Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves örökbefogadott kisfiam...

6 éves örökbefogadott kisfiam a napokban a kezemet kezdte el csókolgatni, mikor rákérdeztem, hogy de miért csinálja, azt mondta, mert hazahoztam őt a kórházból, mit csináljak?

Figyelt kérdés

A korának megfelelően elmondtuk,hogy egy másik néni pocakjában volt és mentünk érte a kórházba és nagyon boldogok vagyunk,hogy ő van nekünk,a napokban volt a szülinapja és felelevenítettük a számunkra nagyon kedves,értékes emlékeket..Megkérdeztem tőle,hogy de ki mondta ezt neki,hogy csókolgassa a kezemet,nem tudott rá mit mondani.

Mondtam neki akkor én is ugyanúgy csókolgathatnám az ő kezét állandóan,mert hogy ilyen szuper kisfiam van.Kihangsúlyoztam neki,hogy én is ugyanúgy hálás vagyok neki azért,mert ő van nekünk és semmi szükség a kézcsókolgatásra,de akkoris csinálja hiába kérlelem.

A vacstaasztalnál egyik nap ezt mondta "Anya ha ti nem fogadtatok volna el,akkor..." és elharapta.


Talán az oviban beszélgethettek ,vagy az óvónénik beszélhettek az örökbefogadásról,vagy a szülinapján történtek kezdték el foglakoztatni.Idáig nem nagyon érdekelte a téma.


2011. szept. 21. 09:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, h nincs szükség kézcsókra? Hat éves és túltengenek benne az érzelmek. Szeret, imád téged és neki ez az ösztönös formája kifejezni. Ne kérdőjelezd meg, h mit csinál, csak fogadd el. Ha ez fura, akkor ne beszélj róla, csak öleld meg.
2011. szept. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem továbbra is szeresd úgy ahogy ad eddig.

Nagyon fontosnak találom a gyermek pozitív megerősítését. Hogy mennyire szeretjük, és mennyire fontos számunkra, hogy ő van.

2011. szept. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem értitek a kérdezőt. Neki az a fura a kézcsókban szerintem,hogy az oolyan régimódi,olyan hatással bir mintha a gyereknek kéne végtelenül hálásnak lenni a szülőnek,azért hogy örökbefogadta. Régen főleg az ilyen "örökbefogadott" gyermekektől elvárás volt a kézcsók,emlékezzetek csak vissza azthiszem a Csöre volt az az Árvácskában akinek kezet kellett csókolnia egy kiadós verés után a nagysasszonyak amiért egyáltalán foglalkozik vele.Nem valami ilyesmi miatt ébreszt benned ez a dolog rossz érzést kérdező? Egyébként nekem is az jutott eszembe hogy valamelyik óvónő vagy valaki nem dumált neki?
2011. szept. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

"Nem értitek a kérdezőt. Neki az a fura a kézcsókban szerintem,hogy az oolyan régimódi,olyan hatással bir mintha a gyereknek kéne végtelenül hálásnak lenni a szülőnek,azért hogy örökbefogadta. Régen főleg az ilyen "örökbefogadott" gyermekektől elvárás volt a kézcsók,emlékezzetek csak vissza azthiszem a Csöre volt az az Árvácskában akinek kezet kellett csókolnia egy kiadós verés után a nagysasszonyak amiért egyáltalán foglalkozik vele.Nem valami ilyesmi miatt ébreszt benned ez a dolog rossz érzést kérdező? Egyébként nekem is az jutott eszembe hogy valamelyik óvónő vagy valaki nem dumált neki?"


Erről van szó pontosan,nagyon jól érted a problémámat!!!

Már voltak olyanok akik beszóltak,például . "Minek küszködsz te a más gyerekével,én nem tudnám így elfogadni más gyerekét,nagyon jól járt veletek ez a gyerek,hogy ilyen jó anyagiakban él majd stb..."

Felháborít,hogy néhányan azt gondolják,hogy értéktelenebb az örökbefogadott gyermek,a vér szerintinél,sokat dolgozom azon,hogy kellő önbizalommal rendelkezzen a kisfiam és ezért nem tetszett,hogy a kezemet csókolgatja állandóan,mintegy hálás megalázkodásként.


Ha megtudom,hogy bárki magyrázott neki ezzel kapcsolatban,hogy legyél hálás anyádéknak ,vagy ilyesmi,akkor abból botrány lesz!

Ugyanúgy szüksége volt neki rám,mint nekem őrá,egyenrangú felek vagyunk,nem érdemlek én semmi plusz köszönetet,én is csak egy anya vagyok,mégha szülni nem is voltam képes.

2011. szept. 21. 10:15
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 3,5 éves - saját - és ha sétálunk, és fogom a kezét, meg úgy egyébként is nagyon sokszor megpuszilja a kezem. Ez nála a szeretkifejezése. Amikor megkérdezem, ő azt mondja, hogy mert szeretlek.


Gondolom nálatok is ez van, ha zavar, hogy a kezedre adja, akkor mondd neki, hogy te jobban szereted, ha megölel, mert akkor Te máris viszonozhatod.

2011. szept. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Értelek. És sajnos nagyon sok a rosszindulatú ember.

Lehet, hogy tényleg valaki mondta Neki, hogy így "kell" csinálnia, mert ti örökbefogadtátok. Ha megtudnám én sem hagynám annyiban (és még szepen fejeztem ki magam:))

2011. szept. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Én is gyakran puszilgatom az ő kezét :-),azért döbbentett meg amit csinált,mert azt mondta azért csinálja,mert hazahoztam a kórházból és túl sokat csinálta a napokban,ha kérem,hogy ne tegye,akkoris csinálja.
2011. szept. 21. 10:22
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, az ilyen "beszólogatós" ismerősöket szerintem rövid úton távolítsd el a környezetetekből, a kisfiad érdekében! Nekem ugyan nem örökbefogadott fiam van, hanem csak "hétköznapi", ettől függetlenül kiver a víz attól, hogy bárki is különbséget tegyen gyerek és gyerek között, ráadásul ennyire rosszindulatúan.


Szerintem is hallott valamit valakitől a kisfiad, és ezért viselkedik most így. Én általában mindenre a mesét szoktam javasolni terápiaként, találj ki neki egy szép történetet pl. egy örökbefogadott kiskutyáról, vagy hasonlóról, és a történet során igyekezzetek együtt feldolgozni a dolgot. A kis elejtett félmondataiból az látszik, hogy nyomasztja a dolog, ezért mindenképpen jobb lenne beszélgetni róla. Engedd rajzolni, figyelj rá, amikor egyedül játszik, abból is sok minden kiderülhet! Ha pedig azt érzed, hogy nem vagytok képesek megbirkózni a helyzettel, bátran keressetek egy pszichológust, ő sokat segíthet a fiadnak abban, hogy elfogadja és megértse, hogy bár nem a te pocidból bújt ki, de ettől függetlenül hozzátok tartozik, ti vagytok a szülei.

2011. szept. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Segítenél ,hogyan mondjam a mesét el neki,hogy megtudhassam mi bántja?


Ő azt szereti,ha "Marcikáról" mesélek neki :-D ,az gyakorlatilag ő,csak más névvel,Marcika is járt nyáron a Balatonon és Marcika is már most megírta a Télapónak és a Jézuskának a levelet .

2011. szept. 21. 10:32
 10/17 anonim ***** válasza:
Harmadik vagyok. Igaz sok mindent nem irtál a kisfiadról,de tényleg kicist ugy hat most,mint ha meglenne ilyedve. Mintha attül félne hogy ha nem elég hálás,akkor nektek enm fog kelleni. Kérdezősködj valahogy oviban ovatosan.Hátha ott történt valami. Lehet hogy egy másik gyerek volt. Idősebb ovónők vannak? Számomra is döbbenetes ahogy emberek néha hozzáállnak az örökbefogadott gyerekekhez. Meg az a "kedvencem" amikor azzal jönnek hogy nem e félsz milyen lesz nagyobb korában,hisz a vér,stb..........brrrrrr.
2011. szept. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!