Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek? (Kérdésed túl...

Mit tegyek? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Már ezen a héten hétfőn kellett volna vissza mennem dolgozni (GYES-ről), de az ovinkat most építették, és csúszások miatt csak szintén ezen a héten tudtuk elkezdeni a beszoktatást. Kértem még egy hét szabit.

Holnap most már tényleg kellene kezdenem, de a fiam tegnap estére nagyon betaknyosodott, hapcizik is. Láz, és egyéb tünet nincs. Nem tudom itthon hagyni senkire. Vigyem taknyosan az oviba (hátha holnapra picit jobban lesz), vagy vigyem a munkahelyemre, vagy telefonáljak, hogy mégsem megyek? A legutóbbi elég kellemetlen lenne (bár a többi is az), mert éppen pénteken beszéltem a főnökömmel, hogy hétfőn megyek!

Esetleg más ötlet?


2011. okt. 9. 11:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Apa veletek van? Nem tud elmenni a kicsivel táppénzre,? szerintem neked nem lenne jó ha megint ilyen helyzetbe kerülnél. Viszont a pici nem maradhat egyedül!
2011. okt. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Apára bízni esélytelen!

Rengeteg melója van így is össze gyűlve. Járja az országot, világot.

2011. okt. 9. 11:44
 3/10 anonim ***** válasza:
neked nincs az évekből visszamarad szabid amit ilyenkor kiadnak?ez pont jó a beszoktatásra és kezdeti betegségekre.Én legalábbis úgy csinálom,Januártól ovi beszoktatás nekem meg kiadnak 1 másfél hónap szabit,a többit elettem az évre hátha beteg lesz ne keljen betegbe menni.nálatok ezt igy nem lehet,nincs szabid?
2011. okt. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A fiam augusztus 17-én született. Azóta vagyok szabin. Úgy volt, hogy az ovi szeptember elsején kezdődik. Aztán kiderült, hogy az építkezésben csúszás van, talán 15-n tudunk menni. 13-án kiderült, hogy csak október 3-tól tudunk kezdeni. Én is úgy terveztem, hogy a szabik milyen jók lesznek, de már csak 2 napom maradt, de azok is be vannak osztva. Tulajdon képen nem is a szabi, vagy táppénz kérdése a gond számomra, hanem az emberi oldala. A munkahelyemen nagyon várnak már, és csak hitegettem eddig őket, hogy majd ekkor, majd akkor tudok kezdeni. Meg volt beszélve, hogy holnap (hétfőn) kezdek, erre nem megyek be, csak telefonálok, hogy bocsi, beteg lett a gyerek, majd egyszer csak betévedek?
2011. okt. 9. 12:37
 5/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok,értem.Hát ilyen a kezdet szinte mindig,de majd jobb lesz.elhiszem,hogy nem túl jó érzés,de nálunk volt már olyan,hogy másnapra szinte semmi baja nem volt a fiamnak.próbáld ma ezerrel kúrálni,sok c vitamin,meleg,esetleg lámpázd a fejecskéjét hogy minél több jöjjön ki hátha holnapra csak éppen hogy taknyos lesz.és akkor beviheted az oviba.
2011. okt. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szívogasd sokat, max egy-két nap és biztos óvodaképes lesz. Igaz, hogy kellemetlen, de ha a legelső problémánál bár beadod a derekadat, mi lesz később? Arra akarok célozni, hogy határozottnak kell lenni a főnököd felé, próbáld éreztetni, hogy nem lehet kérdés, hogy beteg gyerekkel otthon fogsz maradni. Ha a fejedben ezt sikerül rendbe tenni, a kollégák is el fogják fogadni. Ha meg nem, téged az se érdekeljen! (Tudom, könnyű mondani... nálunk szerencsére van még 2 kisgyerekes anya rajtam kívül, így nem nekem kellett az utat kivájni...)
2011. okt. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ma reggel egész tűrhető volt a taknyosság. Úgy gondoltam, hogy bemegyünk az oviba, és ha haza zavarnak minket, akkor megyünk tovább a munkahelyemre, hogy megbeszéljük a megbeszélni valót. Szerencsére nem zavarták haza a fiamat, bár azért csúnyán néztek rám. Magyarázkodás képen megemlítettem, hogy múlthéten láttam, hogy volt néhány köhögő, tüsszögő gyerkőc. A csúnya tekintet kissé kedvesebb, megértőbb lett.

Viszont a fiam közérzete nem volt túl jó, és az udvaron sírdogált (hiányoztam neki). Szépen evett is. Azért megjegyezték, hogy nagyon taknyos.

Közben a főnökséget felkészítettem, hogy lehet, hogy holnap nem megyek, mert a beteg gyerkőccel leszek.

Amikor elindultunk az oviból haza felé, azért a dadus néni megkérdezte a fiamat, hogy holnap jössz? Erre azt mondta, hogy igen! Szóval szerencsére van kedve oviba menni, csak a takonykórból épülne fel minél hamarabb.

Az orrát már nem kell szívogatni, ügyesen, alaposan fújja. Adom neki a Cebion cseppeket és a mézes teát, mézes banánturmixot.

Köszönöm a válaszokat!

2011. okt. 10. 14:24
 8/10 anonim ***** válasza:
én biztos nagyon kedvelnélek ha a te fiadtól lenne beteg az enyém.tudom,hogy ez egy ördögi kör,de valahol azért van egy vonal.ez az volt.
2011. okt. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Én is pont így gondoltam kedves utolsó válaszoló, amíg én magam nem kerültem ebbe a helyzetbe.

A fiam nem egyszer lett beteg úgy, hogy mástól kapta el. Lehet, hogy most is egy másik társától kapta el még múlthét vége felé.

2011. okt. 10. 15:23
 10/10 anonim ***** válasza:
hiába tartod otthon egy sima náthával, mert egyfolytában van 5-10 taknyos gyerek egy ovis csoportban. érdekes, hogy ebéd után viszont a legtöbbjét hazaviszik, ebből arra következtetek, nem dolgoznak a szülők - akkor minek viszik be taknyosan???
2011. okt. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!