Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves gyermeketek tudja...

2,5 éves gyermeketek tudja rendesen fogni az evőeszközt?

Figyelt kérdés
Mármint három ujjal. Az enyém még nem, marokra fogja. Próbálom tanítgatni de nem megy. A nagytesó ilyenkor már rendesen fogta. Baj ez?
2011. okt. 11. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem.

Az én lányom nagyon rossz evő, úgyhogy sokszor még most is etetni kell, ahoz hoyg egyáltalán egyen valamit.

Ha épp nagyon éhes vagy olyan ételt kap amit nagyon szeret akkor eszik egyedül, de nem jólfogja még.


A végénél fogja, nem is marékra, hanem érdekesen, mintha az összes ujjával akarná összecsípni... (bocsi, nem tudom másképp megfogalmazni).

Villával pedig nem igazán megy neki, felszúrni sem mindig sikerül, de rátenni és a szájába egyensúlyozni meg egyáltalán nem.

Sőt, hígabb dolgok a kanálból is kifolynak. Sajnos. Nem erőltetem.

2011. okt. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem az én fiam is markolja,de szerintem ez pont a kornak megfelelő.
2011. okt. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A 3 éves fiam is markolja, ahogy a legtöbb gyerek az oviban is. Lényeg, hogy tud egyedül enni.
2011. okt. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2,5 évesnél az az eredmény, ha nem kell ebéd után nagytakarítást és zuhanyzást rendezni, nem borítja bele az almalét a levesbe, nagyjából beletalál a szájába és nem pudingot eszik ebédre :) nem kell még az udvari etikett! szerintem ne piszkáld vele, hadd fogja, ahogy tudja. tudálékosabban úgy is mondhatnám, kialakulóban van még a finommotoros mozgása. sőt, a keze is.
2011. okt. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 fotucsok ***** válasza:
Marokra fogja, de így is büszke vagyok rá, mert szépen önállóan eszik, iszik pohárból. Gyakran járunk étterembe, és mindenki eszik magának, nem kell külön vele pepecselnem. Szerintem ez is épp elég, és majd később ügyesedik a keze. A ceruzát is így fogja.
2011. okt. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen ritka az olyan. Ne érezd magad rosszul. Örülj, hogy egyedül tud enni és evőeszközzel. Főleg ha fiú, lehet később fogja érezni.

Mi kisfiunk 7 éves, és még mindig hajlamos rosszul fogni, szólni kell neki, és látszik, hogy nem kényelmes neki. Sajnos. De rajta vagyunk régóta, és remélem már nem sokáig .

2011. okt. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!