Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős kortól nem alszana...

Mennyi idős kortól nem alszanak már a gyerekek napközben? Azokra gondolok, akik nem bölcsisek, hanem otthon vannak.

Figyelt kérdés

Kislányom 20 hónapos,tudom,valószínűleg ez még messze van.

De engem nagyon zavar,hogy pont 12-16 óra között alszik 2 órát. Hogy mettől meddig pontosan,az attól függ,hogy milyen a délelőttje és mikor kel fel,stb...


De ez az alvásidő pont kettévágja a napunkat. Délelőtt még nem szivesen indulok el sehova,mert mindjárt ebéd és alvás következik,délután meg már nem indulok el szivesen,mert mire összeszedjük magunkat ébredés után már sötét van vagy sötétedik.

Pedig nekem nagyon mehetnékem van,és szerencsém is van mert itt van a kocsi a fenekem alatt.


Tapasztalatok?



(Ui: Most nem arra gondolok,hogy) az udvarra vagy a boltba vagy játszótérre lemenni,mert az nem sok idő és tényleg arra jut idő....én arra gondolok amikor elmennénk valahova egész napra vagy kirándulni,vagy messzebbre)


2011. febr. 2. 11:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Egész napos programnál nem számít, hogy még aludni szokott délben. Ha elálmosodik, alszik a gyerekülésben, vagy a babakocsiban. Én rengeteget mászkáltam velük kiskorukban is.

Arra jobban odafigyeltem, hogy otthon mindig ugyanakkor aludjanak. Egyszerűen megvolt a napi rutin, keléssel, evéssel, közel azonos időpontban.

Amúgy 4 és 5 éves koruk körül hagytak fel a déli mindennapos alvással, de később is elszédültek itt-ott fél órára, ha nagyon kimerültek a játékban.

2011. febr. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de szerintem teljesen abszurd az igényed, hogy ne aludjon a gyerek, mert így nem tudtok programra menni!

Inkább örülj, hogy alszik, kipiheni magát, ilyen pici gyereknek még kell a napközbeni pihenés. Ovis korban általában még alszanak, aztán persze mikor iskolás lesz, már nem, de az jó messze van még.

Szervezzetek félnapos programokat, valahogy csak meg tudod oldani. Azért a reggeli ébredés és az ebéd között van pár óra, ugyanígy délután is.

2011. febr. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Állj,állj.

Félreértés.

Nekem nem ez az igényem!!!!

Csak leírtam a jelenlegi helyzetet,és érdekelt,hogy mikor nem fog már aludni,mert sajnos nem tudom,és nincs is kitől megkérdeznem.

Ennyi.


Annak meg nem vagyok híve hogy az autóba a kényelmetlen ülésében aludjon.

2011. febr. 2. 12:43
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia,a gyerekek általában óvodás korukig alszanak ebéd után (természetesen vannak ritka kivételek),tehát 5-6 éves korukig.Az oviba az utolsó évben előfordul,hogy már nem tudnak elaludni,de akkor is pihenniük kell csendben az ágyban.Iskolás korukra ezt teljesen elhagyják.
2011. febr. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

emlékeim szerint még az oviban is le kellett feküdni du. bár már nem tudtam elaludni középsőben sem, csak forgolódtam.

de sztem ez gyereke válogatja. egyik ekor másik akkor nem igényli már.

2011. febr. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2 éves a kisfiam. Már van amikor nem alszik. De még ő is sokszor elalszik ha autóval megyünk valahova. Akár 10 perces úton is bebír szunyálni. Ja, és nem kényelmetlen a gyerekülése. Pedig nem egy drága fajta.Babakocsiban is elalszik ha délután megyünk sétálni.
2011. febr. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
15.10-es vagyok. Ha nem akar aludni nem szoktam erőltetni. Ilyenkor már este 7-8 körül alszik. Alapesetben pedig 9-10 körül.
2011. febr. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

12.26 vagyok.

Bocsi, tényleg nem akartalak bántani, de számomra félreérthető volt. Még egyszer elnézésedet kérem.

2011. febr. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem a 3 évesem most kezdett el nemaludni. Illetve 1 hónapja sose alszik délben és isteni jó így :) 13 órát alszik éjjel egyhuzamban, este 8-tól reggel 9-ig. Korábban délben elaludt (altattam!) egy-másfél óra múlva üvöltve ébredt és 1 órát még nyűgös volt, aztán 10 után aludt el, éjjel többször felébredt és reggel 7 előtt kelt.
2011. febr. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!