Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rengeteget olvastam már a...

Rengeteget olvastam már a szobatisztaságról, a bilire szoktatásra. Mégis elakadok, a gyakorlatban hogy csináljam? Jól csinálom? Hogy csináljam? Érett már rá?

Figyelt kérdés

23 hónapos a kislányom. Azért gondoltam, hogy neki kezdünk a bilizésnek, mert már bizonyos időközönként nagy mennyiséget pisil, amit sokszor a pelus nem bír elszívni, és ilyenkor kifolyik egy pisilés után is. Pelusba pisiléskor megáll egy pillanatra, és úgy pisil, illetve gyakran/nem mindig szól, hogy pisi, vegyük ki a pelust.

Neki is kezdtünk a bilizésnek. Amikor már úgy gondolom, hogy pisilni kell/fog ráültetem a bilire, hosszabb - rövidebb idő után sikerül is belepisilni, akkor örülünk együtt, megtapsolja magát. Ilyenkor szokott jutalom is lenni, hol egy cukor, hol egy csoki, hol pedig bukfencelünk, vagy ugrálunk, attól függ mit kér. DE ha éppen menet közben kell pisilnie, akkor megáll és éppen oda pisil, ahol van. Ilyenkor elmagyarázom, hogy nem szabad, a bilibe kell pisilni.

Eddig jutottunk két-három nap alatt.


2011. szept. 25. 12:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem minden gyerkőnél más válik be. Az én kisfiam ilyen szituban is örül a dicséretnek, de mintha még nem értené hogy miért kapja. Gondolom ez azért van, mert ez nem ész kérdése, hanem egy érési folyamat. Unokaöcsém pl.csak 4 évesen érett meg a szobatisztaságra, de halottam már 2 éves szobatiszta gyerekről is.

Most mesélte egy utcánkban lakó hölgy, hogy Ő levette nyáron a pelust a kislányáról mert ezt tanácsolták. Amikor naponta 5x összepisilt mindent, akkor megunta és visszarakta rá. A kislány a 3. szülinapja előtt néhány nappal egyszer csak szobatiszta lett:-)

Meséltem a gyermek pszichológus ismerősömnek, hogy kisfiam (2,5 múlt) még eléggé az elején tart, pedig már régóta elkezdtük a dolgot.

Néha elmegy wc-re, néha pedig szól, de inkább már a végeredménynél. Mosolygott, hiszen még nem vagyunk lekésve semmiről.

Sztem. az már pozitívum ha szól, még ha a végeredménynél is, mert már figyel magára:-)

2011. szept. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Még az előző vagyok:

Sztem. egy valami nagyon fontos!

2-3 nap nagyon rövid idő.

Sokan, köztük Én is belestem abba a hibába, hogy evett az irigység, mert a szomszéd gyereke már...

Persze nem szó szerint, de előfordult már ilyen.

Ne törődj az ilyen anyukákkal, ez nem verseny!

Én év elején, amikor kisfiam orrmanduláját kivették, találkoztam egy olyan anyukával, akinek a felfogása elég ,,érdekes" volt.

Szerinte az Én fiam ,,furcsa" , mert Neki mindkét gyermeke 2 évesen szobatiszta volt.

Másik érdekes dolog az volt, hogy 7 éves fiát torokmandula műtét után ott akarta hagyni éjszakára a nővérekre (van párja akií segítsen) és csak az győzte meg, hogy a gyerek műtét után folyamatosan hányt.

Ki a furcsa?

2011. szept. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
kitartás,jól csinálod,két hét múlva már alig lesz ilyen baleset utána meg már nem is szinte:)Én 3évesenkezdtema fiammal és kb 2hónap alatt lett,de éjjelre még most is pelus van,mert nagyon sokat iszik..3.5éves.
2011. szept. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Édességet mint jutalmat elhagynám, legyen autalom a közös öröm és a száraz bugyi. Amúgy jól csinálod sztem. Otthon legyen pelus nélkül, szőnyegeket helyezd biztonságba. Kb kétóránként ültesd bilire, de ne tartsd rajta sokáig, nehogy megutálja, ellenszegülést váltson ki belőle a bilizés. Szerintem az időzítésed is jó, pont most jött el az ideje, hogy elkezdjen bilizni.

Ha véletlenül baleset történik, ne korhold őt, mondd, hogy máskor pisiljen a bilibe és kész. Ez a tapasztalat (mármint a kellemetlen érzés, hogy csupa pisi lesz) segít majd neki, hogy legyen motivációja bilizni.

2011. szept. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
pelus nélkül = bugyiban és nadrágban
2011. szept. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Időközben ő maga megunta az édességeket és inkább tapsolunk, ugri-bugrálunk, ezek jobban tetszenek neki. Itthon kis szoknyába van, illetve közösen választottunk a boltba bugyikat, amiket szívesen hord.

Türelmesen várom, hogy mi lesz. Bár lassan kezdjük a bölcsit, nem tudom, hogy ott folytatják e, vagy majd alá teszik a pelust.

2011. szept. 26. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!