Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák/apukák aki nem volt...

Anyukák/apukák aki nem volt gyerekkorában bárányhimlős, beoltatja a gyerekét, és magát?

Figyelt kérdés
18hónapos a lányom,és be szeretném oltatni. Anyukám azt mondta hogy én nem voltam bárányhimlős. Félek mi lesz ha elkapom majd a gyerektől,állítólag felnőttkorban elég veszélyes,sok a szövődmény!
2011. szept. 3. 13:55
 1/6 anonim válasza:
27%

Szerintem inkább természetes módszerekkel erősítsd az immunrendszeredet és a lányodét is! Sokkal jobban jártok. Az oltásoknak immungyengítő hatásuk van, tehát minél többet adatsz be neki, annál gyengébb lesz a természetes védekezőképessége.

"állítólag felnőttkorban elég veszélyes,sok a szövődmény!" -érdemes utánanézni, hogy ki állítja ezt! Nem lehet, hogy azok a cégek, akik az oltóanyagot forgalmazzák? (Nem állítom, hogy így van, csak arra szeretném felhívni a figyelmed, hogy lehetséges, tehát ne higgy el mindent első hallásra!)

2011. szept. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%

Felnőtteket nem oltanak:)


A bárányhimlő a férfiakra nézve "veszélyes" felnőtt korban, de akkor is odafigyeléssel, az orvos utasításainak betartásával nem lesz gond. De gondolom, te nő vagy:) (nőkre a rubeola ártalmas, terhesség idején)

2011. szept. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem oltatom be egyiket sem! Így is elég "vacakkal" tömik Őket! Ahogy előttem írták,inkább az immunrendszert erősítsétek!
2011. szept. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én beoltattam a gyerekeimet, mert nagyon nem szeretném, ha elkapnák a gyerekeim. Tudom nem általános, de a kockázatát is kerülni szeretném, hogy úgy járjanak mint Antal Imre, aki annó egy himlő után lett ragyás és izületi gyulladásos úgy, hogy nem tudott többé zongorázni.

Igen veszélyes felnőttkorban is, különös férfiakra, de nemcsak a bárányhimlő, hanem az övsömör is.


Semmi nem indokolta egyébként, hogy ne adassam be, inkább az oltás mellett szóltak az érvek.

2011. szept. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Felnőtteket is oltanak, különösen az olyan babavállalás előtt álló nőket, akik még nem voltak, mert terhesség alatt nagyon veszélyes a babára. Én ezért (is) oltattam be a gyerekeimet!
2011. szept. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Nikike106 válasza:

Szerintem a kislányt teljesen felesleges... Inkább essen túl rajta és akkor nem kel felnőtt korban aggódni miatta.

Nem annyira vészes én "átéltem" kisgyermek koromban és most is élek, semmi bajom :D

2013. ápr. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!