Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor irassuk a gyereket...

Konima kérdése:

Mikor irassuk a gyereket iskolába? 6 vagy 7 évésen?

Figyelt kérdés
2011. szept. 22. 09:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
64%
Fontos a szakemberek véleménye ebben a kérdésben, nevelési tanácsadóban történő vizsgálat, óvónők. Az én véleményem az, hogy senkit nem küldenék iskolába, csak miután betöltötte a 7. évét!
2011. szept. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én egy nagymama vagyok, és ez engem is érdekelne, ugyanis teljesen értetlenül állok az előtt, hogy állítólag szinte mindenki, aki ma iskolába megy, tud olvasni, és van, aki írni is. Ez tényleg így van? És akkor mit fognak csináln az iskolába, és mi történik azokkal, akik mégsem tudnak addigra írni és olvasni. Lemaradnak? Régebben éppen arra kérték a szülőket az óvodákban, hogy ne tanítsák a gyereket olvasni, mert arra való az iskola.

A másik tendencia amit látok, hogy már több,mint 7 évesen mennek iskolába a gyerekek, holott a mai óvodások egyre több ismerettel rendelkeznek. Miért várnak ma ilyen sokáig, ezzel rögtön kitolva legalább egy évvel az iskolai éveket. Olyan magas ma sokszor egy óvodás, mint pár éve volt mondjuk egy második osztályos gyerek. Jó ez így, nem fognak unatkozni az iskola első osztályában ezek a gyerekek?

2011. szept. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Az a gondom ezzel az egésszel,hogy már az ovónők alapból ugy kezelik a fiamat,hogy marad még egy évet, így aztán nem is úgy foglalkoznak vele, mert maaaajd jövőre. :( De nem azért, mert muszáj neki,hanem, mert mostanában ez a "

divat"!

2011. szept. 22. 09:59
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Amikor megérett rá. Ez minden gyereknél más lehet. Amint írták, segítenek a szakemberek ebben.
2011. szept. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Szerintem írni és olvasni tanítani teljesen felesleges, az más, ha nagyon érdeklődő a gyerek, és SZERETNÉ megtanulni. De erőltetni nem szabad. Nekem az egyik lányom 6 és fél, a másik 7 évesen kezdte az iskolát. Egyik sem tudott ovis korában írni és olvasni, de az első osztályban semmi gond nem volt velük. Olvastam, hogy a kezek csontosodási folyamata miatt rossz,hogy túl korán kezdik taníttatni a gyerekekkel az írást, ezért ajánlják a szakemberek a 7 éves koron túli iskolakezdést. Talán jó ötlet lenne 6 éves korig óvoda, aztán egy év előkészítő, utána suli.

2011. szept. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is ugyanezzel a gonddal harcolok... Nekem az óvónő azt mondta, hogy legyen a gyerek bármilyen okos is, ő csak 7 évesen javasolja a sulit.

A kisfiam olvas és számol. Májusban tölti a 6-ot. Nem tudom mi legyen...

2011. szept. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
65%
Második válaszoló vagyok, és szerintem rossz, hogy 7 évesen mennek iskolába a gyerekek. Van olyan ország, ahol már 5 évesen is mehet valaki, ha arra érett. És 6 évesen sem, ha még nem érett. Azonban nem hiszem, hogy ennyi éretlen gyerek lenne nálunk ma 6 évesen. Hogy kezdik így azonos szinten az általános iskolát, amikor egy 7 évesnek már másodikba kellene járnia normál esetben, de csak most kezdi az elsőt? Nem tudom, hogy hozzák ezeket a gyerekeket elsőben közel azonos szintre, ahonnan aztán együtt haladhatnak tovább.
2011. szept. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ja értem. (Akkor egy kicsit máshogy is feltehetted volna a kérdést.)


Mikor tölti a hatot?

Szerintem most kérdezd meg az óvónőktől, hogy hogyan látják/gondolják, mert a készülés sajnos tényleg fontos.


Erről egyébként sokan sokféle képen gondolkoznak. Egyik ismerősöm direkt visszatartotta a fiát, azzal, hogy "hadd legyen még gyerek egy évig", pedig mehetett volna simán.


Tesóm kisfia meg júliusi volt, így nem mehetett, viszont következő januárban elkezdett "bejárni" az iskolába, következő év elején osztályozó vizsgát tett az első évből, és aztán 7 évesen már másodikba mehetett. Ő valahogy nem bírta már, kellett neki.


Nem tudom milyen a kisfiad, sok függ ettől...

2011. szept. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Mivel amúgy is rengeteg az évvesztes gyerek, elég sokan kezdik inkább közel a héthez, mint hat évesen. Az összes nyáron született gyerek évvesztesnek számít, míg a barátnőm, aki anno augusztus 31-én töltötte a hatodik évét, szeptemberben kezdhette a sulit. Sokan voltunk az osztályban, akik azon az őszön már 7 évesek lettünk. Nem láttam olyan nagy különbséget felsőbb osztályokban sem.
2011. szept. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%

10:04-es válaszolónak:

Nem tudom, ma milyen szakemberek vannak ezen a területen, de a mi időnkben az ötvenes években senkinek semmi baja nem volt a csontosodási folyamatokkal, pedig már 6 évesen iskolába mentünk és írni tanultunk. Mint ahogy nem kaptunk frászt a piros tintával való javítástól sem, ahogy ma ezt néhány pszichológus próbálja beállítani.

Értetlenül állok ezek előtt a dolgok előtt, és ma,

amikor ilyen gyors ütemben áramlanak a legújabb találmányok, vétek egy évet még ráhúzni az óvodás korra, ez pont ellentétes tendencia azzal, ami a világban ma végbemegy. Legalábbis én efelől vagyok meggyőződve.

2011. szept. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!