Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » MIt szólnak az óvónénik egy...

MIt szólnak az óvónénik egy olyan anyukához aki folyton aggódik a gyermeke viselkedése miatt, távozáskor sosem mulasztja el megkérdezni az óvónéniket, hogy ma nem volt e különösebb gond?

Figyelt kérdés

Túlbonyolítja a helyzetet az állandó kérdezgetésével,aggodalmaskodásával.

Mivel a gyerek problémás ezért szinte szégyenli az óvónénik előtt,hogy őrájuk lesz bízva,ezzel próbára téve az óvodai személyzet idegi tűrőképességét.

Óvodaköteles már a gyerek,de legszívesebben maga mellett tartaná az anya,hogy másoknak ne legyen problémája vele,úgy hiszi csak és kizárólag neki lehet elég türelme,szeretete a gyerekéhez,túlkényezteti,agyonajnározza.

Ez az anya én vagyok...


2011. szept. 23. 13:19
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell szokni hogy óvis, szocializálódnia kell. Különben, ha nem jár óviba, iskolába akkor furcsa lesz, más.

Minden anya aggódik, majd meglátod a te gyereked lesz a legjobban nevelt később, most pedig ez van. Az óvónők meg hozzá vannak szokva, ők jobban tudják kezelni a helyzeteket, nagyobb a tapasztalatuk. Te inkább figyelj a munkádra és pihenj addig míg nincs veled.

2011. szept. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
8%

Biztos, hogy te ilyen vagy? Bizots, hogy szégyenleni kéne a gyereked viselkedését? biztos hogy problémás a gyerek?


probléma biztosan veled van ez nem kérdés.


Nekem a kisálynom 1 évesen képes a bevásárló központ közepén hanyat vágni magát, mert vissza akarom tenni a kocsiba a gyereket. ordít torkaszakattából. én nem reagálok rá. had ordítson és had nézzenek az emberek. nem a gyerekkel van a baj, ö csak egy egyéves.


szerintem te leszel az aki utálni fogja a menyét még akkor is ha az egy tündér lesz. szegény gyereked.

2011. szept. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azzal nincs semmi gond,ha minden nap megkérdezi futólag,hogy volt-e valami. Viszont ha minden nap 30 percben kell neki beszámolni,akkor az már lehet,hogy kicsit zavaró!:)

Még csak szeptemberben van. Ha majd látod,hogy jól érzi magát a gyerek és nem hal meg:), akkor te is lazább fogsz lenni!

2011. szept. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel nincs baj szerintem,hogy érdekel,hogy mi volt aznap a gyerkőccel az oviban. Csak így tudtok együttműködni az óvónőkkel.És ők sem bánják szerintem. Én is "mindent" megbeszéltem velük.Nekik is tudni kell róla,ha pl éjszaka nem aludt jól a gyerek,mert kihathat az egész napjára.
2011. szept. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

5 éves,közösségbe már régóta jár,2 évesen már bölcsis volt.

Tavaly megjártuk a nevelési tanácsadót,hiperaktív,nagyon éreztették az óvónők,hogy a terhükre van,nekem meg a szívem szakadt meg a gyerekemért.

Sajnos nagyon más mint egy átlag-gyerek,azért érzem úgy,hogy legszívesebben mindig mellette lennék,hogy megvédjem,voltam fültanúja amikor nem vették észre hogy odaértem érte,hogy ordítottak vele,ő meg csak állt szegény.

2011. szept. 23. 13:27
 6/28 A kérdező kommentje:

"Biztos, hogy te ilyen vagy? Bizots, hogy szégyenleni kéne a gyereked viselkedését? biztos hogy problémás a gyerek?


probléma biztosan veled van ez nem kérdés.


Nekem a kisálynom 1 évesen képes a bevásárló központ közepén hanyat vágni magát, mert vissza akarom tenni a kocsiba a gyereket. ordít torkaszakattából. én nem reagálok rá. had ordítson és had nézzenek az emberek. nem a gyerekkel van a baj, ö csak egy egyéves.


szerintem te leszel az aki utálni fogja a menyét még akkor is ha az egy tündér lesz. szegény gyereked."


Ismeretlenül nem tudhatod,hogy én milyen vagyok,egy anya vagyok,aki nagyon-nagyon szereti a gyermekét,az biztos.

Gondolom neked nincs hiperaktív gyermeked...vagy tévednék???

2011. szept. 23. 13:29
 7/28 anonim ***** válasza:

13,26-os vagyok.

Azért túlzásba sem kell esni.Hidd el ők tudják a dolgukat. Az,hogy üvöltenek a gyerekkel,biztosan megvan az oka.DE nem hiszem,hogy szabadna.Reméltem szóltál,hogy fültanúja voltál!!!

2011. szept. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

"Reméltem szóltál,hogy fültanúja voltál!!!"


Dehogy szóltam,csak alázatosan beszóltam,hogy jöttem a kisfiamért,hogy is mernék még én sérelmezni valamit,amikor nap,mint nap éreztetik velem,hogy jól kiszúrok velük,hogy odajáratom a kisfiamat.

2011. szept. 23. 13:34
 9/28 anonim ***** válasza:
34%
háttö ha az enyémmel ordítottak volna elég csúnyán jártak volna még akkor is ha hiperaktív a gyerekem.
2011. szept. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Figyusz, az én gyerekem egyáltalán nem problémás (asszem) és mégse hagyom ki soha, hogy megkérdezzem a gondinénit, hogy nem volt-e semmi gond. Mivel ő a legnagyobb a napköziben (családi), kicsit tartok tőle, hogy a kisebbeket "leigázza", kiveszi a kezükből a játékot, előretolakszik a csúszdán, ilyesmi. Plusz nagyon akaratos, és hajlamos visítani, ha valami nem tetszik neki, ettől a kicsik esetleg megijedhetnek. Szóval én is mindennap kérdezősködöm.

Az nem gondolom, hogy csak nekem lenne hozzá elég türelmem, mert be kell valljam, az utóbbi hónapokban már egyáltalán nem volt hozzá elég türelmem (mielőtt napközis lett).


Természetes, hogy aggódsz a gyermekedért, még ha nem is "problémás". Nem csak azért, hogy neki nem esett-e baja, hanem azért is, hogy nem csinált-e valami butaságot. Ha nem spilázod túl a dolgot, csak egy rövid kérdést intézel az óvónőhoz minden délután, nyilván ezt meg fogják érteni. Aztán majd az idő múltával te is megnyugszol, ha látod, hogy minden rendben, meg hogy szólnak, ha netán mégse, és nem fogsz ezen ennyit rágódni.

2011. szept. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!