20szor vittem vissza-e a végén én győztem!

Az a lényeg,hogy legyél ezentúl következetes különben ki fog téged használni később...

2011. szept. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet,mondjuk kisfiam most kezdte a bölcsit és azóta csinálja,eddig ilyen gondjaink nem voltak. Találjatok ki neki valami büntetést,máshogy nem fog menni a dolog. Mi bevisszük a szobába "gondolkodni",akkor jöhet ki mikor én mondom neki,ha előbb kijön akkor visszaviszem. Lassan majd csak leszokik róla...remélem.
2011. szept. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!