Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves gyerkőcnek kell még...

2,5 éves gyerkőcnek kell még a D-vitamin csepp?

Figyelt kérdés
Kedden voltunk dokinál, és elfelejtettem megkérdezni.
2011. szept. 25. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
1 éves korig kell adni.
2011. szept. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A mi dokinénik azt mondta 3 éves koráig kapja ősztől-tavaszig. Add neki nyugodtan, az én fiam is 2 és fél.

Szép napot!

2011. szept. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
3 éves koráig kell kapnia.
2011. szept. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Most született nálunk kistesó és a védőnőtől rákérdeztem, hogy kell-e most ősztől a nagynak is? (2,5 éves) Szóval: igen!
2011. szept. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi. Akkor majd elmegyek a dokihoz és felíratom
2011. szept. 25. 14:38
 6/7 anonim ***** válasza:
3 éves korig.
2011. szept. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"1 éves kor után a Vigantol cseppek további adása javasolt, különösen a téli hónapokban"

"Javasolt", nem pedig "kell". Azért javasolják, mert sajnos nem sok gyereket visz az anyukájuk ki a szabadba (nem csak közvetlen napsütéssel kerül be a D-vitamin, hanem valamennyi mennyiség a nappali órkban szintén éri az embert) valamint nem sok gyermeknek helyes az étrendje. Ha megfelelően eteted, kint van egy-két órát, esetleg télen gyermekeknek való multivitamint kap, akkor a cseppek feleslegesek. D-vitamin túladagolással pedig túlcsontosodás jön létre. Inkább a természet adjon elegendőt, mint szintetikus dolgok.

2011. szept. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!