Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért adtok két nevet a...

Miért adtok két nevet a gyermeketeknek?

Figyelt kérdés
Sosem értettem miért adnak a szülők két nevet. Úgyis csak az egyiket szólítják. Van egy neve az embernek és kész. Nem?
2011. szept. 30. 15:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Azt elfelejtettem írni, hogy régebben szokás volt a második névnek azt adni, ami az anya vagy az apa keresztneve volt. Ez egy szokás, még akkor is, ha nem szólítják azon a néven.
2011. szept. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Én azért adtam két nevet, mert nekem/nekünk így tetszett.
2011. szept. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

a nagyobbik fiunk Bendegúz Krisztián.Bendit már akkor elterveztük,amikor még gondolat sem volt,a másik pedig Apja után.a kisebbik Aladár Ede.Nála értelem szerűen kellett a 2 név,nehogy már az legyen a vita tárgya hogy neki mér 2 vagy egy neve van.Amúgy a Ede az apa beceneve a vezetéknevünkből.

amúgy ha már a hosszúságról beszélünk,az furcsább ha a kicsi kapja apa és anya vezetéknevét és még emellett 2 keresztneve is van

2011. szept. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem tudtunk párommal megegyezni, így lett egy olyan ami mindkettőnknek tetszett + az én kedvenc nevem.

Én meg azt nem értem miért jó, ha anya és apa nevét kapja a gyerek? Mármint főkeresztnévnek, nem másodiknak.

2011. szept. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!