Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kell reagálni egy 3 éves...

Hogy kell reagálni egy 3 éves viselkedésére, ha úgy csinál, mint az 1 éves öccsei?

Figyelt kérdés
2011. okt. 4. 20:00
 1/3 fotucsok ***** válasza:
Lehet benne egy kis figyelemfelkeltés (tudod, mint a reklámban, mikor a "nagyfiú' besétál a bébikomppal és a csörgővel). Én mondanám neki, hogy ő a nagyobb és sokkal ügyesebb meg okosabb, és majd a kicsik tanulnak tőle. Húúú nehéz ez. Próbálj vele kettesben időt tölteni, amikor csak vele foglalkozol. 1-1 óra nem sok, de neki sokat jelenthet. Meg dícsérd meg, hogy dejó, hogy ő már ilyen ügyes önálló, és mondd, hogy milyen büszke vagy rá.
2011. okt. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi hogy írtál. Igen, így csinálom. Eleinte úgy gondoltam rosszalkodik és nem fogad szót. De rájöttem pár nap alatt,hogy nem, hanem ugyanazt csinálja mint a kicsik: gügyög, mászik, stb. Náha kicsit idegesít, de próbálom hogy ő ne lássa, hanem mondom amiket írtál. De már inkább azért idegesít, mert nem hogy elmúlna ez az állapot, inkább rosszabb. MÁr éjjel is csak én kellek,ha felébresztik a kicsik, persze akkor valamelyik pici is fent van, én meg nem tudok ketté, vagy 3 fele szakadni. Apa nem jó ilyenkor, pedig nappal meg nagyon imádja.

Fiúk szintúgy.

A kislány is nagyon szereti a fiúkat, sokszor poénkodnak nénik, hogy egyik öcsit adja oda, de egy néninek tegnap is azt mondta: Nem, de az biztos!!!!

Nagyon édes volt.

Egyébként nem vagyok vele kevesebbet sokkal,mint a fiúkkal, mert a kicsik is szépen elvannak ketten általában. Lányommal kreatívkodunk is, rajzolunk, gyüjtöttünk leveleket, préseltük, ragasztottunk fát belőle, szinte minden nap velem főz, míg a kicsik alszanak (ő már nem alszik nap közben).

Nem tudom még mit tehetnék.

2011. okt. 5. 07:52
 3/3 fotucsok ***** válasza:
Az hogy mászik, szerintem nem baj, de a gügyögést beszéld meg vele, hogy olyan büszke vagy rá, hogy ő már szépen beszél, és nagyon örülsz, amikor úgy beszél és nem gagyog. És hogy a kicsik is azért gagyognak, mert még nem tudnak beszélni, de majd tőle megtanulják. Mindenképp beszélgess vele erről, és hátha elmúlik. az oviban is úgy viselkedik? Ott is kérhetsz tanácsot, bár amiket leírtál, szerintem nagyon ügyes vagy és jól bánsz vele. Ne aggódj, szerintem mindenhol előfordul ilyen, és reméljük átmeneti állapot. Az én kisfiam 3 lesz (májusban), mikor megszületik a kistesója, úgyhogy én még előtte állok ezeknek, így aztán csak gondolom, hogy én mit tennék.. :)
2011. okt. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!