Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lenmagolajat adjak 4 éves...

Lenmagolajat adjak 4 éves gyerekemnek?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy ha omega 3-at akarok adni neki, akkor ne kapszulát adjak, hanem napi gy kiskanál lenmagolaj+olivaolajat adjak. szerintetek?
2011. szept. 26. 16:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy megeszik egy gyerek ilyen olajos, büdös dolgot. A flóra margarinban is van omerga 3-om. Esetleg ha salátát készítesz, a joghurtba keverhetsz olajat. Lenmagot is örölhetsz és joghurtba keverheted, az jó az emésztéshez. Sült hal néha?
2011. szept. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nyilván én is úgy gondoltam, hogy valamibe keverem és nem natúr nyomom a szájába az olajat.

Nem hiszek a margarin omega 3-jában, ezt inkább csak reklámfogásnak vélem.

De azért köszi a választ.:)

2011. szept. 26. 16:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi már kb onnantól adunk lenmagolajat a gyerkőcnek, mióta a főzelékbe olajat használunk. (mi vagyis pár babás barátnőmmel). Szóval már 4 évesnek simán adhatod.

Ha főzeléket csinálok, akkor habarom, és a végén keverem bele a lenmagolajat, mint zsiradék. Így nincs hevítve sem.

És igen, inkább ez, mint kapszula. Bár nem tudom, 4 éves mennyire eszik főzeléket, másban nem használom. Illetve még kenyérsütéshez is lehet használni. Más felhasználás nem jut eszembe.

2011. szept. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
7 hónapos koruk óta kapnak. Főzelékbe keverve nem érezni az ízét. Sajnos a 3 évesem nem eszik meg semmi pépeset, tehát a főzelékeket sem, így vele trükközök. Ma úgy kapta, hogy a kenyérre vékonyan rákentem és arra rá juhtúrós körözöttet. Teljesen elnyomta az ízét, észre sem vette :)
2011. szept. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nekem is úgy mondta a dokinéni, hogy mondjuk joghurtba vagy valamibe tegyem. De ahogy az interneten nézegettem, azt írja kéksav tartalma miatt ne adjuk kisgyerekeknek. ez bizonytalanított el.

Hidegen sajtolt lenmagolajat használtok?

2011. szept. 27. 08:57
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen. hidegen sajtoltat.
2011. szept. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!