Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagy gond, ha 22 hónapos fiam...

Nagy gond, ha 22 hónapos fiam nem akar beszélni?

Figyelt kérdés
Szavak első szótagját mondogatja,az anya nagyon megy,állathangokat mond.De beszélni nem akar.Mondókázunk,mesélek neki,mindent elmondok,hogy mi micsoda.
2011. okt. 13. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha egy év múlva is ugyanitt tart, akkor lesz "gond".
2011. okt. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én 3 évesen kezdtem el beszélni.
2011. okt. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom sem beszél még ennyi idősen, én MÉG nem aggódom, mert

-hall rendesen

-megérti, amit mondunk

-babanyelven szokott hablatyolni

-mutogatással megérteti magát

2011. okt. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Minden gyereknek más az erőssége és valamiben gyengébb!Mivel a kezdő szótagokat mondja szerintem nincs gond lassan biztos megszólal és csak lesel majd miket tud! :) Nincs elkésve valaki még ennyit sem mond!Ne aggódj Te mindent jól csinálsz!
2011. okt. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm,akkor megnyugodtam.saját nyelvén ő is dumál,csak a barátnőm kislánya már mondatokban beszél.és ő fiatalabb a fiamtól.
2011. okt. 13. 13:35
 6/8 anonim ***** válasza:

Engem már a kislányom 20 hónapos korában megijesztett a rokonság, hogy le van maradva a beszédben. Hozzáteszem, akkor már kb 20-30 szót tudott, használt.

De az unokatesója, aki pár héttel fiatalabb csak, már 18 hónaposan tudott mondókát és 20 hónaposan bőven beszélt.


Aztán mikor elmúlt 2 éves, már szépen beszélt a miénk is. Szóval ennyire nem egyformák a gyerekek és ennyire nem lenne szabad összehasonlítani őket. (ez a rokonaimnak szól főként)

Ismerős kislányok (ikrek) most 3 évesek és csak pár szót mondanak. Az anyukájuk azt mondja, hogy a szakemberek még mindig nem találják ezt sem késeinek.

2011. okt. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kb. ugyanennyit beszél az én 22 hónapos fiam is, kivéve,hogy még sose hallottam tőle, hogy anya. Apa, papa az nagyon megy.
2011. okt. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia.Az en kisfiam szinten 22 honapos ès ugyam abban a cipoben jàrunk mint ti.Anya Apa Anna(a testvère)nagyon szèppen mondja de màst nem.Az àllatok hangjàt o is utànozza,de ennyi.A kislànyom 18 hnaposan kezdett el beszèlni...aggodom ,hogy o mièrt nem beszèl,pedig meseolvasàs meg jàtszàs èneklès minden van ès mègsem.Mutogat a dolgokra ès minden kaaaa meg tuuuuuuuuu meg kooooo.Nem tudom ,hogy an lehetne neki segiteni hogy elkezdjen vègre beszèlni...
2011. okt. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!