Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Első gyermekem 2008.12.16-án...

Kriszti83 kérdése:

Első gyermekem 2008.12.16-án született, második gyermekemet 2011. januárjára várom. A kérdés: apa lehet-e 1 évig a munkája mellett GYES-en az első szülöttünkkel, ezalatt pedig én GYED-en a második babával? Vagyis kaphatunk-e egyszerre 2 jutattást?

Figyelt kérdés
Sajnos az első baba betegsége miatt 10 éves koráig GYES-en lehetek vele.
2010. jún. 8. 15:53
 1/9 anonim ***** válasza:
szinte biztos vagyok benne, hogy egyszerre nem lehet igényelni
2010. jún. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%

Nem kaphattok.

Barátnőm volt ilyen helyzetben ő csak a nagyra kapta a gyest, a kicsire csak a csal.pótlékot.(Ő mondta)

2010. jún. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! Egyszerre nem kaphatsz 2 juttatást. Még akkor se, ha épp nem a te nevedre kérnétek.
2010. jún. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hallottam olyat, hogy ha én lemondok a GYES-ről, akkor kaphatok a picivel 2 évig GYED-et, aztán visszatérhetek az első gyermek után járó GYES-re. Örülnék, ha segítene egy család jogis :)
2010. jún. 8. 16:12
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen kaphatsz Gyed-et, sőt Tgyás-t is, ha megvannak rá a feltételek. A Gyes-t viszont le kell ehhez mondanod, sajnos a férjed nem igényelheti (egy háztartáson belül csak 1 ellátás jár), de újra kérhetitek, ha lejárt a Gyed-ed.
2010. jún. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Most megint hallottam valamit... a nagymama, aki vállalkozó, lehetne 1 évig GYES-en munka mellett?
2010. jún. 9. 09:14
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezt találtam:


"A nagyszülő gyermekgondozási segélyre való jogosultsága


A gyermek szülőjének vér szerinti, örökbefogadó szülője, továbbá annak együtt élő házastársa (a továbbiakban együtt: nagyszülő) is jogosult a gyermekgondozási segélyre, ha a gyermek


* az első életévét betöltötte, továbbá

* gondozása, nevelése a szülő háztartásában történik, valamint

* szülei írásban nyilatkoznak arról, hogy a gyermekgondozási segélyről lemondanak és egyetértenek a gyermekgondozási segélynek nagyszülő részéről történő igénylésével.

* A nagyszülő részére a gyermekgondozási segélyre való jogosultság a fenti feltételek fennállása esetén kizárólag akkor állapítható meg, ha

* ő maga megfelel az ellátásra való jogosultság feltételeinek, és

* a szülő esetében is fennállnak a jogosultsági feltételek.


A nagyszülő gyermekgondozási segélyre való jogosultságát akkor is meg kell szüntetni, ha olyan kizáró körülmény áll be, amely a szülő az ellátásnak saját maga általi igénybevétele esetén a gyermekgondozási segélyre való jogosultságának elvesztését vonná maga után. A gyermekgondozási segélyben részesülő nagyszülő kereső tevékenységet a gyermek hároméves kora után napi négy órát meg nem haladó időtartamban folytathat, vagy időkorlátozás nélkül, ha a munkavégzés az otthonában történik."

2010. jún. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem, mivel ha a nagyszülő igényli a gyest, akkor a gyerekkel és az anyával egy lakcímre kell bejelenteni, vagyis ismét fennál, hogy egy családnak egy támogatás jár!
2010. jún. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ennek az a lényege, hogy ellátásra vonatkozó jogai csak az anyának vannak. ezt a jogot delegálhatja, adhatja át valakinek apának, nagyszülőnek bizonyos feltételek mellett. Te mint anyuka nem vagy jogosult egyszerre két ellátása (jelen esetben Gyesre és Gyedre), tehát nincs mit átadnod. ha te igényelsz gyedet akkor nincs gyes, ha nem igényelsz gyedet (mert pl.: dolgozol vagy táppénzre mész stb., akkor a gyes jogosultságot adhatod át valakinek.
2010. jún. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!