Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » SOS, Bántják a gyerekem?

SOS, Bántják a gyerekem?

Figyelt kérdés

Van egy agresszív gyerek az oviban, aki ököllel üti a lányom (másokat is amúgy), kilöki a hintából, legutóbb pedig villával olyan mélyen a csuklójába szúrt, hogy még mindig nem gyógyult be. Kis híján az ütőérbe...

Már beszéltem apjával, anyjával, az óvónők és más szülők is, de hatástalan. Sőt,az anyuka még büszke is rá, hogy "hú de vagány!"

Tehetetlen vagyok éppúgy, mint az óvónők, akik el sem merik engedni a kezét, mert azonnal támad...

Mit tehetnék? Hová fordulhatnék? Én meg nem verhetem...Családsegítő? Vagy ki?

Komolyan mondom, félek oviba engedni a ygereket. :-O


2011. okt. 3. 21:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
összekéne fogni az anyukákkal,és beszélni a kisfiú anyukájával
2011. okt. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
Az ovónőknek már lehetett volna annyi eszük, h a gyámügyet rájuk küldik.
2011. okt. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak a gyámügy tud segíteni.

Akár te egyedül akár többi anyukával összefogva nyugodtan menj be, tegyél panaszt.

Egyébként én úgy tudtam,hoyg az ilyen gyerekeket, akiket többször kell figyelmeztetni és veszélyesek társaikra ki szokták zárni az óvodából. Nem tudom ez nálatok miért nem történt meg eddig.

2011. okt. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
beszélj az ovónővel,hogy küldjék nevelési tanácsadóba.Vagy tanácsolják el,összeférhetetlenség miatt.ha van ilyen,az írtad hogy apukával,anyukával beszéltél,az én fiamat egyszer bántotta egy ilyen haramija,odamnetem hozzá,jó erősen megfogtam a gyerek kezét,és azt mondtam,ha mégegyszer hozzányul ahhoz a gyerekhez,nagyon megjárja.tudom,nem a legjobb módszer,de soha többet nem bántotta a fiam.
2011. okt. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Úgy emlékszem én is, hogy hivatalból kell segítséget kérni, azzal nem mész semmire, ha a szülőkkel beszélsz. Mint írtad, büszkék az "ügyes" kisfiukra... no comment.
2011. okt. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
vezető óvónő, családsegítő és nevelési tanácsadó, végső esetben önkormányzat
2011. okt. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
elvinnem masik oviba. Vhova jobb kornyekre.
2011. okt. 4. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne vidd el másik oviba! Miért neki kéne megfutamodnia? És ha abba a másik oviba is van egy ilyen gyerek? Akkor álljon tovább onnan is? Nem ez a megoldás. Vezető óvónő (bár ha az óvónők is tudnak a dologról, gondolom már beszámoltak neki). Vagy Te is jól szorítsd meg a gyereket, hogy ha még egyszer csinál valamit a kislányoddal, akkor nagyon megbánja. Hátha ez is használ. Ha ezek nem, akkor már leírták, hogy gyámügy és hivatalból kérni segítséget. Azért az már veszélyes, ha villával szúr a gyerek.
2011. okt. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%
en biztos nem engednem a gyermekem ilyen oviba. Egy jobb kornyeken azert kevesebb az esely egy ilyen mentalitasu viselkedesre. En nem varnek addig amig vegre az ovonenik tart karokkal nezik az idetlen gyerek viselkedeset.
2011. okt. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Leírta a kérdező, hogy rossz környéken lakik? Mert én nem látom. Én a 16.kerületben lakom Budapest 2.legjobb környéke, de vannak nálunk is durva gyerekek. Szóval a környék sem minden..... Azért nem olyan egyszerű átvinni másik oviba a gyerkőcöt, arról nem is beszélve, ha ott is van egy agresszív gyerek (merthogy előre nem tudod).
2011. okt. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!