Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hároméves kisgyereketeket...

Hároméves kisgyereketeket hogy vonjátok be a karácsonyi készülődésbe?

Figyelt kérdés
Szeretnénk minél mesésebbé tenni számára a készülődést. Ötleteket, esetleg már kipróbált módszereket, tapasztalatokat írjatok, esetleg könyvet, weboldalt, ahol hasznos tippeket találok.
2011. okt. 20. 15:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly karácsonykor volt 2,5 éves.Süti sütést imádta, na meg a fa díszítést. Aztán a délutáni alvás után megérkezett a Jézuska is! .D

Idén karácsonykor lesz 3,5 éves és lesz mellettünk egy 1,5 hónapos is!Szóval szerintem tiszta liszt, tészta lesz az egész konyha!Így a délutáni alvás alatt a "Jézuskának" még gyorsan ki is kell takarítania!!! Ez van mindent a csillogó szemekért és a mosolygós, csodálkozó pofikért!

2011. okt. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk ez úgy volt tavaly akkor volt 12 éves hogy a nejem lefoglalta őt a sütéssel meg a házi díszek gyártásával én meg addig mint "jézuska" fát díszítettem és ajándékokat csomagoltam. Aztán közös ebéd a nagycsaláddal utána a karácsonyfa nézegetése majd fél óra alvás aztán ajándékok :D És persze ameddig én itt fönt intéztem a dolgomat azt hazudtuk hogy fönt takarítok és minden jó nagy rendetlenség.
2011. okt. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igaz, nem karácsonyi, de mi sütünk sütit a Mikulás bácsinak, és teszünk ki neki egy tányérra este, meg mellé tejet is, amikor hozza a Mikulás éjszaka az ajándékot,megeszi a sütit, és megissza a tejet:D
2011. okt. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A sütés ezek szerint telitalálat, hiszen mindhárman javasoltátok:) Szuper ötlet a Mikulásnak is. A fadíszítésen még gondolkozunk, hogy a Jézuska díszítse vagy együtt csináljuk és a Jézuska "jutalmul" hozza az ajándékokat, ti mit gondoltok?


Egyéb ötleteket is várok persze továbbra is:)

2011. okt. 20. 16:25
 5/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen sütünk együtt sütit.

Segítek neki ajándékot készíteni apának, nagyszülőknek. Ezt nagyon szerette tavaly is. Akkor 2,5 éves volt. Vettem például egy fa italos dobozt, azt temperával kipingálta, én meg lelakkoztam. Filcanyagot textilfilccel összefirkált, én pedig abból varrtam anyukámnak szemüvegtokot. Fa képkeretet kifestett, lelakkoztam, ő még pluszban ragasztott rá matricákat. Nagyon büszke volt a műveire, és nagyon várta, hogy átadhassa az ajándékait.

Közösen készítünk díszeket. Tavaly diókat festett be arany festékkel, tobozokra fehér temperával havat festett, együtt fűztünk fel popcornt láncnak.

Tavaly 4db A/3-as kartont egyberagasztottam. Festettem rá egy téli tájat temperával. Ne valami nagyon művészi dologra gondolj, kb. olyan 10 éves gyerek szintjén tudok festeni maximum:) Nyomtattam házikókat, télapót, hóembert, csillagokat, holdat, hópelyheket. Kivágtam őket. A kisfiam pedig neki tetsző elrendezésben felragasztgatta őket a képre. Így ez is közösen készült. Az előszoba falára tette fel az apukája, és ott volt egész télen.

Együtt csomagoltuk az ajándékokat (persze az övét nem, az titok volt). Segített ragasztani, masnizni.

Együtt díszítettük a fenyőt. Még most is emlegeti, akkora élmény volt a számára.

Sokat hallgattunk karácsonyi dalokat, zenéket. Ha mesét nézett, akkor is többször választottunk karácsonyi dvdket. Esti mesének is sokszor olvastam ünnepi történeteket (Kippkopp karácsonya, Bogyó és Babóca karácsonyi kötete)

Hasonlóra tervezem az idén is.

Most szeretnék adventi naptárat csinálni neki, apró ajándékokkal. Itt olvastam tavaly egy anyuka ötletét: nem tölti fel az egész naptárat, hanem mindig csak az adott nap ablaka mögött van ajándék. Így elkerülhető, hogy mindet egyszerre akarja kinyitni:)

2011. okt. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A közös zenehallgatás nálunk is megy, és szoktam neki mesélni a Mikulásról, miszerint van egy fekete és egy fehér könyve, a fehérbe a jók gyerekek neve van, a feketébe meg a rossz gyerekeké, a jók csomagot kapnak, a rosszak virgácsot:D Írhattok együtt levelet a Mikulásnak, mondjuk ő diktálja, te írod, aztán rajzolhat is a Mikulás bácsinak. Az adventi naptáras ötlete az előző hozzászólónak csillagos 5-ös :D Gyűjthettek együtt tobozt, mondjuk adventi koszorúhoz:D
2011. okt. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm, nagyon szuper ötleteitek vannak, teljesen fellelkesültem!:) Legszívesebben az összeset végigcsinálnám, biztos vagyok benne, hogy a kisfiam imádni fogja őket!
2011. okt. 20. 20:51
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi a Zeneovi Karácsonyi CD-jét hallgattuk, ismert karácsonyi/mikulás dalokat énekeltünk, közösen készítettünk adventi koszorút, díszítettük a lakást, mézeskalácsot, karácsonyi linzert sütöttünk. Nálunk a fát is a Jézuska hozza, így míg délben aludt, a párommal közösen díszítettük azt. Illetve voltunk Mikulás ünnepségen, ahol előre meg lehetett beszélni a Mikulással, hogy mire kell inteni az adott kisgyereket, hogy milyen rosszasággal hagyjon fel jövőre.

Egyébként tavaly volt 2 éves (decemberi).

Idén annyival szeretném mindezt kibővíteni, hogy elmegyünk a közeli templomba, megnézni a jászolt, ahol a kis Jézus fekszik (bár nem vagyunk vallásos család). És adventi naptárat én is szeretnék készíteni. Saját készítésű ajándékot mi szülinapra, névnapra szoktunk ajándékozni, szerintem az egyelőre nem fér össze a Jézuska történettel.

A "jutalmul" kapott ajándékkal én nem értek egyet. Karácsonykor szeretetből minden kisgyereknek hoz valamit a Jézuska. A karácsony nem a jutalmazásról, hanem a feltétel nélküli szeretetről szól. Egyébként pedig a pici gyerekek szerintem olyan mesevilágban élnek, amibe jobban illeszkedik egy csodaszép fa, amit egy sosem látott lény hoz (legyen az akár a Jézuska, akár az angyalka, akár a Télapó), ami még különlegesebbé teszi azt.

2011. okt. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!


Igen, teljesen igazad van, nagyon rosszul fogalmaztam. Azért is tettem idézőjelbe, mert már ott éreztem, hogy valami sántít:) Szóval inkább úgy mondom, hogy a közös karácsonyfa díszítéssel mi is megajándékozzuk a jézuskát, mi azért gondoltuk így, hogy ezt egyfajta közvetlenségként élje meg Marcika. Viszont a te érvelésed is teljesen helytálló.


A Mikulással is így vagyunk, minden évben, amíg csak hisz benne, eljön hozzánk személyesen és ő hozza az ajándékokat. De például a legjobb barátnőm ezt máshogy gondolja, ő szeretné, ha a télapó egy megfoghatatlan, misztikus valaki maradna, aki éjjel hozza az ajándékot, de nem találkozik vele a gyerek.

2011. okt. 21. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!