Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam rá, hogy...

Hogyan szoktassam rá, hogy végig a saját ágyában aludjon?

Figyelt kérdés
3 éves a lányom, minden este a saját ágyában alszik, el, de csak ha mellé fekszem, úgy viszont hamar. Hajnalban mindig átjön közénk, és szépen alszik reggelig. Most viszont úton van a kistestvér, szeretném elérni, hogy maradjon az ágyában reggelig. Hogyan érjem el nála? Vagy ha meglesz a kicsi, magától is a sajátjában marad?
2011. okt. 7. 16:00
 1/5 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Szerintem, ha megjön a kistestvér, még inkább ilyen lesz. Az én nagyobbik fiam is ilyen volt, képes volt az ágyam mellé a földre lefeküdni, hogy ne vegyem észre, hogy átjött. Megkérdeztem egy gyerekpszichológust, aki azt mondta: eljön az idő, amikor annak is örülni fogok, ha otthon alszik, és nem az ágyamban. (ma 21 éves:) És valóban, ahogy nem csináltunk ügyet a dologból, ha bebújt közénk, aludtunk tovább, és pár hónap alatt lassan elmaradtak a "mászkálások".
2011. okt. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Van abban valami, amit a pszichológus mondott... :) Tehát az élet megoldja, majd igyekszem türelmesen kivárni. Köszönöm!
2011. okt. 7. 16:17
 3/5 fotucsok ***** válasza:

Hááát én azért nem vagyok ebben olyan biztos. És ha még 6 évesen itt ott szeretne kuksolni... volt olyan ismerősöm, addigra pedig már a másik is odakéri magát...

Szóval én a szuperdadus módszerét alkalmaznám, miszerint elmagyarázom, hogy neki a kiságyában a helye, és ha átjön, mindig vissza fogom vinni. Persze a kistesót ne keverd bele, nehogy úgy érezze miatta van az egész. Tehát ahogy átjön, visszaviszed, és mondod, hogy aldjon, mert este van. Másodjára már csak annyit kell mondani, hogy jóéjt, és utána nem kell hozzászólni, csak visszavinni, ahányszor átjön.... lehet 20-szor... Nálunk ilyen probléma nem volt, de arra alkalmaztam, mikor letettem aludni, és állandóan kijött. 3 nap alatt rend lett. Megtanulta, hogy nincs mese. És persze elszánt voltam, és visszavittem, tehát azt is látta, hogy hiába próbálkozik. Szóval szerintem a gyereknek irányításra van szüksége, és nem pedig majd magától oldódnak meg a dolgok, arról nem is beszélve, hogy a hitvesi ágy a tietek, nehogy rámenjen a kapcsolat

2011. okt. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Most sok lesz a változás, nemcsak a baba miatt, hanem másik lakásba költözünk, és ott igyekszem olyan szobát kialakítani neki, ami igazán rá jellemző, amit szeretni fog, talán az is segít, de ezt a módszert is ki fogom próbálni, köszönöm!
2011. okt. 9. 07:29
 5/5 Andizsuzsi ***** válasza:
Mi is a dadus módszerrel próbálkoztunk eleinte - persze akkor még nem tudtuk, hogy ez tudományos, csak így tűnt logikusnak - egészen addig, amíg egy téli reggel arra nem ébredtem, hogy az én gyerekem az ágyam mellet egy szál pizsamában alszik a földön. Akkor kértünk segítséget. És valóban eljön az az idő, amikor már neki lesz szüksége arra, hogy saját zuga legyen, akkor nem mászkál át többet. Ma már két nagy fiam van (21 és 19 évesek) és úúúúgy szeretném, ha hagynák magukat úgy igazán megszeretgetni. Örülj ennek a feltétlen ragaszkodásnak, akkor is, ha néha kicsit terhes, mert nem tart sokáig:)
2011. okt. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!