Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lázcsillapítás! Nektek mi...

Lázcsillapítás! Nektek mi vált be?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam egy éves kor után már nem igazán hat a Germicid C kúp. Nurofen szirup van itthon azt adtam neki és hűtőfürdőbe tettem, lement a láza. 2 éves, tegnap délután 38,8 volt neki, adtam Nurofent ami lehúzta 37,7-re, de estére megint felment 39,1-re, megint adtam Nurofent, reggel 38,9 volt utána Nurofen+hűtőfürdő. Most rendben van a gyerek, nincs se láza se hőemelkedése, jókedvű, evett is. Már fogyóban a Nurofen, hozattam Algoflex baby-t délután ideér.

Most van először, hogy ilyen lázas, eddig csak hőemelkedése volt 1-2x.

Ha nem használ az Algoflex baby mit vegyek helyette ha esetleg estére megint belázasodna? Van valamilyen lázkúp 2 éves gyereknek?


2011. szept. 24. 12:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Vannak még lázkúpok, de azok vénykötelesek. (Pl. Noraminofenazoni)


A szirup is teljesen megfelel. Az Algoflex babyt nem ismerem, mi a Nurofen mellé Panadol Babyt szoktunk használni, de csak akkor, ha sűrűbben kell adni, mint hányszor a Nurofent lehet egy nap, különben nem kombinálok kettőt.

2011. szept. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
én csak borogatást, priznicet és hűtőfördőt alkalmazok. tartós, hatásos és gyógyszermentes. ha van gyógyszer nélküli megoldás én azt választom és egyre több orvos javasolja.
2011. szept. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Ezt én is kérdezhettem volna. A lassan 3 éves kislányomnak szinte egyáltalán nem hat sem a Panadol baby, sem a nurofen szirup. Volt hogy én adtam neki injekciot, amit ajánlott az orvos, vagy tablettát kapott + hideg ecetes borogatás a kézfejére és lábfejére.
2011. szept. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Magas láz esetén-levonva- 38,5-39,0 Nurofen ( v. akármilyen) KÚP; Afelett hűtőfürdő+ kúp.

Le kell hozniuk a lázat. Nekem egyszer volt a fiam 40 fokos lázas ezidáig, akkor addig nyomtuk a hűtőfürdőt, míg 38 közelébe ért a láza, utána meg 4 óránként keltem (ugye főleg éjjel gyötri jobban a láz), és ha nagyon meleg volt, kúpoztam.

Szirupokat ne nagyon adjatok kicsiknek, mert nem jó a gyomornak, májnak. A kúpban is van elég "káros" anyag, de az a végbélből szívódik fel, legalább a gyomor nincs megterhelve.

Ez csak jótanács, tényleg!

2011. szept. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Eddig csak 2* volt lázas beteg a kisfiam, de akkor nagyon magas volt neki. Ami nálunk bevált: Mexalen kúp és hűtőfürdő. Kúpot kapott reggel, délutáni és esti alvás előtt.
2011. szept. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Most megmértem újra a lázát, hőemelkedése van. (37 fok)

Remélem a hétvégén rendbe jön. De mindenképpen le fogok menni hétfőn és íratok lázkúpot a gyerekorvossal a biztonság kedvéért.

Mára és holnapra itt az Algoflex béby és ha szükség lesz rá a hűtőfürdő.

2011. szept. 24. 13:42
 7/18 anonim ***** válasza:
naturland kúpot szoktam íratni a két éves fiamnak,az vált be a legjobban
2011. szept. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

írass a gyerekorvossal lázcsillapító kúpot, nem csak a germicid létezik.


nurofen és panadol nem jó magas láz esetén, nem véletlen nem vényköteles!

azok inkább fájdalomcsillapítóak.

2 éves fiamnak egyébként jó a germicid, most is azt írt a doktornő, nem értem miért ne lenne jó? sokkal erősebb a nurofennél

2011. szept. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nekem a védőnő mondta, hogy bizonyos kg felett azt hiszem 10 kg felett már kevés a germicid.


Anyósom nem kapott a patikában Algoflex baby-t Nurofen szirupot hozott és ugyan ilyen kúpot ami 2 éves kortól van. A kúpról van valakinek tapasztalata? Ez volt az egyetlen vény nélküli amit tudtak neki adni.

2011. szept. 24. 14:48
 10/18 anonim ***** válasza:

van tapasztalatom, pont olyan mint a szirup.

hidd el, ha nagyon lázas kell a vényköteles lázcsillapító, ez nem fogja levinni a 39-40 fokos lázat, de 37-38,5 fokosra tökéletes

2011. szept. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!