Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez dadogásnak számít? Bővebben...

Ez dadogásnak számít? Bővebben lent

Figyelt kérdés
2 éves kisfiam kb 20-25 szót mond, leginkább csak főneveket. Kb 1 hónapja elkezdte ismételgetni a szavakat, ha ki akarja magát fejezni. Pl.: HA el akarja mondani, h "Anya főzte a levest", akkor azt mondja, hogy: "Anya, anya, anyaaa" és rámutat a levesre. A mondatból csak az anya szót tudja mondani. De ha megkérdezem tőle, h "Ki főzte a levest?" Akkor egy szóval válaszol, hogy "Anya". Tehát ha el akarná mesélni a dolgokat, akkor ismétli azt a szót, amit ki tud mondani, de ha válaszol egy kérdésre, akkor egy szóval mondja. Remélem érthetően írtam le.
2011. okt. 8. 00:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ez nem dadogás :)
2011. okt. 8. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem. Egyszerűen még nem következett be nála az ún. szótárrobbanás.
2011. okt. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Hungy válasza:
Ilyen akkor is elő fog fordulni, amikor már nagyon sok szót fog tudni. Ha már elvileg el tudná mondani, hogy "Anya most leves főz, és azt nagyon szeretem.", akkor is időbe telik, mire a kis fejében ezek a szavak összeállnak mondattá. A gyerekek pedig még nem tanulták meg, hogy előbb gondolják végig, hogy mit akarnak mondani, és csak utána szólaljanak meg. Ezért az időt azzal húzza, hogy a mondat első szavát (vagy éppen ahol elakad) ismételgetik. Amikor 3 éves volt a lányunk, és már majdnem mindent mondott, akkor mi is megijedtünk, mert ez iszonyatosan furcsa egy felnőtt számára. De megnyugtattak minket, hogy elmúlik, és úgy is lett.
2011. okt. 8. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Bocs az offért,de nálunk is hasonló a helyzet.28 hónapos a fiam,még ő is elég kevés szót tud kimondani.De néha Ő is ezt csinálja.Pl mondani akarja,hogy apa gyere ide,akkor úgy kezdi,hogy ap-ap apa gyere ide.Nekem is olyan fura és kezdek aggódni.Remélem nem lesz gond.Mi lehet ez?!
2011. okt. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom, bízom benne h nem dadogás. Végülis az egész szót kimondja, csak elismétli többször. Tehát nem a szó kimondásával van a baj, nem az első hangokat ismétli, hanem a szót. Írtam egy logopédus anyukának, nagyon várom az Ő válaszát is.
2011. okt. 8. 14:03
 6/13 Hungy válasza:
61%
Megkérdezted, hogy ez dadogás-e. Hárman mondták, hogy nem az!!! Ezután azt írod, hogy bízol benne, hogy nem az, de írtál levelet egy logopédusnak. Nekem is van egy kérdésem: Miért teszel fel egyáltalán kérdést?
2011. okt. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Neked meg mi bajod lett? Nyilván, nagyon aggódom a gyermekemért és nem voltam még ilyen szituációban. Megerősítést vártam! És miközben Ti írtatok Nekem, én keresgettem hasonló kérdéseket, és ekkor találtam rá, a logopédus anyukára. És megkérdeztem Tőle is, mivel Ő egy szakember. Nem értem mi ezzel a baj?! Jó Neked, hogy nincsen nagyobb bajod, minthogy az én kérdésemmel foglalkozni....komolyan mondom nem értem az ilyen embereket....
2011. okt. 8. 22:58
 8/13 Hungy válasza:
Engem csak az érdekel, hogy miért teszel fel itt kérdést, ha láthatóan nem bízol meg a válaszokban. Mintha titkon azt a választ remélted volna, hogy "igen, ez dadogás", és addig mennél, amíg végre valaki ezt nem mondja.
2011. okt. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hagyd már abba, minek kell ezt így felfújnod!? ÉRTEHTŐEN LEÍRTAM h hogyan történt, nem? Menjél főzni, szállj le rólam!

A többieknek pedig köszönöm, hogy válaszoltak!

2011. okt. 9. 09:02
 10/13 A kérdező kommentje:
Állítsd most már le magad és ne sértegess, tudtommal én sem tettem. Ha bajod van az életeddel ne itt éld ki magad. Nem tudom miért kellett a bolhából elefántot csinálni?!
2011. okt. 9. 11:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!