Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy 30 éves nő első gyereké...

Ha egy 30 éves nő első gyerekét (9 éves) nem ő neveli hivatalosan, mert nem dolgozik, nincs jövedelme, és nem járatta iskolába stb. akkor ha most terhes hazaviheti majd a babát?

Figyelt kérdés
Tehát ha az egyik gyerekénél nem az övé a szülői felügyeleti jog, a második attól nála lehet?
2009. dec. 27. 16:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag nem tudom, de remélem nem!

Lehet lepontozni...

2009. dec. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elsővel!!!!!!!!!!
2009. dec. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom.

Remélem,ez nem azt jelenti,h nem hivatalosan nála van az a gyerek.Sajnos a másik gyereket nem fogják azonnal elvenni tőle,de bízom benne,h villámgyorsan megembereli magát.Minek neki gyerek egyébként???És miből fogja nevelni???

2009. dec. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem alapból hazaviheti, övé lesz a szülői felügyeleti jog, de a gyámügynek valszeg kötelessége figyelni rájuk, és hamar elveszítheti a kicsit, ha nem törődik vele, ha nem látja el rendesen.
2009. dec. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A szülői felügyeleti jogot nem szokták azért megvonni valakitől, mert nem dolgozik, általában nyomósabb oka van.
2009. dec. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Előzőnek:

A további felsorolásban ott vannak a nyomósabb okok is!

2009. dec. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ettől haza viheti. Miért nem ő neveli a másikat? Mert attól még hogy nem dolgozik és nincs jövedelme még nem veszik el tőle...
2009. dec. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Konkrétan ő mondott le a szülői felügy-i jogról, vagy "elvették" a gyereket? Nevelőszülők nevelik? Tartja a 9 éves gyermekével a kapcsolatot?

Egyébként ha nem veszélyezteti a 2. gyerek fejlődését, akkor szerintem lehet nála a jog, sőt szinte biztos, de lehet, hogy függ az előzményektől is. De egyből nem vehetik el a jogot, az bizonyos ideig tartó procedúra.

2009. dec. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nos. Ő egy rokonunk. Azért vették el az első gyereket , mert 8 évesen se járatta még iskolába (előtte meg ovival voltak gondok) mivel gyógyszerfüggő és még iszik is rá, ezért nem volt képes felkelni a gyerekével reggel időben hogy elindítsa a suliba, emg egyáltalán nem élt olyan életet ami mellett egy gyermek képes suliba járni.

Először 30 napra átmeneti nevelésbe vették a gyereket, majd a nagyszülője kapta meg a szülői felügyeleti jogot.

Így most a nagymamánál van a kislány, ő kapja a családi pótlékot is, de mivel nagyanyó tartja el lényegében ezt a nőt is (aki nem dolgozott eddig még sose) így az tartja a kapcsolatot a kislánnyal hiszen egy feszt ott lóg nagyanyónál.

Nagymama nem bír el még egy gyerekkel pláne egy csecsemővel, mert még dolgozik hogy megéljenek stb.

Én csak azt nem értem, hogy ez kinek a feladata lenne, hogy lássa, hogy ez a nő nem fog tudni a gyerekének normális életet biztosítani??

Megvárják míg valami bajt csinál begyógyszerezve meg bepiálva a picikének??

Köszönöm a válaszokat eddig is!

2009. dec. 27. 19:14
 10/16 A kérdező kommentje:

Illetve nem dolgozik a hölgy és nem is fog...most is azt mondta, hogy jó hogy lesz a gyerek, mert addig is kap gyest...

dehát könyörgöm, az se a gyerekre fog elmenni az tuti..

Közben meg hajtogatja hogy ő jaj de szereti a gyerekeit..

nem értem miért nem képes a saját gyerekeiért kicsit összeszedni magát...:((

Sajnálom is, de borzasztóan felelőtlennek tartom és baromira sajnálom a kisbabát :(

2009. dec. 27. 19:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!