Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz anya vagyok, mert nem...

Rossz anya vagyok, mert nem adok a gyereknek cukros ételeket?

Figyelt kérdés
Én kiskoromban minden héten egyszer kaptam ilyeneket, és meg is lett az eredménye, gyerekkoromban a fogaim nagy része lyukas volt. 3. osztályos koromban pedig már fogat kellett húzatnom. Kiskamaszként meg olyan fenekem lett, hogy nem kaptam rá nadrágot. Kamaszként elhagytam ezeket a kajákat az életemből, és nem lett több lyukas fogam. A gyerekemmel nem szeretnék így kicseszni, inkább nagy ritkán engedném neki az ilyen ételeket, tiltani nem tiltanám neki, de nem is támogatnám hogy ezeket egye. Ha babaként nem az ilyen mű édes dolgokra szoktatnám, hanem a természetes édes ízre, azzal nem ártanék neki szerintem. Mit gondoltok jól gondolkodom?
2011. szept. 24. 14:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%

Csak a kérdést olvasva azt gondoltam, na, megint egy anyuka, aki megkérdezi, hogy rossz anya-e (miközben tudja, hogy nem), csak hogy jól vállon veregessék, hogy nem, nem vagy rossz anya.


Én évek óta ugyanezt csinálom, mint te, és nem vagyok rossz anya.

2011. szept. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Szerintem sem vagy rossz anya.
2011. szept. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
jól
2011. szept. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Édességnek inkább csokit adj a gyereknek ha nagyon sír érte. Valaki genetikailag olyan hogy semmi baja nem lesz a fogának és nem is hízik semmit az édességtől, valakinek meg úgyis elromlik a foga ha nem eszik ilyeneket. ezt nekem egy fogorvos mondta. De az tény hogy az édesség azért igencsak rásegít.
2011. szept. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen értelek. Az rendben, hogy nem szoktatod cukorkára, csokira, nassra, de pl. a paradicsom szószába, kompótba, grízes tésztára mit teszel?


Nem ettől fog elromlani a foga, az biztos. Ha hajlama van rá, sajnos cukor nélkül is elromlanak, más meg olyan szerencsés, hogy eszi az édességet, és szuper jók a fogai, na meg el sem hízik.


Persze nem ez utóbbit támogatom, de szerintem hülyeség megvonni a gyereket az édes - de rendes ennivalóktól.


Ettől rossz anya még nem vagy...

2011. szept. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%

Nagyjából óvodás koráig kontrollálhatod, hogy mit eszik a gyerek, onnantól már elég nehéz.


Amúgy a fogak állapota genetika nagy részben. Azt mondod, gyerekként hetente egyszer kaptál, és kilyukadtak a fogaid. A heti egyszer az nagyon kevés ahhoz, hogy kilyukadjanak, tehát ezt én nem említeném szempontnak.


Azt írod, kiskamaszként "feneked lett", nem tudom mennyire tudod, de a lányok kamaszkori zsírfelhalmozása a nemi érés részét képezi, és teljesen normális, nem vagyok benne biztos, hogy ezt teljesen objektíven láttad-e, hiszen a fiatalok testképe sokszor teljesen rossz, épp kamaszkorban... (Ha tévedtem, mert valóban túlsúlyos voltál, akkor bocsánat!)


Amúgy a kevés cukor (elsősorban) nem a fogak miatt fontos. És persze jó, ha kis korban nem kap túl sokat, de ezzel nem biztos, hogy megalapoztad azt, hogy később nem fog "rákattanni".

Első gyermekemnek egy éves koráig én sem adtam édes dolgokat, ma mégis az édesség a kedvence (ettől függetlenül nem kap korlátlanul természetesen, csak arra akartam utalni, hogy ettől még édes szájú lett 4 éves korára, nem is kicsit...)

Második gyermekem sokkal korábban kapott olyasmit, amit a nagy annyi idősen még hírből sem, mert azt elég nehéz megcsinálni, hogy a nagy kaphat valamit, a kicsi meg nem, mégis ő az, aki az édességet csak mérsékelten kedveli.


Hm. Nehéz kérdés ez, mint ahogy az is, ha közösségben viszed, ott mennyit és mit kaphat abból, amit más gyerekek esznek. Cselekedj belátásod szerint.


A "jó-rossz anya" szerintem mint kategória sem állja meg a helyét, úgyhogy a kérdésfeltevés ilyen formában szerintem értelmetlen...


Jó egészséget Nektek!

2011. szept. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem emiatt leszel jó vagy rossz anya.
2011. szept. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írták, az óvodában már nem fogod tudni szűrni azt, hogy a gyerek mit eszik, és ott sokszor kapnak édes ételt a gyerekek. Többször, mint kellene. Nálunk nagyon jellemző a péksütemény, édes tészta, tejbegríz. Nem örülök neki egyáltalán.

Viszont az én véleményem az, hogy az embernek szüksége van az édes ízekre. Genegikailag kódolt, hogy vonzódunk hozzá, a természetben ez (is) tartja az embert életben: tudod, hogy az édes gyümölcs az ehető. Az anyatej édeskés ízű.

Az viszont a szülő felelőssége, hogy magát az édességet miként kezeli a gyerek: alkalmi finomságként vagy napi ételként. És az is fontos, hogy mennyit eszik meg belőle.

Az édes ízt én nem vonom meg a saját gyerekemtől. Kap sütit, csokit, cukrot alkalmanként.

Nem ezen múlik, hogy jó vagy rossz anya vagy.

2011. szept. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

nem igazán derült ki számomra,hogy pontosan milyen ételektől van "tiltva" a gyereked.és nyílván az a jó ha nem eszik sok édességet,de az sem jó ha most meg görcsösen nem adsz semmit,mert ha már iskolás lesz,és már nem tudsz úgy oda figyelni rá,lehet hogy pont azért kezd el ilyeneket nagy mennyiségben enni,mert kiskorában nem kapott.szerintem csak a mértékre kell oda figyelni.a heti kétszeri édességet pl. egyáltalán nem tartanám soknak.

Elhiszem,hogy félted a fogait,de ez inkább hajlam kérése.a barátnőm kislánya 2éves (soha nem evett édességet) és már most romlanak a fogai.

2011. szept. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nem vagy rossz anya ezt te is tudod.

De, annak, hogy hetente nem kap cukros akármit, semmi köze a fogaihoz és a hízáshoz. Nyilván aki mindennap reggeltől estig cukrot nyamnyog kénytelen kelletlen elromlik a foga és elhízik, de ahhoz nagyon sokat kell enni.

Én pici koromban cukros teát kaptam, gyerekkoromban rengeteg csokit ettem de még a gimiben se voltam 50 kiló. Mindig sovány voltam és a fogaim is szépek voltak. Nem sok köze van az édességnek (persze nem a drasztikus fogyasztásáról beszélek)ehhez.

Én a gyerekeimnek nem cukrozom a teát, de vannak ételek amiket cukrosan kap, 3-4 naponta csokit is, meg pudingot is. egyelőre szépek a fogaik, kopp-kopp, meg soványak ők is :( Ez nyilván örökletes.

2011. szept. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!