Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2év körüli gyermeketeknek...

2év körüli gyermeketeknek heti hányszor adtok ebédre fözeléket? Miket adtok még? Reggelire, vacsorára is? (csak ne azt irjátok, hogy azt eszik amit mi, hanem konkrétumokat)

Figyelt kérdés
vagy nem kell már annyira nekik a fözelék? mert mi párommal nem nagyon esszük a fözeléket.
2011. jún. 13. 14:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

pedig tényleg azt, amit mi:

túrós tészta, csirkepöri, borsóleves, lebbencsleves, krumplifőzelék, tejszínes vagy paradicsomos tészta, rizseshusi, tarhonyás husi, rizottó, bármi, csak ne legyen túl fűszeres

2011. jún. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ezt már így nem rendszerezem. Akkor eszik főzeléket, amikor csinálok, ami elég változó. Van, hogy egy héten 2-zer, 3-szor is csinálok, de van, hogy két hét alatt csak egyszer. Általában azt kapja vacsorára, ami megmaradt az ebédből.
2011. jún. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Mindenevő a lányom és tényleg azt eszi amit mi.


Nálunk ráadásul apuka utálja főzeléket, úgyhogy kéthetente ha van :) Amúgy sem hajlandó másfél éves kora óta megenni hiába tukmálom, kivéve ha csirkepöri van hozzá :)


Tehát nehéz kajákon kívül (füstölt húsok) gombát sem evett még, de bármit eléteszek bekajál :)Kétéves létére felnőtt adagot megeszik fittyet hányva a könyvben írtakra és mégis vékonyka és hihetetlenül izmos.


Tegnap virslis tojásrántottát vacsizott, tegnapelőtt pedig mézes-vajas zsömlét. Példák :)

2011. jún. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Na, valószínű most ívelni fog lefele a százalék számom,de azért leírom: főzeléket egyáltalán nem csinálok,pont azért,mert én sem eszem,a párom sincs oda érte-egyedül a feles borsót és a babfőzeléket esszük. Ezt is jó ha évente 1x csinálok. Egy ismerősünk béby kajás főzeléket vett,azt adták a gyereknek,mert ők sem ették a főzeléket.

Reggelire kenyér van,valamivel: párizsi,vaj; vagy kenőmájas,főtt virsli,esetleg rántotta,vagy tükörtojás- de ez utóbbi 3 csak ritkán. Általában teával,vagy kakaóval.

Ugyan ezek vannak vacsira, vagy ha maradt annyi az ebéd másodikjából,akkor azt eszik a 2 gyerkőc (23 hónapos,és 4 éves lányok)

Ebédre már mindent főzök,a gomba levestől a gulyás levesen át a sima meggy levesig... mindent. Másodiknak szintén mindent megfőzök,és oda adom a gyerkőcnek-a pörkölttől a szószos tésztán át a palacsintán keresztül,a sulyom,lángos,rakott krumpliig... mindent,amit egy magyar asszony főz/süt.

2011. jún. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

reggeli:vajaskenyér valamilyen felvágottal vagy májkrémmel,tejbegríz,gofri lekvárral,virsli,sült tojás,bundáskenyér...

ebéd:rizseshús,spagetti valamilyen paradicsomos hússal és sajttal,raguleves,gyünölcsleves,baconbe tekert máj sültkrumplival,rántotthal törtkrumplival

vacsora:ha marad az ebédből akkor az,ha nem akkor valami gyors egyszerü,pl.:tejfölös tészta,virsli vajastésztában,melegszendvics...

2011. jún. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Hetente kb. 1-szer van főzeléknap, de akkor az egész család azt eszi. A spenót a sláger, de szoktam vadászni a neten recepteket, én sem voltam egy nagy főzelékes, de csak annyi a titok, hogy kitöröltem az agyamból az ovis menza emlékeit. :) A finom főzelék más.


Ezen kívül hetente 1-szer halnap, amikor értelemszerűen valami halas kaját eszünk, hetente egyszer főtt tésztát, egyszer húsmentes napot tartunk. Szóval próbálok valamiféle rendszert betartani, hogy egészséges és értékes táplálékot kapjanak a gyerekeim.


Ebéd a meleg étel, reggel tejtermékek, müzli, gyümölcs, péksüti van, vacsorára pedig felvágottak, sajt, zöldségek, néha (heti max. 1-2x) meleg étel, pl. rántotta, pizza, raclette.

2011. jún. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hetente 2* csinálok főzeléket,de most a nem evős korszakát éli igy mindenből 2 kanállal eszik csak.aztán semmi.De a krumplifőzeléket szereti,amúgy meg igyekszem úgy főzni hogy heti 2*főzelék 1*tészta,2* olyan egy tál ételek mint a rakott krumpli,rakott kel,vagy ehhez hasonlók,és 2*húsos kaja,pörkölt vagy sűlt csirke,rántott csirke stb,és 1* édességek,mint pl leves és palacsinta,vagy rizskók,ilyenek.ezeket a kategóriákat nagyjából tartom,csak variálom őket,van egy füzetem amibe felírom az ételeket,igy nem kell agyalni mikor mit főzzek.
2011. jún. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Bea24 ***** válasza:

Szia! 19 hós a kislányom, leírom, hogy miket eszik.

Ébredéskor: 150 ml kakaó, vagy tejből, vagy babatejből.


Reggeli: kakaós csiga, túrós táska, rántotta, tejbegríz, kifli karikákra vágva vajkrémmel, vajjal, körözöttel, szalámival,zöldséggel, kakaós gabonapehely tejben, vagy probiotikus ital, zabpehely joghurttal, vagy lenmagot áztatok bele, omlett, pirítós májkrémmel, vagy virsli, bundás kenyér.


Tízórai: grízpuding, joghurt, tejszelet, kinder pinqui, banán, alma, mandarin, babapiskóta.


Ebéd: "Amit mi eszünk" :)Általában heti 2szer van főzelék, borsófőzelék, krumplifőzelék, kelkáposzafőzi...stb. Húúúú elég sokfélét szoktam adni n eki: májgaluska leves, grízgaluska leves, paradicsom leves, frankfurti leves, gyümölcs leves,... stb. A második: krumplis tészta, grízes tészta, bolognai, sajtos tejfölös tészta, hentes tokány, töltött paprika, paradicsomos húsgombóc, csirke pöri tésztával, sült hús rizzsel, hagymás krumpli sült hússal, rakott dolgok: karfiol, brokkoli, krumpli...stb. párolt zöldség hallal, vagy spenót- sóska tojással, eszterházi szelet, palacsinta...stb. Általában kukorica lisztel sűrítek. Teát szőlőcukorral mézzel.


Uzsonna: a tízóraihoz hasonló, gyümölcsrizs, pufit, bulátát eszeget. Vágok egy tálba: banánt, almát, aszalt szilvát teszek bele plusz meghintem szeletelt mandulával, hántolt szotyival és kis fahéjjal.

De van, hogy az ebédet eszi.


Lefekvéskor 200ml kakaó, de nem mindig eszi meg.


Tízóraira szoktam neki facsarni narancsot, mandarint, egy kis répával és kivivel és mézzel édesítem meg. Egyből bevág 2 decit. :) Néha málnát, szedret és epret is dobok bele.


Remélem segítettem, üdv. Bea

2011. jún. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Bea24 ***** válasza:
Előző vagyok! Egy korábbi kérdésre adott válaszomat másoltam be ezért javítom a kislányom korát 19ről, 22 hóra. :)
2011. jún. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
első vagyok: Bea, köszi, a hétre elláttál ebédötletekkel, épp azon törtem a fejem, mi a szöszt főzzek ma:)
2011. jún. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!