Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz idő esetén, mikor a...

Rossz idő esetén, mikor a bölcsisek nem játszanak kinn, mit csinálnak odabenn?

Figyelt kérdés
Úgyértem, ugyanazt, mint kinn; gondozónői felügyelet mellett játszanak, vagy 'foglalkoznak' is velük: éneklés, mondókázás, stb.
2011. okt. 7. 13:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Épp most kezdjük majd a bölcsit és a mi gondozónőnk a következőt mondta ezzel kapcsolatban:

A bölcsi nem olyan mint az óvoda, tehát hivatalosan nincsenek "foglalkozások", az alapvető cél a gyermekmegőrzés és gondozás.

Viszont, mivel ő éppen zenepedagógus is, azt mondta, lesz sok éneklés mondókázás, és persze lehet rajzolni-gyurmázni annak aki akar, de semmi sem kötelező a kicsiknek, és a gondozó kreativitásán/képességein és ambícióin múlik, hogy mit csinál a gyerekekkel.

2011. okt. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk ilyesmiket: körbe ülnek, énekelnek, falevelet ragasztottak, mondókáznak, mesét olvasnak nekik. Ha minden kisgyerek úgy elvan, akkor játszanak egyedül a játékokkal stb.
2011. okt. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én fiam is most kezdte pár hete a bölcsit.Velük sajnos nem foglalkoznak egyáltalán.Az a legszörnyűbb,hogy ahova a fiam jár abba a csoportba csak 25 hónapos kór felett kerülnek a gyerekek.Tehát itt 25 hónapostól egészen 3,5 éves korig vannak gyerekek.Viszont a másik csoportba ahol meg kizárólag csak kicsik vannak (a legidősebb gyerek 24 hónapos a legfiatalabb 13 hónapos), mindenféle foglalkozás van.Rajzolás, gyurmázás, éneklés mondókázás, festés, tehát minden...nagyon szépen tudnak foglalkozni a kicsikkel, és a legtöbb ebbe a csoportba már 2 éves kora előtt sokkal okosabb mint pl a mi csoportunkba a 3 évesek.Nekem is mondták a gondozónők,hogy a bölcsibe csak felügyelik a gyerekeket, majd az oviba fognak foglalkozni velük.De ez azért elég durva, pláne,hogy pl tudják,hogy nagyon kemény feltételekkel lehet bekerülni az oviba már.

Pl a fiam 29 hónapos kezd megérni a szobatisztaságra,kb 3 hete mikor délután hazajöttünk a bölcsiből,már nem pisilt a pelusba és mindig szólt mikor menni kell wcre.Én szóltam bent a bölcsibe,hogy szól a gyerek mostmár,hogy pisilni kell.Ez így ment 5 napig.Szerdán kezdődött.De mondom csak délután mikor én hazahoztam a bölcsiből 4 órakkor onnatól az esti fürdésig nem kért pelust.És nagyon szépen tudta a dolgát a wcbe intézni.Szombat vasárnap napközbe volt,hogy szól,volt hogy elfelejtett szólni.De nagyrészt szólt aranyosan.Hétfőn mentünk bölcsibe persze megint mondtam a gondozónőnek,hogy elkezdtük a szobatisztaságot,de azért párszor még vannak balesetek.Erre azt kaptam,hogy addig ők úgyis pelenkázni fogják amíg nem szobatiszta teljesen.volt egy másik kisfiú együtt kezdetett ő a fiammal.Ő már kb 5 hónapja szobatiszta volt teljesen a második héten bepisilt napközbe és mondták a gondozónők,hogy hozzon anyuka pelenkát mert bepisilt a gyerek és innentől kezdve pelusba lesz....milyen már ez???sajnos elég szörnyű,hogy még ezt az alapvető dolgot sem hadják megtanulni a gyerekeknek.

2011. okt. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!