Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3éves fiam mellé most várjuk...

3éves fiam mellé most várjuk a kistesót. Lennének kérdéseim? Szóval lennének kérdéseim. Egy szobában lesznek majd. Nálatok működött a dolog? Nem zavarták egymást?

Figyelt kérdés
és ha mondjuk este már alszik a pici mikor bemegy a nagy is aludni (egyedül alszik el),nem bánthatja a picit?vagy maradjak benn?tanácsokat szeretnék!mindennel kapcsolatban
2011. szept. 30. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálam 3 év van a gyerekek között. Amikor megszületett a kistesó akkor először ott aludt kint velünk a szobában esténként (egy ágy mellé tolható kiságyban). Rosszul aludt ő is én is. Aztán 1.5 hónapos lehetett vagy annyi sem amikor tettem egy próbát és betettem a lányom mellé. Nem kelt fel rá, pedig a kicsi még most is kel éjszakánként (1 éves) és van, hogy sikítva a foga miatt. Nagyon ritkán ébred meg rá, de olyankor vagy megvárja, hogy letegyem a kicsit vagy szólok a páromnak és bemegy hozzá (de ez max 1-2x fordult elő)


Soha nem bántotta a kiságyban (meg sehol) egy ekkora gyerekkel meg lehet értetni, hogy nem szabad (a testvéri addide a játékot veszekedést most nem számítom, de verekedni akkor sem szoktak)


Nem tudom mennyire jó alvó a fiad, de a lányomról azt hittem, hogy minden neszre felkel éjjel aztán kiderült, hogy a parketta reccsenésre igen (már kicseréltük azóta :)), de a kishúga sírására nem.


Mikor születik a kicsi? Milyen nemű lesz?

2011. szept. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nálunk 19hónap van a két kicsi között.(most lesz 3éves a nagy a kicsi 16hónapos)

első 6hetet aludt a kicsi velünk,mert még nem alakult ki a rutin.Aztán ágy hiányában(visszaadtuk a másikat)egy szobában aludtak.A kicsit arra "tanítottam",hogy egyedül aludjon el.7re már általában aludt.A nagy olyan 8körül aludt el,úgy hogy még mindig ott ülök az ágya mellett.Abszolút nem zavarta fel a kicsit,pedig próbálkozott beszélgetéssel is...a kicsi meg éjjelente 2-3x kelt,de erre meg nem ébredt a nagy.Hallottam hogy nyöszörög,áthoztam,megetettem,és aludt is vissza.Hajnalban fordult a szitu,a nagy átjött a kicsit az ő helyén etettem.

Persze vannak extrém helyzetek,főleg ha beteg valamelyik.Ilyenkor a nagy ott alszik köztünk,ha a kicsivel kell fent lenni,akkor átviszem a nagyot,apához,és nem altatom a kicsit.

Hogy bántja e,azt nem tudom.Gyerek függő.Nálunk kiabál rá(neeem,neeem),meg lökdösi.Nagyon irigy rá.De már alakulnak.

Az a lényeg,hogy a kicsi napirendjét igazítsd a nagyéhoz.

2011. szept. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ja és az elalvás náluk úgy megy, hogy először elalszik a kicsi (szerencsére magától) aztán bemegyünk aludni a naggyal. Amióta megszületett a tesó nem alszik el magától, pedig előtte csak kapott egy puszit+mese és már ki is jöhettünk.

Ha igényli, hogy ott maradj akkor szerintem maradjál, ha nem akkor nem kell aggódni biztos nem fogja bántani, max nézegetni.

2011. szept. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3hét mújva (?) születik a kicsi és kislány lesz.nagyon várja a fiam,már most sokmindent megszeretne vele osztani, puszilja a hasam.már be van rendezve a szobájuk, első szóra elfogadta hogy a hugié a kiságy, nem akar belemászni.elég jó alvó a fiam,kisfénynél pakolgatni is tudok mellette mikor alszik.
2011. szept. 30. 21:16
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor kezdetben rakd be mellé és max, ha nagyon zavarja és ő kéri akkor vidd ki magatokhoz. és amit egy korábban kommentelő írt az szerintem is nagyon fontos. vagyis a kicsi napirendjét kell alakítani a nagyéhoz.


További boldog babavásárt és gyors szülést és sok örömöt a két gyerkőcödben :)

2011. szept. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!