Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kell csinálni a hagymateá...

Hogy kell csinálni a hagymateát? A torkon ragadt slejmet is oldja?

Figyelt kérdés

Le kell forrázni a hagymát vagy főzni kell egy kicsit?

Azt olvastam jó a köhögésre. Feloldja a torkon lévő slejmet is? Két és féléves gyerkőcömnek mindig van valami a torkán. Nem náthás, nem fáj a torka, de mintha mindig lenne valami slejm féle a torkán. Ami a legrosszabb, hogy ő "hányós" és ha sokat sír vagy ha belemelegszik egy hisztibe, akkor addig-addig erőlteti, míg jön a hányás.

Meg tudom ezt előzni, ha egyszer-egyszer adok neki hagymateát?


2011. okt. 9. 23:17
 1/3 anonim ***** válasza:

hagymatea feloldja. mivel még nem tudja kiköpni ezért ha van valami a torkán akkor felszakad és megpróbálja lenyelni majd hányni fog tőle.


szerintem csak akkor add neki ha beteg, a torkát meg mutasd meg orvosnak :S


egy-két evőkanálnyi (amennyi szereti édesen) cukrot megolvasztasz, rádobod a felszeletelt hagymát és kicsit párolod rajta. ha megpuhult akkor felöntöd vízzel (talán 3 decivel, ezt nem tudom, csak úgy öntök rá), felforralod, pár percig főzöd majd fém szűrőn átszűröd.


azt azért tudd, hogy ez nem egy fincsi tea, elég rossz íze van, egyrészt a karamelltől nagyon édes, de az jó torokfájásra, másrészt ugye a párolt hagyma is édes, na meg az utóíze szörnyű. anyukám még mézet is tett bele mikor gyerek voltam, mindig hánytam tőle, de a köhögés is elmúlt :D

2011. okt. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]


én innen csináltam, párom nyöszörgött érte egyszer amikor beteg volt, h a mama ezt adta neki ilyenkor... rákerestem, az ize olyan volt ahogy szereti, olyan mint a kakasos nyalokáé (ezt én mondtam rá, utálom is :D) de ö szereti, nem szörnyü annyira az ize, annak aki a kakasos nyalokát is szereti... :) azt h mit old fel nemtudom, betegen nem ittam. a bucsukra emlékeztet ahol azt a szörnyüséget árulják :)

2011. okt. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2011. okt. 10. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!