Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » OVODA: Most már tényleg...

OVODA: Most már tényleg minden második héten itthon lesze a gyerekem betegség miatt?

Figyelt kérdés
Kiscsoportos a fiam és egy egész hetet sem bír ki, máris lebetgeszik, utána 1,5 hétig lábadozik. Kapja az immunerősítőket, jó fizikumu gyerek, az ovónénik azt mondják teljesen normáls, hogy ennyit beteg...nem hiszem el, komolyan. Hogyha most dolgoznék, már kirúgtak volna, mert olyan állapotba van mindig, hogy így gyereket nem lehetne bevinni ovódába.
2011. okt. 20. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Általában így van. Nekem kisfiam bölcsis. De az első fél év úgy telt, hogy 1-2 hét bölcsi, 1-2 hét itthon. Most a 2. félévben már kibír egyhuzamba 2-3 hetet:-)
2011. okt. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
De, sajnos hidd el, mert a gyerekek nagy hányada az első időben ennyire beteges. Vannak szerencsések, de jóval kevesebben, mint a betegesek. Az én lányom is tavaly a bölcsiben többet nem volt, mint volt, az egész telet itthon töltötte (nekünk vannak nagymamák). Aztán több fülgyulladás, 7 antibiotikum és több hetes kínlódások után arra jutottunk, hogy ki kellene venni az orrmanduláját. 3 évesen vették ki. Szeptember óta újra jár közösségbe, ovis, azt nem mondom, hogy ritkábban betegszik meg, mert már a 4. betegség szeptember eleje óta, de 2-3 nap alatt túl van rajta és kutya baja. Arra mindenképp jó volt, hogy gyorsan átlendüljön. No meg persze az immunerősítő hatása is.
2011. okt. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első évünk így telt kb. (egész pontosan tavasz közepéig, utána már nem volt beteg) Én otthon voltam a kicsivel. Engem is mindig megnyugtatott a doktornő, hogy ez normális. (5x kötőhártya gyulladás, két vírus, egy kezdődő tüdőgyulladás, a többire nem emlékszem...)

A pici úgy 50%-ban kapta el.

2011. okt. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem ismerem ezt az állapotot. Pedig két fiam járt /jár oviba, bölcsibe. Soha nem voltak igazán betegek...
2011. okt. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül kell így legyen, de lehet mi vagyunk a kivétel. A fiam szeptember 1 óta jár bölcsibe, eddig 3 napot volt itthon vírusos torokgyulladás miatt. Én bízom benn, hogy nem is lesz több:)
2011. okt. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tavaszra jobb lesz a helyzet nálatok! :)

Nálunk sincs igy szerencsére, szept. 1. óta jár a lányom oviba (3 éves) még egy napot se hiányzott. Igaz, volt taknyos egyszer-kétszer, de mivel más tünete nem volt, (nem volt se láz, se hőemelkedés, és nem is köhögött) így vittem.

2011. okt. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi úgy kezdtük a bölcsit, hogy augusztustól decemberig egy napot nem hiányzott betegség miatt. Na mondom ezt megúsztuk. Ja, ahogy én azt gondoltam. Másodk félévben áprilisig szinte minden második héten betegvolt.

Most május óta nem volt igazán beteg, tehát tudodt menni bölcsibe és most szeptembertől oviba.

Most erősödött meg az immunrendszere.

2011. okt. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A fiam március óta jár oviba, eddig egyszer nyelt be egy hányós vírust, az is átment rajta 3 hányással. Előtte sem volt beteges típus. De ez a ritkább eset.

Én havonta vagyok beteg, de a gyerekek nem kapják el.

2011. okt. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!