Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy fog reagálni a munkáltató...

Hogy fog reagálni a munkáltatóm ha bejelentem illetve felhívom hogy terhes vagyok? Novemberben lesz 3 éves a kisfiam, még gyesen vagyok vele itthon, de úgy néz ki most jön a második baba. Ezért nem küldhetnek el ugye?

Figyelt kérdés
szeretném a szabikat kivenni amik bent vannak. utána betegállomány következik vagy hogy van ez mert megmondom őszintén nem tudom, és azt sem hogy hogyan reagál ha bejelentem... ha valaki jártas ebben megköszönném ha segítene nekem ebben.
2011. aug. 11. 14:19
 1/3 anonim ***** válasza:
79%

ha jól tudom, nem küldhet el, ha babát vársz, illetve ha gyesen vagy :)

de nem vagyok benne biztos...

2011. aug. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%

pont ahogy leírtad. de ha egy kicsit is normálisan csinálod akkor fogod és bemész hozzá nem telefonon mondod meg.

lehet örülni is fog habár a betegállományt neki kell az elején fizetni, meg a szabikat is.

2011. aug. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát a helyedben én nem telefonon közölném, mert az egy kicsit "pofátlanság". Van kifizetőhely a munkáltatódnál? Ismered a tb.ügyintézőket? Ők segítenének neked, hogy érdemes-e a gyes lejártát követően kivenni a szabikat (na látod ezért is kell bemenned a humánpolitikára), mert az már járulékköteles jövedelem. Nagyon sokat változtak a jogszabályok tavasszal, így nem mindegy, hogy mennyit fogsz kapni majd szülésire. Érdemes lenne a munkahelyeden ezeket megbeszélni szakemberekkel. A felmondáshoz nem tudok hozzászólni, mert nem ismerem a munkáltatód. Általában a gyes-esek helyére vesznek fel szerződéssel embereket, de eddig vissza kellett vegyék az anyukákat.
2011. aug. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!