Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi az, hogy majomszeretet?

Mi az, hogy majomszeretet?

Figyelt kérdés
A minap mondta anyám,hogy a férjem majomszeretettel szereti a gyerekeket. Nem kérdeztem meg tőle,hogy mit jelent,mert nem akartam vele megint összeveszni. Ez azt jelentheti,hogy szigor,nevelés nélkül szereti? És ez baj? Mert tényleg nem szidja le őket soha.
2011. okt. 5. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:
eredetileg az, hogy cipelve vannak, minden eléjük van rakva, sosincsenek anya-apa nélkül, szó szt ott csüngnek rajta, nem is a szigorról szól, hanem hogy önállótlanok a szülő nélkül a gyerekek, nincsenek el egyedül.
2011. okt. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát akkor nem tudom mire mondta ezt jó anyám,mert a nagy már többször is több napra ment aludni az anyósomhoz is,meg anyámhoz is. A kicsi is aludt már külön tőlünk,jönnek mennek a barátnőkhöz. A nagy a boltban szeret "egyedül" vásárolni,én az ajtóból lesem.
2011. okt. 5. 11:23
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
én a majomszeretet alatt azt értem,hogy annyira elhalmozza szeretettel,de nincs mögötte semmi.Bármikor képes enyelegni,dédelgetni,de nem biztos,hogy ezt belül is ugyanezt gondolja csak kifelé ezt mutatja.Nem biztos,hogy a szívébe is ugyanez az érzelem van.
2011. okt. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ezt sem mondanám,mert mikor kórházban volt a kicsi fűl gyulladással,titokban sírt. Véletlenül jöttem rá mert piros volt a szeme,rákérdeztem,és csak annyit mondott,hogy nagyon fél. Borzalmas időszak volt. Akkor szerintem csak rosszindulat lehetett benne!
2011. okt. 5. 11:46
 5/9 fotucsok ***** válasza:
100%
Szerintem is a majomszeretet, az azt jelenti, hogy csak ugyuli pugyuli... gügyögés gagyogás. de szeretni okosan kell, értelmesen, és úgy hogy az a gyerek javára szolgáljon, tehát néha épp azért mert szeretem, rászólok, és úgy beszélek vele, ahogy egy értelmes emberhez szoktak. De hogy anyósodnál mit jelent azt ki tudja :)))))))
2011. okt. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 fotucsok ***** válasza:
azaz anyukádnál... :)
2011. okt. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát ja! Majd ha jókedve lesz megkérdezem tőle,mert amit írtatok nem jellemző rá. Jó,nem szokott rájuk szólni,mert a munkája miatt napi 3 órát látja őket. :(


Köszönöm mindenkinek!

2011. okt. 5. 11:53
 8/9 anonim válasza:
100%

majomszeretet (főnév)


Elfogult, túlzó szeretet, amely főleg egy szülő–gyerek kapcsolatban nyilvánul meg, és eltűri a hibákat, mindent megengedő kényeztetésben nyilvánul meg.


Az anya majomszeretettel kényezteti a fiát. A majomszeretetért sok gyermek felnőtt korában „fizet meg”.

2013. szept. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező! Előttem páran már jól leírták, hogy mi a majomszeretet fogalma. Én most szolgálhatok egy kiváló példával is:

A magyar állam viszonyulása a cigányokhoz, na az a majomszeretetnek az egekbe magasodó felsőfoka.

2014. febr. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!