Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két éves kisfiam elesett. Ti...

Két éves kisfiam elesett. Ti elvittétek volna dokihoz?

Figyelt kérdés

Fél hétkor történt,nyolc óta alszik,ez minden nap így van.Jöttünk haza,és a ház előtt a betonon állt,hátralépett,és valami göröngyre rálépett,és hátravágodott tompítás nélkül.Azonnal felkaptam,olyan volt,mint egy rongybaba,elengedte magát,keze,feje lógott,de nem ájult el.Azonnal elkezdett sírni.Kb fél perc után amikor úgy-ahogy megnyugodott,letettem,szépen állt,nem szédelgett,saját lábán bement és a kezemet fogva felmentünk a lépcsőn a pincéből az emeletre.Utána tíz perccel megvacsorázott,a szokásos adagot.Nem hányt.Mozgása koordinált.Pupillája nem tág,fényre reagál.Puklija nincs.Kedve jó.Kérdésekre helyesen válaszol(ilyen mint a neve,hány éves,anyát,apát hogy hívják stb.)

Eléggé aggódok,hogy nem -e kellett volna dokihoz vinni.Az előbb bementem,megsimogattam az arcát,mocorgott,tehát reagált.Szerintetek?


2011. okt. 3. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Én sem vittem volna ilyen esetben.
2011. okt. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nagyon gondosan megvizsgáltad. Én sem vittem volna.
2011. okt. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vittem volna én sem.

Ha jól értem beütötte a fejét is?

Éjjel azért nézz rá, mert a baj később is jöhet, és holnap is nagyon figyeld a mizgását,de szerintem nem lesz gond.

2011. okt. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Igen,gondolom beütötte a fejét.

Igyekeztem minden tünetet kizárni.Engem csak az zavar,hogy úgy elengedte magát,mint egy rongybaba.Közben nézem rám,nem akadt fel a szeme.Ha elájult volna,akkor nem tért volna magához attól,hogy felveszem nem?

Persze figyelem,az előbb is bementem,egyenletesen lélegzik.

2011. okt. 3. 21:04
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja és reggel amúgy is megyünk a gyerek dokihoz,majd elmondom neki,csak az éjszakától félek
2011. okt. 3. 21:04
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Megírod majd, hogy mit mondott a doki?

Az én kisfiam a múltkor úgy elvágódott, hogy fél percen belül egy fél ping-oúpong labda nagyságú pukli nőtt a homlokára. Nagyon bepánikoltunk, rohantunk a balesetire, megröntgenezték, de szerencsére semmi nem volt. Ott közölte a röntgenes doki, hogy ha nem tapasztalom az ilyenkor gyanús jeleket: hányás, eszméletvesztés, aluszékonyság, zavartság, akkor inkább ne is vigyük, nem hiányzik a röntgen. Jó, hogy te nem vagy ilyen pánikolós!!! :) Én, ha a helyedben lennék, felkelnék hozzá egyszer éjszaka, meg egyszer hajnalban ránézni!

2011. okt. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
neked is köszönöm utolsó.végül is nem hagyott nyugodni a dolog,felhívtam az ügyeletet,azt mondták azonnal induljak.így 20 perc múlva már bent voltunk.megvizsgálták,aztán elküldtek röntgenre.törés nem volt.három napra bent akarták tartani megfigyelésre,de hazajöttünk.egyébként azt mondta a doki,hogy nagyon kicsi a valószinűsége,hogy vérzés legyen,de nekik a protokoll miatt kötelező a három napos megfigyelés.úgyhogy most figyelgetnem kell,este meg el kell vinnem hatkor szemészetre.
2011. okt. 4. 07:17
 8/8 anonim ***** válasza:

Én sokszor voltam a gyerekemmel, most is mert elég magasról esett hanyatt a betonra és hatalmas puklija lett, de nem volt semmi baja. Persze ez nem feltétlen igaz a te fiadra, de szerintem ritka a sérülés. Legalábbis mikor mi voltunk a balesetin legalább 10 kisgyerek mindig van és egyiknek sincs semmi baja.

Egyébként még sosem fel sem merült, hogy bent tartják. Bár elég pocsékul nézett ki legutóbb. De annyit mondtak vigyem vissza ha hányna és pihenjen.

2011. okt. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!