Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szigorú vagy rossz anya!?...

Szigorú vagy rossz anya!? Egyszer egyszer rácsap a kezére, vagy rácsap a seggére! Miért? Mert csapkod másokat, vagy beveszi a kavicsot a szájába! De mosz ugy bünteti hogy meg huzza a haját! 16 hónapos

Figyelt kérdés
2011. okt. 29. 12:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden apróságért megvered mi lesz ha valami igazán rosszat tesz?
2011. okt. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%
Rossz anya.
2011. okt. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
elsőnek igaza van.
2011. okt. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
barátnőmről van szó,én amikor elmesélte hogy most inkább meghuzza kisfia haját háááát én ledöbbentem!nem arrol van szó én is ütöttem már rá kisfiam kezére,de huzogatni a haját?
2011. okt. 29. 13:03
 5/21 anonim ***** válasza:
84%
Én is rácsaptam(meglegyintettem) már a kislányom kezére(19 hónapos),mert most jött rá hogy veszekedik.Minket is ütöget,és erről úgy gondolom le kell szoktatni mert később bajok lesznek belőle.Attól még nem lesz rossz anya valaki mert rácsap a gyerek kezére.Na de azért a haját nem kéne húzogatni.
2011. okt. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
61%

gondolom se neked se neki nem lett jobb az üéstöl, hajhúzástól. a gyerek legközelebb ugyan úg csinálta. akkor miértelme volt?


kavicsokat mikor kicsi volt a lányom is a szájába vette, akkor volt mindig nem, és megértette. persze 1 évesen is eszébejut bevenni, és rászolok, leszidom, és elmegyünk onnan. nem ütöm meg, nem húzom a száját egyszerüen nincs tovább kavicsozás ha beveszi a szájába. legközelebbre elfeljti és nem veszi a szájáb. lessz még ilyen, akkor is ugyan így teszek.


de más dologgal is van így.


büntetni is felesleges, mert igazából fel sem fogja, és büntetéssel megint csak nem ér el az ember semmit.


a legjobb 3 év alatt megelözni a dolgot. de ha megtörtént akkor mérlegelni, miért is volt. figyelem felhívás, véletlen? mert a rosszaság nem rosszaság csak figyelem felhívás, hogy segíts megfejeteni az a kavics mire való.figyelsz anya hogy a számba vettem?


szóval szerintem az az anya aki üti, vagy bünteti a gyerekét föleg folyamatosan az nem figyel a gyerekre eléggé, nem figyeli mit miért csinál, egyszerüen béniltságában, üt büntet, de foggalma sincs miért.


egy példa. egyik barátnönknél voltunk. van egy úgy mond rossz kisfia. a kisfiu 5 éves létére bepisilt. anya mikor meglátta egyböl büntibe vágta. na de a kisfiu wc-re akart menni de a tesó nem engedte, és mire oda ért már késö volt. én elöbb megkérdeztem volna miért pisilt be. mert ugye ez nem mindennapos.


szóval inkább figyelj a gyerekdre, és próbáld megérteni.

2011. okt. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

H-né.


és szerinted azzal megoldottad a problémát, hogy ütésre ütéssel válaszoltál? szerinted ebböl mit volnt le a gyerek. én ütök, anya üt. a gyerek mindent aszerint tanul amit teszel.


az agreszívitásra nem szabad figyelni. ha csíp harap, elhozni a másik gyerekt onna, a tettessel meg egyáltalán nem törödni. a harapás pl kimondottan a szeretetböl jön. kiderült a gyerekem azért akart megharapni, mert én harapdálos játékot játszok vele, meg harapdálom a pocakját.

nem törödtem vele. megint megpróbálta akkor sem törödtem vele. aztán többet nem harapott. ha törödsz vele arra jön rá hogy ez egy jó módszer figyelem felkeltésre.

ovodába nem adják oda a játékot, harapok. de ha pici korától azt látja hogy ezzel nem ér el semmit, akkor késöbb sem fogja csinálni vagy ha igen egyszerüen akkor sem törödni.


de ha azt látja töled hogy mérgembe ütni kell akkor legközelebb megint ütni fog mérgében. arról nem is beszélve hogy felnött korába is ütni fog mérgében.

2011. okt. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%

13.26-nak!

Nem én vagyok a kérdező!

Én csak leírtam a véleményemet,ennyi.

Rá kell hagyni a gyerekre?Nem hinném.Mert ha most rá hagyom akkor később is fogja csinálni,akár az óvodában is és nem azért mert én rácsapok a kezére.És érdekes,azóta nem csinálja hogy 1-2 alkalommal rácsaptam a kezére.Tudok olyat nem is egyet hogy mindent ráhagy a gyerekre,hát a gyerek olyan is.Mert mintha a falnak beszélnének.De mindegy mindenki másként neveli a gyerekét,én így te úgy.Attól még hogy egyszer kétszer rácsapok a gyerekem kezére attól még nem leszek rossz anya.És nem azt jelenti hogy ütöm a gyerekem,még mielőtt ez jönne le.Most van abban a kórban hogy rosszalkodik,sokszor csak nevetek rajta.De ha olyat tesz akkor igen is meg kell tanulnia hogy azt nem szabad.

2011. okt. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem a verés nem egyelő a szigorúsággal, de annál inkább a tehetetlenséggel. Viszont sajnos az eredménye sokszor nem hatásos, inkább szomorú...
2011. okt. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
81%

Egyszer rácsap a kezére, hát jól van nézzük el. Nem ettől lesz valaki rossz anya, ez tény.

DE itt úgy látom többszöri ütésről van szó. S a hajhúzás?? Na ez érdekes....mint egy dedós, aki meghúzza a másik gyerek haját...holott elvileg felnőtt emberről beszélünk? Miért is gondolja, hogy ez hatásos? Fájdalmat kell ahhoz okozni, hogy a gyerek (egy kicsi gyerek, aki még csak 16 hónapos) megértse? Ettől ő csak félni fog az anyjától, viszont fogalma nem lesz miért bántják, hiszen ő most csak felfedezi a világot, nem autót tör fel...

2011. okt. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!