Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt már mindentől megijedős...

Volt már mindentől megijedős időszaka gyermekednek? Szálanként tépem a hajam attól, ami mindennapossá vált a fiamnál.

Figyelt kérdés
3 és fél éves, és egyik nap halálra rémült 1 db muslicától. Semmi baja eddig nem volt a repülő bogarakkal, soha nem félt semmi ilyentől, ahogy tőlünk sem ezt látta. Erre annyira megrettent, hogy haza kellett mennünk a sétából, végigordította az utat. Pogácsát evett útközben addig, és már a morzsát is bogárnak látta, magából kikelve visított, hogy ÉN söpörjem le, ő nem meri, mert az muslica!!!! A zümmögős hangoktól is fél (attól eddig is), pl motor, villanyborotva, minden ilyesmi. most még attól is megijed, ha Ő MAGA adja ki hangot játék közben. De ez a muslica-fóbia ijesztő már, ma is kivittem játszóra, megígérte hogy nem fog ijedezni, hisztizni, megbeszéltük mi a muslica, eljátszottuk mit csináljn ha rászáll, nevetett, jól elvoltunk. De mikor kimentünk, kezdődött elölről a "roham". Én nem tudom már mit csináljak, más is járt így? El fog múlni?
2011. szept. 25. 15:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Ilyen idős korban, ha eddig nem volt ilyen probléma akkor érdemes lenne kivizsgáltatni az okát. valószínűleg inkább pszichés eredetű. Szerintem egy látogatást az orvosnál vagy gyermekpszichológusnál mindenképpen megérne. Ha másért nem, tanácsot biztos tudnak adni.
2011. szept. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen,20 hónaposan.Nem nézett TV-t mert félt a nyuszitól,nem mentünk ki,mert ordított ha jött egy autó,motor.Éjszaka nem aludt,mert eszébe jutott,hogy a szomszéd kuya napközben ugatott.Légy,méhecske,stb.Én úgy fogalmaznék,hogy amit meg tudott nevezni mindentől félt.Mi vitamint kezdtünk szedni(legtöbb B vitaminból van benne),amitől napról-napra javult a helyzet.most egy hónap után ott tartunk,hogy néhanap megemlíti,hogy fél valamitől és ennyi.Mi egyébként epilepszásak vagyunk és a gyógyszerével hoztam összefüggésbe.Az orvosunk szerint valószínűsíthető,hogy a gyógyszer elvonta a B vitaminokat a szervezetéből,ami az agyi idegek megfelelő működéséért felelős.Menjetek el orvoshoz,szerintem elég a gyerekorvoshoz és ő megmondja hogyan tovább.Addig is légy vele nagyon türelmes,átmeneti dolog,de ne hagyd figyelmen kívül a félelmét.
2011. szept. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ma voltunk orvosnál, azt mondta, hogy nagyon figyelmes, érdeklődő, okos, kezdeményező kisgyerek, semmi gond vele. A helyzetre nem tudott mit tanácsolni, szedünk vitamint, eleget eszik, nincs túlingerelve a környezete által, annyi hogy keveset alszik, de ezzel meg nem tudok mit tenni. Ha felébred, isten nem altatja vissza, és mindenre felébred. Főleg a tesójára :)

Nem tudom, kivigyem-e az utcára egyáltalán, vagy mit tegyek ha megint ordít a képzeletbeli muslicáira...

2011. szept. 27. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!