Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nincs valami normális szobatis...

Nincs valami normális szobatisztaságról szóló könyv gyerekek számára?

Figyelt kérdés

Van itthon kettő.

Az egyikben állandóan a földre pisil a kislány vagy 20 oldalon keresztül, a legutolsó oldalon végre sikerül a bilibe.

A másikban a gyerek a fejére húzza a bilit, majd mellékakil a földre, a legvégén sikerül itt is.


Van olyan esetleg, ahol normálisan belepisilnek-kakilnak a mesefigurák a vécébe/bilibe? Nem a földre? Nem húzzák a fejükre a bilit? Ahol rendesen elmesélik, hogy már nem kell pelus, mert már nagy és nem baba?


Az én lányom tisztára megzavarodott ezektől a meséktől, el is dugtam jó mélyen ezeket a könyveket.

Neki valami olyasmi kellene, ami lelkisebb: hogy örül a bili, ha belemegy a pisi, vagy esetleg klotyómanó vagy nem tudom...


2011. szept. 7. 14:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem idegenkedsz a TV meséktől, akkor ajánlom a Felejtsd el a Pelust, Elmo! c. DVD-t. Ez olyasmi, amit Te keresel, okosan elmagyarázza, hogyan, miért, kell bilizni, wc-zni, megtanítja a kézmosást, stb.
2011. szept. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, megnézem :) Nincs bajom a mesefilmekkel :)
2011. szept. 7. 14:30
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Már szobatisztasági könyvek is vannak, no mi a fene?:)

Bocs, nem Téged nevetlek.

Csak a válaszom miatt. Ugyanis minden anya maga tudja, hogy 1. mikor érik meg rá a picije (van aki 18 hónaposan szobatiszta lesz, van akit még 2,5 évesen se lehet ráültetni!)

2. Mi az a módszer , ami beválik?


Leírom amiénket, hátha.

Mi plüssállatokat és autókat (fiam van...) pisiltettünk először. Ő se mert a bili közelébe se menni, de arra több nap után hajlandó volt, hogy "másokat" pisiltet.

Na, akkor megdicsértem , milyen ügyes, milyen jól "pisiltet".

Utána kértem, hogy pisiljenek együtt a plüsskutyussal, hogy maga elé veszi. Na, ez is ment több nap hercehurca után , de 2 hét múlva "sikeresen". Utána az jött hogy mutassa meg nekik, hogy ő milyen ügyesen pisil. Na, azóta szobatiszta:)

A kaki meg jött magától, neki az a "jutalom" hogy kiöntheti egyedül (hát, azért anya segít sokszor....) és lehúzhatja a wc-t.


De itt olvastam olyant is, hogy jutalmat kap, ha belepisil, meg vmi klotyómanósat is olvastam, de ezt nem tudom pontosan.

Ami még fontos:

1- Rengeteg türelem kell hozzá, és következetesség. (Tehát ha elhatároztad magad, és érett is a dologra, akkor ne legyen, hogy egyik nap pelust kap, a másik nap nem, mert "összezavarodik". Az elején a napi alváshoz+ játszótérre még lehet; de után a(kb. 1 hónap) az is feleslegessé válik.

2. Ha belepisil/kakil, hatalmas nagy ováció övezze, ha kell puszilgasd körbe, szóval nagyon érezze, hogy ez milyen "nagy " dolog!


Bocs, ha hosszú voltam!


De

2011. szept. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Már szobatiszta a lányom 4 hónapja, de kakihoz még kéri + alváshoz is kéri (pedig soha nem pisil be, nem mer elaludni pelus nélkül).

Eléggé lelkis és érzékeny kislány.

Nagyon hatnak rá a mesekönyvek, pl Bogyó és Babóca, Anna Peti Gergő könyvek.

A kis lelkére kéne hatni, hogy vegyük le éjjelre is a pelust, és bejönne neki egy jó mese. De amikor ilyen mesekönyvek vannak, hogy a gyerek mellékakál, hát nekünk ez nem jön be :(

Egyébként nem erőltetek semmit ezzel kapcsolatban.


Inkább valaki írjon egy normális mesekönyvet :) :)

2011. szept. 7. 14:39
 5/10 anonim ***** válasza:

én két hete vettem ezt:

[link]

hát imádja a lányom. magától ül a bilire és ott nézegeti. gyakorlati haszna még nem volt, de a kedve nagyon megjött:)) az egyik legjobb vásár, amit vettem neki:)

a másik a Felejtsd el a pelust, Elmo dvd, amint meglátja, megy a biliért és azon trónolva nézi végig:)

2011. szept. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2011. szept. 7. 20:36
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, nálunk a bilikönyv nagyon bejött! :)

(amikor a Samu a fejére húzza a bilit) :D


Nem hiszem h ennek köszönhetően (vagy azért pirinyót talán mégis) de két hét alatt szobatiszta lett, éjjelre is.

Nyílván pont jó időben kapta meg a könyvet, pont megérett rá.

Ült a bilin és hangosan elolvasta többször is (mi meg apjával fulladoztunk a röhögéstől, amilyen édesen olvasta)



Remélem hamarosan sikerül nektek is! :))

2011. szept. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Jó nektek!!! :) :)


Hát az én lányom totál kiakadt, hogy lehet, hogy a fejére húzza a bilit, meg hogy mellékakil!!!

2011. szept. 8. 16:07
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

:)

Amikor megvettük a bilijét, a fiam a fejére húzta.....

2011. szept. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
:)
2011. szept. 12. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!