Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan vegyem rá és szoktassam...

Hogyan vegyem rá és szoktassam vissza a 2 éves kisfiamat arra, hogy a saját szobájában, ágyában aludjon egyedül?

Figyelt kérdés
2011. máj. 27. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Fontos lenne tudni, hogy mi történt, hogy rászokott?
2011. máj. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én pont ebbe a cipőbe vagyok.sosem aludt velünk,sosem aludt köztünk,aztán egyik nap nagyon sírt,hogy ő nem akar a rácsos ágyába aludni,sehogy nem tudtam rávenni,még oda feküdtem se.igy átvittem hozzánk,ott elaludt,visszavittem az ágyába de éjjel felsír,van hogy 5* is hogy ő ki akar szállni.én is tanácstalan vagyok.a védőnő szerint a rácsos ágy zavarja,és ő már pont abban a korban van hogy álmodik,nagy a képzelő ereje is,és rettentő sokat mozog,ezeket éjjel ujra átéli ezért felébred,látja hogy megint a rácsos ágyába van igy ki akar szállni,most veszünk neki rendes nagy ágyat,és meglátjuk így mennyit változik a helyzet.
2011. máj. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Ez már legalább a 20. ilyen kérdés! Szerintem azzal van a baj, hogy engedtek hosszabb távon, ami eleinte csak 1-2 alkalomnak indul, utána meg már sehogy sem akar visszamenni. Nem haragudjatok, de előbb kéne gondolkodni..
2011. máj. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Bocsi kedves utolsó,ezek szerint Te a nagy könyvet betartó rendes szülő vagy.

Sajnos a kisfiam rotás lett,ezért 5 hányás 40 fokos lázzal,valamint 20 percenkénti hasmenéssel nem tudtam úgy a szobájában hagyni egyedül,hogy ne aggódjak miatta.Ezért vagyok tehát felelőtlen,hanyag és kimondottan engedékeny anya.Csak tudnám,hogy miért is válaszoltál,ha segíteni és tanácsot adni nem tudsz...

2011. máj. 28. 23:14
 5/8 anonim ***** válasza:
26%
Utolsó vagyok. Akkor miért nem mentél te be a gyermekhez? Ne haragudj, de itt nem az ő, hanem a te kényelmi szempontod van figyelembe véve, aztán meg csodálkozol, ha nem akar visszamenni a szobájába. Nekem amikor beteg a lánya ÉN megyek be a szobájába és virrasztok vagy alszom a földön mellette, nem őt hurcolom át. Lepontozhatsz, de én úgy gondolom, hogy nemcsak néhány alkalomról lehetett szó, mert attól még nem szokik át a gyermek a másik szobába. Nem vagyok minta anya, de nem a gyermek van értem, hanem én vagyok a gyermekemért!
2011. máj. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok,ne is foglalkozz vele.egy egy ilyen dolgon minden szülő átesik és bizony tényleg an hogy a mi hibánk,de sajnos vannak olyan anyák akik nem tudják hallgatni órákig hogy üvölt a gyerek,vagy mert beteg és tényleg jót akar neki.Van aki születésétől fogva a gyerekével alszik aztán egyszer csak el jön az a pillanat,hogy már nem akar a szülővel aludni.A gyereknevelésben se minden fekete vagy fehér.Próbálkozni kell,és megoldódik a helyzet.
2011. máj. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2011. máj. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Legyen pontos esti rend fürdés, mese, puszi utána villany le kijönni ha sírni kezd hogy puszit kér, vízet.... nem szabad reagálni. Ha kijön vigyétek visza takargatás, simogatás és rögtön ki. Nem szabad beszélni hozzá, ölelgetni minéll kevesebb a kontaktus annál gyorasabban lenyugothat.
2011. jún. 6. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!