Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Viszitek náthásan bölcsibe...

Viszitek náthásan bölcsibe kisgyereketeket?

Figyelt kérdés
Sok tüsszögő, köhögő kisgyerekkel találkoztam bölcsődei beszoktatás alkalmával. Nálatok mi a határ? Úgy értem amikor még viszitek, illetve amikor már inkább orvoshoz mentek?
2011. szept. 18. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

mondjuk nekem nem volt bölcsis egyik sem

de oviba se vittem ha beteg volt utáltam is h más gyerek beleköhög a gyerekem arcába és megint lehetünk otthon betegácsiban :-(

az óvónők is folyton ezért harcoltak h ha beteg legyen otthon mert ott nem gyógyul csak betegebb lesz

2011. szept. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy sima nátha minden láz vagy köhögés nélkül is eltarthat akár 3 hétig is, szerintem ily esetben tök fölösleges otthon lenni egész végig. Lázas, hurutosan köhögő, erősen taknyos vagy rossz közérzetű gyereket nem vinnék közösségbe, De amúgy se engedné az orvos.

A keresztfiam állandóan köhög, ősztől tavaszig. Ilyen erővel nem is járt volna oviba.

2011. szept. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a fiam 2 hónapja bölcsis, azóta folyamatosn náthás, köhög is, hol jobban, hol kevésbé. voltunk orvosnál, kapott gyógyszert, de nem fertőz, nem lázas, jókedvű, én viszont nem tudok vele itthon lenni, nem véletlenül kellett bölcsibe íratnom... szóval igen, viszem.
2011. szept. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is most lett náthás, péntek reggelre folyt az orra, meg egy kicsit köhögött. Nem vittem be aznap, és még hétfőn sem fogom, bár már ma egész jól van. Keddtől ha nincs gond viszem. Én úgy vagyok vele, hogy jobb időben kikúrálni, minthogy utána arcüreg gyulladással vagy fül gyulladással szenvedjen.
2011. szept. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha csak náthás akkor viszem. De ha már köhög is, akkor orvos. Mert ha így viszem akkor már 2-3 nap múlva lázas is. Így meg 3-4 nap alatt túl van rajta.
2011. szept. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Viszem náthásan. Ha köhög, akkor is. A határ nálam a hőemelkedés, természetesen a legkisebb hőemelkedésre itthon marad.

A lányom egy hónapban egy-két hetet tuti végigköhög, egy-egy köhögős időszakban egy-két napig az orra is folyik, és egy-két napig kifejezetten csúnya és ijesztő a köhögése, de sosincs láza, sem semmi más baja. A doki, mikor hallgatja, asztmatikusnak mondja a köhögését, és mikor kérdem, hogy miért jön elő ilyen gyakran, azt feleli, hajlama van rá, és köptető helyett asztmásoknak való hörgőtágító pipát írt fel. Aki nem tudja mindezt, az csak azt látja hogy ez a gyerek krákog a gyerekek közt, felháborító. De ha a köhögés indok lenne, hogy itthon maradjon, ősztől tavaszig csak egy-két hónapot járna közösségbe, azt is részletekben.

Eddig egyszer fordult elő, hogy hőemelkedése volt, és akkor valóban beteg is volt, mandulagyulladás, és nem is vittem két hétig. Engem kifejezetten idegesítene, ha egy kis köhögéssel, vagy taknyolással hazaküldenének minket. Itthon voltam vele több mint két évet, és bizton mondhatom: nem gyógyul itthon se gyorsabban, mivel nem beteg igazán, csak köhög.

De más gyerekeket is visznek taknyosan a bölcsibe, engem nem zavar, nem hiszem hogy egy kis taknyosság betegség lenne, még sosem lett baja a lányomnak sem tőlük, fél év alatt egyszer volt hőemelkedése.

2011. szept. 19. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Fiam nem rég kezdte a bölcsit,de egy hét után már folyt az orra és köhögött(orvos megvizsgálta,felsőlégúti hurut), már egy hete itthon van, de szerdától muszáj vinnem, mert nekem is dolgozni kell.Ő olyan, hogyha náthás, akkor pár nap után köhög is, bármilyen gyakran szívom az orrát. Csak félek, ha a bölcsiben nem lesz kiszívva, nehogy jobban megbetegedjen.
2011. szept. 19. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!