Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nálam agyi értágulat, páromnál...

Nálam agyi értágulat, páromnál gyerekkorában sugárkezelés? Kivitelezhető ill. vállalható a terhesség?

Figyelt kérdés

2éve agyi kanyargós értágulatot találtak nálam a bal oldali kisagyban, a beszéd és mozgásközpont közelében.Kivizsgálás azért volt, mert borzasztó migrénes vagyok, alkalmilag gyógyszerrel kezelhető(amelyek persze terhesség alatt nem szedhetők), de senki nem mondta, hogy mi vár rám a szülésnél.Bár nem vagyok orvos, de szerintem császárral lenne jobb, nehogy elpattanjon az ér az erőlködéstől.

Párom gyerekkorában leukémiás volt, sugarazták, kemózták, mára hálistennek makk egészséges, de nem sérült-e a fogamzóképessége?

Segítsetek!Előre is köszi!Egy babára vágyó, gyerekvállalás előtt álló pár


2010. ápr. 11. 17:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem erre a kérdésre csak a nőgyógyászod tudná megadni a pontos választ.A párodnál lehet hogy érdemes lenne egy sperma vizsgálatot csináltatni.
2010. ápr. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindenkeppen keressetek egy csaladtervezesi kozpontot, ahol minden felmerulo kerdesetekre valaszt kaphattok. Szerintem a sugarkezeles nem jelenthet kulonosebb gondot, a te problemad viszont annal inkabb. Mar a terhesseg korai szakaszaban megno az agyverzes veszelye.
2010. ápr. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Pontosítanék.A diagnózisom felállításakor nem esett szó semmilyen kezelésről sem, kivéve a migrén elleni gyógyszert.Aztmondták, hogy ez a kanyargós ér nem fér bele a műtendő kategóriába.Nem tudom mit higgyek, ez a kórház nem a szívem csücske, a párom húga 2 napig feküdt a gyerekosztályon és tapogatással állapították meg, hogy be vannak gyulladva a belei, majd az ügyeletes orvos vette észre 52 óra bentlét után, hogy gennyesen perforálódott vakbél és hashártyagyulladás, azonnali műtét, 2,5 hét lábadozás antibiotikummal és állandó lázzal.Lehet, hogy másik kórházba kéne mennem :)
2010. ápr. 11. 17:57
 4/9 anonim ***** válasza:
2010. ápr. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Bocsi de nem tudtam írni hozzá

Szerintem nézd meg a cikk végén van egy központ, szerintem ott segíthetnek.

Sok sikert

2010. ápr. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ilyenkor mindenképen a császározni szoktak, úgy mint pl akinek rossz a szeme és 5 dioptriánál erősebb szemüveget vagy kontaktlencsét hord azt császározzák mert leválik a retina az erőlködéstől.
2010. ápr. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a weboldal címét, nagyon hasznos dolgokat találtam :)
2010. ápr. 11. 20:53
 8/9 anonim ***** válasza:
a te betegségedhez nem tudok hozzászólni, de az én fiam is leukémiás volt, Már akkor beszéltem azorvosával, kemoterápia és a kobalt milyen későbbi károkat okozhat? Azt mondta, az agysejtekből sok elpusztul, de ez nem fog gondot okozni a tanulásban, mindig kitűnő volt, már az egyetemet is elvégezte. A fogamzóképességére azt mondta, teljesen nyugodtak lesgyünk, épp ezt a részt nem is tudják sugarazni,semmi problémája nem lesz felnőttkorában, Ez már 20 éve volt, bár gyereke még nincs,mert nem nős.
2010. ápr. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Örülök hogy segített a web oldal. Remélem a központ is tud segíteni nektek. Sok sikert mielöbbi babásodást.
2010. ápr. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!