Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idő míg a bárányhimlő...

Mennyi idő míg a bárányhimlő nyomtalanul elmúlik?

Figyelt kérdés

Múlt szerdán kezdődtek a pöttyök, most már sebesednek, szegény lányomnak tele van a feje, az háta, az arcocskája. A hasa még elmegy, de máshol rettenetesen néz ki, akár hányszor belenéz a tükörbe sírva fakad. :(

Na arról már nem is beszélve, hogy napi 3× kenem, és mindannyiszor eladja a környéket az ordításával. Hisztizik kapálózik, bárhogy is magyarázom neki, hogy ez csak jót tesz!

Kinek mennyi idő elteltével múltak el a hegek a betegség után?

3,5 éves a kicsi


2011. okt. 3. 14:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Mire teljesen, nyomtalanul eltűntek, több mint 2 hét volt. Inkább 3...
2011. okt. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, hát akkor még lesznek nehéz napjaink, pláne ha a 9 hónapos kisebbik is elkapja! :(
2011. okt. 3. 14:16
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem 4 éves volt a nagyobbik, amikor bárányhimlős lett. Elég rosszul viselte, nem szerette a hintőporozást, viszketett rendesen. Pár hét múlva jött ki az akkor 1,5 éves öccsén, a pöttyök száma többszöröse volt, mint a nővérén, viszont rendkívül nyugisan tűrte, nem zavarta annyira a viszketés, hagyta magát hintőporozni is. A legkisebb (nem a nagytesóktól, hiszen ekkor még gondolatban sem létezett) nem egészen 4 hónapos korában kapta el a bárányhimlőt. Ha nem láttam volna rajta a tipikus pöttyöket (kb 20 db összesen) nem mondtam volna meg, hogy beteg. Egy hőemelkedése nem volt, nem volt nyügisebb, mint előtte. Ebből kiindulva, minél kisebb a gyerkőc, annál nyugodtabban viseli a bárányhimlőt.

Egyébként az első pöttyök megjelenésétől az utolsó pörk lepottyanásáig eltelt kb 3 hét.

Jobbulást nektek.

2011. okt. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!